Autor Zpráva
Markus
Profil *
Příjemný den,

tak jako každý kóder se neustále potýkám s odlišným zobrazením v různých prohlížečích, už jsem vyzkoušel různé css hacky, podmíněné komentáře, samostatné styly pro jednotlivé prohlížeče apod..
Zajímalo by mě, jak tento problém řešíte Vy a jaké je podle Vás nejvhodnější, nejefektivnější a hlavně profesionální řešení?

Děkuji, za Vaše reakce.

Markus
Manq
Profil
Markus
Nejprofesionálnější řešení je psát kód bez hacků a všech těchto věcí.
Když už to tak ale opravdu nejde, použiji podtržítkový hack. Jiné jsem zatím nepotřeboval.
Mistr
Profil
Jiné jsem zatím nepotřeboval.
A kdyby přeci jen: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-prohlizece-hacky.html
Markus
Profil *
Souhlasim, ze bez hacku, ale predpokladam, ze s individualnim stylem pro IE? ... Nebo snad uplne i bez tohoto stylu? To je pomale nemozne, jelikoz experti v Microsoftu museji byt vzdy originalni a proto se bohuzel i originalne chova zobrazeni v IE :(
Manq
Profil
Markus
Když už hackuji, tak jenom pro IE. A maximálně 2-3 na celé stránce. Ale ještě toho za sebou tolik nemám.
Dero
Profil
Souhlasim, ze bez hacku, ale predpokladam, ze s individualnim stylem pro IE?

Ano, tak je to nejjednodušší.

Nebo snad uplne i bez tohoto stylu? To je pomale nemozne, jelikoz experti v Microsoftu museji byt vzdy originalni a proto se bohuzel i originalne chova zobrazeni v IE :(

Zdaleka to není nemožné. Obtížné ano, na úkor štíhlosti zdrojáku HTML ano, ale nemožné jistě ne.
Markus
Profil *
Dero
No nechtel bych ten zdrojak potom videt, by asi nebylo zrovna nejlehci se v nem zorientovat...
Ty osobne pouzivas ten individualni styl pro IE, nebo si s tim davas praci navic, aby ten individualni styl nebyl potrebny?
Dero
Profil
Ty osobne pouzivas ten individualni styl pro IE, nebo si s tim davas praci navic, aby ten individualni styl nebyl potrebny?

Já samozřejmě používám podmíněné komentáře. Je to nejčistší řešení.
Markus
Profil *
muzu jen souhlasit ;)
Markus
Profil *
Jeste jedna otazka:

Co si myslite o tomto zapsani css?

.s-okr
{
width: 650px;
border-left: 40px solid black;
border-right: 40px solid black;
padding: 15px 40px;
}

*>.s-okr
{
width: 490px;
}

Je to zpusob "spravneho reseni chybneho pocitani rozmeru v IE 5-6 pomoci css" uvedeny v knize CSS kaskádové styly od Miroslava Cyroně.
temistokles
Profil
Markus
Aj tak by bol "estetickejší" podmienený komentár (môj názor).
niCe
Profil
Já tedy preferuji, pokud je to nutné, podtržítkový hack. Ale většinou to nutné není, tak proto kvůli 4-5 použitím toho hacku nebudu používat téměř identický, pro IE uzpůsobený, css soubor.

niCe
Railbot
Profil
, tak proto kvůli 4-5 použitím toho hacku nebudu používat téměř identický, pro IE uzpůsobený, css soubor.
Ony se do toho stylu pro IE dávají ovšem pouze "problémové" definice, ne znova celý CSS...
karelm
Profil
Chtěl bych se zeptat, pro kolik verzí IE se snažíte optimalizovat svoje stránky. Řekl bych, že IE6 a IE7 je celkem pohoda, ale IE5 je už hodně starý a zajímalo by mě, kolik lidí ho ještě používá a jestli tedy stojí za to, mořit se nějakými hacky (zvlášť když přechod z verze 5 na 6 je zdarma a možný i ve W98). O IE4 bych snad už neuvažoval vůbec.
Railbot
Profil
karelm
Osobně jsem IE5 (a 5.5) už pohřbil. Většinou je to stejné i v komerčním sektoru, kde se již také nevyplatí pro tento prehistorický prohlížeč optimalizovat.
quinux
Profil
Souhlasím, že optimalizovat i pro IE 5.x, je více méně nesmysl, ale je vhodné, alespoň zajistit nějaké katastrofální rozpadání webu, což není vůbec problém. To, že pak sem tam něco mírně ulítne, na to už kašlat. To samé osobně aplikuji i na Opery nižší verze než 9.
Railbot
Profil
quinux
Uvažuju v té rovině, že dobře napsaný kód zajistí v IE5 alespoň nějakou zásadní použitelnost už rovnou :) Nějaké paddingy a rozházenou grafiku neřešit. Těch pár tisíc lidí na úřadech musí počítat s tím, že v takové hrůze budou dnešní weby vypadat "lehce" nestandardně. Nižší Opery to jsou také občas případy...no nic :)
karelm
Profil
Tak jste mě trochu uklidnili, největší problém zatím asi byl s hodnotami "padding", který IE5 chápe nějak podivně.
quinux
Profil
Railbot
Přesně, udělat layout tak, aby se nějak nerozsypal v IE 5.x, se dá během vývoje a nestojí to ani minutu navíc. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0