Autor Zpráva
Kajman
Profil
Myslíte, že je akceptovatelné vracet obsah ze serveru vždy komprimovaný (Content-Encoding:gzip) bez ohledu na hlavičku prohlížeče říkající, zda to umí (Accept-Encoding)?

Jedná se o zařízení s nízkým výkonem (stojí moc výkonu stránky pokaždé gzipovat znovu) a malým úložným prostorem (není prostor mít soubory rozbalené i zabalené v cache). Občas je připojené pomalou linkou. Stránky jsou použity pro jeho občasnou konfiguraci - tedy chodí tam uživatelé běžnými prohlížeči.

Content-Encoding - HTTP | MDN » Browser compatibility
Tomášeek
Profil
Kajman:
Záleží, čemu říkáš „běžné prohlížeče“. Globálně 91,5% není mnoho, v ČR bývá podíl starších verzí prohlížečů na většině projektů vyšší než v globálu.

Asi bych se mrkl na složení jednotlivých prohlížečů reálných uživatelů, kteří k tobě chodí a následně se rozhodl, zda některou (jak velkou?) skupinu uživatelů oželet.
Kajman
Profil
Tomášeek:
Těch 91,5% je pro kódování Brotli.

Gzip je níže a tam je jen popis bez tabulky
This HTTP header is supported in effectively all browsers (since IE6+, Firefox 2+, Chrome 1+ etc)
Tomášeek
Profil
Kajman:
Pardon, neměl jsem čas to moc studovat, překoukl jsem se.

IE6+, FF2+, Chrome 1+ je IMHO 100%.
blaaablaaa
Profil
Na SO jsem viděl řešit, jak v prohlížeči neposílat Content-Encoding, vynutit si "nepodporu" gzipu a přijímat data jako plaintext, ale to byl určitě nějaký specifický use-case, který asi netřeba řešit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0