Autor Zpráva
lp-grafik
Profil *
Koupil jsem si nové PC, kde je nainstalovaný prohlížeč IE6.

Kdykoli do nějaké stránky umístím JavaScript, objeví se nahoře tzv.
"informační panel", který mne varuje před nebezpečím.
Teprve když odkliknu,
že to beru na vědomí, panel zmizí a JavaScript je odblokován - tudíž
funkční. Je to velmi obtěžující, když testuji své stránky offline. Zkoušel
jsem různé stupně zabezpečení, povolil všechna skriptování, ale tento panel
se objeví vždycky.

Také nevím, jaké je optimální nastavení tohoto prohlížeče. Při "vysokém
zabezpečení" se nyní nedostanu na spoustu stránek, které jsem s IE5 normálně
prohlížel (rovněž při vysokém zabezpečení). Navíc mi připadá, že zde nelze
povolit JavaScript (který je prakticky neškodný) a zároveň blokovat
Active-X. Mám pocit, že je to tu vedeno pod společným názvem "aktivní
skriptování"...
Samozřejmě by asi bylo jednodušší používat jiný prohlížeč, jenže IE6 má asi
hodně lidí, takže při tvorbě webstránek ho nelze ignorovat.
Pokud mi budete moci poradit, budu rád. Děkuji.
llook
Profil
Pokud vím, tak ten infopanel nevyskakuje při každém Javascriptu, ale jenom v některých případech, jako je otvírání pop-up okna Javascriptem apod. A pak se to neobjeví jen tobě, ale i ostatním uživatelům IE6SP2, kterých je víc než dost.
Takže by to chtělo ve skriptech se věcí jako vyskakovací okna vyvarovat.
izsak
Profil
Ten panel sa objavuje pri blokovaní "aktívneho obsahu". Pri načítaní stránky z disku niekedy považuje IE6 SP2 za aktívny obsah aj CSS!!!

IE nemá žiadne nastavenie pre zónu Tento počítač. Pozná iba zóny Internet, Trusted Sites, Untrusted Sites a Local Intranet.

Tento panel odstrániš cez:
Tools > Internet Options > záložka Advanced > časť Security > Allow active content to run from files on My Computer
DoubleThink
Profil *
Samozřejmě by asi bylo jednodušší používat jiný prohlížeč, jenže IE6 má asi
hodně lidí, takže při tvorbě webstránek ho nelze ignorovat.


Nainstaluj si Apache server a stránky prohlížej přes http://localhost (to už je pro IE zóna Internet)
Lemur
Profil *
Netestujte své stánky v Exploreru. Já osobně všechno dělám ve Firefoxu a v Exploreru (resp. Explorerech, IE 6.0, 5.5 a 5.0) to jen testuju, jestli se to zobrazuje pokud možno stejně. Pro Mozillu/Firefox existuje plugin View in IE, ktery je vhodny právě na testování stránky v Exploreru (a na prohlížení jen-IE stránek). Navíc Mozilla/Firefox je po instalaci několika pluginů (Web Developer, HTML Validator, LiveHTTPHeaders, ieview a pod.) pro vývoj stránek nesrovnatelně lepší a mocnější nástroj než Internet Explorer a navíc narozdíl od něj více dodržuje standardy W3C, hlavně v CSS.
A podle mě je jednoduší psát pro Mozillu/Operu a pak případně přidat hacky pro IE, než páchat stránku pro IE a pak ji upravovat pro ostatní prohlížeče.
Leo
Profil
To je sice hezka rada pokud jde o HTML a CSS tak i jakztakz pouzitelna, ale jak dojde na klientsky JavaScript a DOM tak musite testovat ve vsech prohlizecich, Leo
Yuhů
Profil
Myslím, že Izsak odpověděl přesně. Ještě si dovolím překlad toho nastavení, které je třeba nakliknout:

Nástroje > Možnosti Internetu > záložka Upřesnit > Zabezpečení > Povolit spouštění aktivního obsahu z Tohoto počítače

Tento problém se objevuje, pokud javascript testujete ze svého disku.
Peta
Profil *
lp-grafik: Izsak ti citoval, co tu ma nekde JUHU napsane tusim hned na prvni strance o JS ze zalozky JS.

izsak: IE sp2 povazuje za aktivni obsah CSS? S tim jsem se jeste nesetkal. Neni to nahodou tim, ze mas v CSS behaviour(soubor.htc) a ten soubor je JavaScript? Jako treba pouzivam ja pro rozbalovaci menu pro ie?
Peta
Profil *
lp-grafik: A propo, JS pousteny na tvem pocitaci neni prakticky neskodny, jak se domnivas... Ono neni problem spustit pomoci js nejaky vir nebo odchytavat hesla s prohlizecem na pozadi...
Ja osobne jsem rad, ze mne to upozornuje, ikdyz v mem pripade zcela zbytecne, vetsinou tu nikdo jiny neleze :)
Fred
Profil
BTW, doufám, že to není moc OT, ale mám podotázku k původnímu dotazu, nevíte neexistuje nějaký nástroj, který by mi sdělil zda se v IE6 s SP2 zobrazí ten informační panel? Docela mě děsí nejistota kdy se objeví a kdy ne.
Peta
Profil *
Fred: ?
Zalezi na tom, co mas povolene a zakazane. JS z disku se zobrazi vzdy (pokud to mas default). Jen musis vedet, ze treba
<a href="#" onclick="">aaa</a>
onclick je udalost JS. Ze mas treba v body-behaviour JS pro hover v IE, ...
Pak se zbytecne divis. Mi se to taky stalo, ale metoda pokus omyl sem na to dosel, ze tam fakt JS mam :)
Anonymní
Profil *
lp-grafik



Zasláno: 27.12.2004 04:26:38
Citovat


Koupil jsem si nové PC, kde je nainstalovaný prohlížeč IE6 (dosud jsem byl
zvyklý na IE5).
Kdykoli do nějaké stránky umístím JavaScript, objeví se nahoře tzv.
"informační panel", který mne varuje před nebezpečím. Teprve když odkliknu,
že to beru na vědomí, panel zmizí a JavaScript je odblokován - tudíž
funkční. Je to velmi obtěžující, když testuji své stránky offline. Zkoušel
jsem různé stupně zabezpečení, povolil všechna skriptování, ale tento panel
se objeví vždycky.
Také nevím, jaké je optimální nastavení tohoto prohlížeče. Při "vysokém
zabezpečení" se nyní nedostanu na spoustu stránek, které jsem s IE5 normálně
prohlížel (rovněž při vysokém zabezpečení). Navíc mi připadá, že zde nelze
povolit JavaScript (který je prakticky neškodný) a zároveň blokovat
Active-X. Mám pocit, že je to tu vedeno pod společným názvem "aktivní
skriptování"...
Samozřejmě by asi bylo jednodušší používat jiný prohlížeč, jenže IE6 má asi
hodně lidí, takže při tvorbě webstránek ho nelze ignorovat.
Pokud mi budete moci poradit, budu rád. Děkuji.



Musíš do hlavičky vložit <!-- saved from url=(0014)about:internet -->
Máš li Windows XP tak ve složce htmltour je pár internetových stránek o používání Windows XP...
Tam informační panel nevyskakuje protože v kódu je to <!-- saved from url=(0014)about:internet -->
peta
Profil *
Anonymní
to je zajimave...
<!-- saved from url=(0014)about:internet -->

Bohuzel nelze pouzit s
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
Mistr
Profil
peta
Bohuzel nelze pouzit s
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">


Tak to se musíš rozhodnout, co je pro Tebe přednější? Zda fungující stránky nebo jakási shodnost s normou, která stejně běžného uživatele nezajímá - maximálně tak fandy internetu a ty, kteří budou ve Tvých stránkách chtít najít chybu.
Mistr
Profil
Fred
BTW, doufám, že to není moc OT, ale mám podotázku k původnímu dotazu, nevíte neexistuje nějaký nástroj, který by mi sdělil zda se v IE6 s SP2 zobrazí ten informační panel? Docela mě děsí nejistota kdy se objeví a kdy ne.
V podstatě, pokud budeš chtít otevřít tzv. POP-UP okno (například JavaScriptem otevřít nové okno), objeví se Ti tato hláška. Nebo to existuje i v jiných případech? Kolegové to v počátku tak lehce naťukli.
Fred
Profil
Mistr Je to starý dotaz, ale budiž. Nástroj už mám, funguje bez SP2, jmenuje se IE7 :-)
brozkeff
Profil *
Ad nastavení úrovně zabezpečení pro Tento počítač: - je potřeba se trošku povrtat v registrech, návod na to všechno vyšel na živě: tady
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0