Autor Zpráva
Alice
Profil *
Ahoj všem,
prosím o info, jestli je někde na netu k nalezení nějaký souhrn hacků pro IE6. Mám stránky www.bohemiabay.ic.cz, v FF a IE 7 se zobrazují korektně, ale dnes jsem se na ně poprvé podívala přes IE6 a nestačím se divit, na některých stránkách jsou moc pěkně rozhozené formáty. Ráda bych chyby odstranila, je mi jasné, že to bude na úkor validity, ale nemůžu přijít na to, kde je zakopaný pes, proto se snažím najít někde nějaký seznam hacků... existuje?
Díky moc ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alici:
Rozhození je drobné, myslím si, že nepotřebuješ hacky. Zkus přidat do stylopisu:
.clanek h2 {
	clear: both;
}

je mi jasné, že to bude na úkor validity
Na té prohlížečům nezáleží.
Miloš
Profil
A jinak místo hacků doporučuji podmíněné komentáře.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Podmíněné komentáře jsou dle mého názoru také hack. Nejsou-li hack, spadají podle všech možných měřítek spolu s hacky do dvoučlenné množiny nouzových řešení, kterou můžeme s klidným svědomím nazývat „hacky“.
Alice
Profil *
Aoj, tak clear:both nezabralo. Ve FF to bylo jedno, v IE6 se to rozhodilo ještě víc :( Teď, když si vlezu do odkazu fotogalerie, cestování nebo třeba odchovy, zobrazí se náhledy ve špatné velikosti (čtverec), ale když před obrázek přejedu myší, náhle se všechny srovnají do správných rozměrů. Když najedu na odkazy -> chovatelské stanice, pro změnu se logo a texty odsunou na konec stránky, respektive pod úroveň menu. Nechápu... A hlavně nevím, co s tím :/
Joker
Profil
Chamurappi
Podmíněné komentáře jsou dle mého názoru také hack. Nejsou-li hack, spadají podle všech možných měřítek spolu s hacky do dvoučlenné množiny nouzových řešení, kterou můžeme s klidným svědomím nazývat „hacky“.
Ta množina je trochu větší. Vpodstatě totéž jako podmíněný komentář je uvedení/neuvedení doctype a tím pádem přepnutí do standardního/quirks režimu.

Vpodstatě to není hack, ale normální použití vlastnosti programu k účelu, kvůli kterému tam ta vlastnost je.
Miloš
Profil
Joker
uvedení/neuvedení doctype … Vpodstatě to není hack, ale normální použití vlastnosti programu k účelu, kvůli kterému tam ta vlastnost je.
Jakže? Doctype je součástí HTML proto, aby se přepínaly režimy? Takhle formulováno je to afaik nesmysl. Přesto, že Doctype režimy přepíná, ale nebylo za tímto účelem vymyšleno.
Joker
Profil
Miloš
Ta druhá část patřila podmíněným komentářům, trochu jsem to zamotal dohromady.
Přesto: Přepínání režimů přes doctype je z pohledu tvorby HTML kódu vlastnost, záměrné chování prohlížečů. O úroveň výš z pohledu návrhu prohlížeče to je hack specifikace :-)
Alice
Profil *
:( a nějaká drobná, malá rada, jak chyby odstranit by nebyla? myslím něco konkrétnějšího? takhle fakt nemám potuchy, co s tím dělat, aby se to zobrazovalo korektně :(
zvěřiňák
Profil *
Alice
Jenom takový nápad. Většina fotek (nebo všechny) je v originálu velká (800x600) a tady jsou zmenšeniny. Ve stylopisu je deklarována jenom výška (210px), takže mě napadlo, jestli to v IE6 někdy nevadí dopočítávat tu šířku. Někdy se to zobrazí správně, někdy se ta šířka zobrazí chybně. Zkusit dopsat do stylopisu i šířku fotek, třeba by to pomohlo, kdo ví.
Alice
Profil *
tak to hned odpoledne zkusím, v těch náhledech je to stejně vždycky fotka na šířku, takže by to nemělo dělat žádné problémy... snad ;) díky za tip, určitě dám vědět, jak to dopadlo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0