Autor Zpráva
ssssa
Profil *
Dobrý den, omlouvám se za dotaz který tu určitě je hodněkrát, ale:
Když spustím můj web v IE6, .png obrázky kde mají být průsvitná místa jsou bílá (=nejsou průsvitná).
Jak se toho zbavím (vytvořeno v PS CS3) a nejlépe zůstanou obrázky ve formátu .png ? Děkuji za radu.
SwimX
Profil
ssssa
je to tu opravdu hodněkrát, a vpravo nahoře je ten vyhledávací formulář.

Ale pro jistotu ještě jednou: IE 6 prostě poloprůhledné ong neumí, hledej hover.htc např
Bubák
Profil
SwimX
hledej hover.htc např
Soubor hovet.htc, jak napovídá název, slouží k tomu, aby v IE6 zprovoznil :hover nejen pro odkazy, to však ssssa nyní nehledá.

ssssa
Hledej PNGfix.
Ivanhoe
Profil *
proč to vlastně neumí ? To se mrkvosoftu ještě nedoneslo, že se jedná o elementární vlastnost v roce 2009..?
Ghosting
Profil
Ivanhoe
IE7 a výše by to měl umět, stejně jako FF a O.
Davex
Profil
Ivanhoe
Co je překvapující na tom, že to 8 let starý prohlížeč IE6 neumí? Osm let starý Netscape Navigator nebo Opera to také neumí.
H13
Profil
Davex
Celkem by mě zajímalo, kde je vlastně chyba:

a) u Microsoftu, kterej nijak výrazně netlačí uživatele upgradovat na aktuální verzi IE8. Např. Firefox se mi aktualizuje sám. Nebo

b) u správců IT velkých podniků (spíše státních úřadů), kteří jaksi zapomněli už 8 let aktualizovat software

Zdá se mi to nelogický. Dvě výrazný skupiny (výrobce produktu, uživatel a zastánce produktu) nechávají uživatele ledabyle užívat 8 let starej produkt, kterej nestačí novým aktualizovaným konkurenčním produktům a klidně snáší neoprávněné kritiky. To stejný je i v přístupu v diskuzích. Místo aby na otázku jako rozběhnout průhledné PNG v IE6 odpověděli: "aktualizuj si prohlížeč", nabízí nesmyslné hacky, kterými se tak akorát zaneřádí html stránka :-(
Plaváček
Profil
H13

Místo aby na otázku jako rozběhnout průhledné PNG v IE6 odpověděli: "aktualizuj si prohlížeč", nabízí nesmyslné hacky, kterými se tak akorát zaneřádí html stránka :-(

Tohle už se řešilo mockrát i zde na diskusi a myslím, že jsi mírně mimo téma. Založ si případně vlastní vlákno, kde se ale stejně nic nového nedozvíš. S realitou nelze bojovat, je třeba se jí prostě přizpůsobit. Tečka.
H13
Profil
Plaváček
Děkuji za potvrzení mého tvrzení :-) (přístup v diskuzích)
NONAME
Profil *
Jsou 2 možnosti řešení
Buď si stáhneš Firefix, Operu nebo jiný alternativní prohlížeč
nebo si seženeš novější verzi IE.

Mám také starou verzi IE, a také se mě tohle (a nejen tohle) zobrazuje špatně. Ale nevadí mi to protože používám Firefox, který umí všechno.
Bubák
Profil
Buď si stáhneš ...
nebo si seženeš novější verzi IE.

IE se nemusí shánět, jde stáhnout ze stránek výrobce, podobně, jako jiné prohlížeče.
Chamurappi
Profil
Reaguji na NONAME:
Ani jedna z uvedených možností neopraví zobrazení PNG v Exploreru 6 na uvedeném webu. Takže se ani zdaleka nejedná o řešení.
mafik
Profil *
nie som sice ziaden webovy guru ale ved na toto je JS fix....a velmi lahko sa pouziva.... :D
http://24ways.org/2007/supersleight-transparent-png-in-ie6.....dufam ze pomoze
Venca V
Profil
http://www.dillerdesign.com/experiment/DD_belatedPNG/

Používám, skvělé na tom je, že se dá použít i pro pozadí elementů s opakováním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0