Autor Zpráva
Dranel
Profil
Nevíte náhodou, jak se jmenuje ten bug ohledně vykreslování obrázků v tabulce? Ten, jak je na něj řešením:
img, td img {
  vertical-align:middle;
}


Popřípadě jak se nejčastěji nazývá (pokud se vůbec nějak nazývá) a kde bych se o něm mohl dočíst více. Předem dík ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
To není bug, to je vlastnost. Myslím, že nemá žádné jméno, pod kterým bys o ní našel rozsáhlé vědecké pojednání.
Mezera se dělá kvůli místu na nožičky. Říkejme tomu třeba „malý stan“.
Dranel
Profil
Chamurappi
Uhm. Takže to souvisí s písmem a jeho velikostí/výškou řádku? A které prohlížeče to přesně dělají, pokud bych to mohl vědět? S označením si dovolím nesouhlasit :-)
Trejpa
Profil
Dranel
kde bych se o něm mohl dočíst více
Třeba tady na diskuzi. Párkrát jsem to doporučil a vysvětlil. Než jsem na to tenkrát přišel a začal šířit, tak se tu jako řešení doporučovalo display: block.

A které prohlížeče to přesně dělají, pokud bych to mohl vědět?
Tak si to sám vyzkoušej: standard a quirk.

Chamurappi
nemá žádné jméno, pod kterým bys o ní našel rozsáhlé vědecké pojednání
Že bych se do toho pojednání pustil? Třeba by aspoň bylo kam odkazovat, dotazy na toto téma se tu občas vyskytnou. Jen tomu vymyslet vhodnější jméno.
Dranel
Profil
Trejpa
Jen tomu vymyslet vhodnější jméno.
Image bug? Image-space bug?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
Image-space bug
Nechá-li si ho někdo vyhledat, najde obrázky vesmírných brouků, vyděsí se a umře dřív, než bys řekl „vertical-align: middle“. Nepojmenovával bych tuto vlastnost (nikoliv chybu) v tak hloupém jazyku, vypadá to divně. Když už musíš mít anglický název, smířil bych se s eukalyptovým omráčením, což je „mallee stun“.

Reaguji na Trejpu:
Nevím, zda se o takové drobnosti dá napsat něco víc, než rada, jak na ni + ukázka. Ukázku už jsi vyrobil.
Trejpa
Profil
Dranel
Image bug? Image-space bug?
Držme se češtiny. „Mezera pod obrázkem“ mi zní dobře a hodně lidí to takto hledá.
Stále se domnívám, že se nejedná o chybu prohlížečů, ale o zamýšlené chování (i když v detailech různě implementované), takže bych to bugem nenazýval.

Chamurappi
Nevím, zda se o takové drobnosti dá napsat něco víc, než rada, jak na ni + ukázka.
Myslím, že dá. Některé diskutéry, a já bych patřil mezi ně, by mohlo zajímat vysvětlení, proč se prohlížeče takto chovají (a že je to normální), proč právě toto řešení zabírá, kdy nezabírá a další možnosti odstranění daného problému.
Bubák
Profil
další možnosti odstranění daného problému
Dají se použít téměř všechny hodnoty vertical-align, někto preferuje "top", jiný "bottom".
Další možnost je deklarovat obrázek jako blokový.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0