Autor Zpráva
CuCo
Profil *
Dobrý den,
už druhý den se snažím vyřešit problém s menu. Nakonec jsem docílil toho, že ve FF a Opeře se menu zonrazuje korektně, bohužel v IE ne. Toto menu jsem vytvořil pomocí online nástroje na webu a dále jsem si ho upravil k "obrazu" svému. Bohužel nevím jak menu zarovnat na střed v IE.
Děkuji za jakoukoliv radu.
Ukázku nemám na webu, ale přidávám kód :

CSS:
.menu{margin:0 auto;font-family:verdana,geneva,arial,helvetica,sans-serif;font-size:14px;font-weight:bold;color:8e8e8e;}
.menu ul{ background:#0182E8;height:43px;list-style:none;margin:0 auto;padding:0;}
	.menu li{ display: inline-block;}
	.menu li a{color:#FFFFFF;display:inline;font-weight:bold;line-height:43px;padding:0px 25px;text-align:center;text-decoration:none;}
	.menu li a:hover{color:#000000;text-decoration:none;}
	.menu li ul{background:#0182E8;border-left:2px solid #0079b2;border-right:2px solid #0079b2;border-bottom:2px solid #0079b2;display:none;height:auto;filter:alpha(opacity=85);opacity:0.95;position: absolute;;width:155px;/*top:1em;/*left:0;*/}
	.menu li:hover ul{display:block;}
	.menu li li {display:block;float:none;padding:0px;width:155px;}
	.menu li ul a{display:block;font-size:12px;font-style:normal;padding:0px 10px 0px 15px;text-align:left;}
	.menu li ul a:hover{background:#FFFFFF;color:#000000;}


HTML:
<ul>
           <li><a href="../index.html">Novinky</a></li>
	      <li><a href="o-nas.html">O Nás</a></li>
	      <li><a href="#">Fotogalerie</a>
      		<ul>
        		<li><a href="converse.html">Converse</a></li>
		<li><a href="diesel.html">Diesel</a></li>
		<li><a href="gipsy.html">Gipsy</a></li>
            	                <li><a href="lacoste.html">Lacoste</a></li>
            	                <li><a href="oneill.html">O´Neill</a></li>
            	                <li><a href="paul-frank.html">Paul Frank</a></li>
            	                <li><a href="pussy-deluxe.html">Pussy DeLuxe</a></li>
            	                <li><a href="roxy.html">Roxy</a></li>
		<li><a href="vagabond.html">Vagabond</a></li>
            	                <li><a href="vive-maria.html">Vive Maria</a></li>
      		</ul>
    	</li>
	  <li><a href="kontakt.html">Kontakt</a></li>
    </ul>
Miloš
Profil
1) Příště dávej ukázky kódu do CODE – od toho tady ta značka je. Snad to někdo z moderátorů opraví.
Moderátor Chamurappi: Opraveno. Značka pro kód není [code], ale [pre].
2) V CSS se odkazuješ na třídu .menu, ale v HTML žádnou takovou třídu nevidím
3) Nejlepší ze všeho – dej odkaz na konkrétní webovou stránku, neboť „nad živou ukázku není“.
CuCo
Profil *
ad1) Omlouvám se, přehlédl jsem tuto možnost, asi už to bylo únavou.
ad2) Menu je cely DIV, lepé to půjde poznat na "živé" ukázkce.
ad3)
http://muj-pokus.ic.cz/cz/o-nas.html
Miloš
Profil
CuCo
Do CODE patří kód, ne odkaz. Odkaz patří do URL, aby se na něj dalo kliknout – nejsme na warfóru. Činím tak za tebe: http://muj-pokus.ic.cz/cz/o-nas.html
CuCo
Profil *
OT to Miloš : Byl bych rád za nějakou radu ohledně mého problému, ohledně úpravy už bylo napsáno dost! Bohužel nejdou příspěvky editovat, takže můj překlep v mobilním telefonu jsem nemohl opravit.
CuCo
Profil *
To opravdu nikdo nevi co s tím?
Chamurappi
Profil
Reaguji na CuCa:
1) Nenastavuj výšku pro „.menu ul“.
2) Pro „.menu li“ nastav „display: inline“ namísto „display: inline-block“ a přidej „position: relative“.
3) Najdi si nějakou obdobu hover.htc, přečti si, jak se používá, a použij ji.
CuCo
Profil *
To Chamurappi:
Pokud jsem dobře pochopil, tak hover.htc se používá kvůli IE a nemá vliv na FF ani Operu. Po změně ad 2) mi menu již nefunguje správně ani ve FF, ani v Opeře. Musím se příznat, že www jsem již dlouho nedělal a v současném stavu horeček mi to opravdu nemyslí, takže můj příspěvek může být zcela OT........
Chamurappi
Profil
Reaguji na CuCa:
hover.htc se používá kvůli IE a nemá vliv na FF ani Operu
Ano. Používá se na rozběhání :hover efektů na všech elementech.

Po změně ad 2) mi menu již nefunguje správně ani ve FF, ani v Opeře.
To půjde snadno srovnat. Na odkázané stránce ale problém nevidím, takže ti přeji hodně štěstí a brzké uzdravení.

Z titulku: „Zobrazení menu v IE, ve FF a Opeře je to OK
Mimochodem, čím to je, že si část lidí myslí, že formulace typu „nefunguje to v A, v B, v C, v D a v E to funguje“ jsou srozumitelné?
habendorf
Profil
CuCo:
tak hover.htc se používá kvůli IE a nemá vliv na FF ani Operu

Ono úplně nejlepší je použít ho jen pro IE6 a nižší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
V tomto případě určitě ne, stránka jede v quirku.
CuCo
Profil *
To Chamurappi:
Na odkazované stránce ten problém nejde vidět, jelikož jsme to tam nenahrál. Právě jsem to tam nahrál. Při najetí na Fotogalerii se seznam zobrazí, ale nejde na něj kliknout. Navíc jsem ho měl úplně vlevo, taxem to pomocí margin-left dal na místo, které v mém NTB bylo přímo pod nápis fotogalerie a na pracovním PC je to umístěné jinde....
Za každou radu budu rád. Díky.....
Chamurappi
Profil
Reaguji na CuCa:
Navíc jsem ho měl úplně vlevo
Protože pozicuješ absolutně a neuvádíš pozici. Nastav „left: 0“.

taxem to pomocí margin-left dal na místo
To nebyl dobrý nápad, to můžeš zase zrušit.
CuCo
Profil *
To Chamurappi:
Díky, už se to zobrazuje kde má. Každopádně pořád nemůžu na jednotlivé složky menu najet. Jelikož tato nabídka zmizí.....
habendorf
Profil
CuCo

Nabídka ti zmizí, protože odkaz v hlavní nabídce není blokový. Pomalu po něm jeď dolu a sleduj kurzor. Odkaz zkrátka není tak vysoký, jak myslíš.
Nejlepší bude pro první úroveň použít centrovaný float: http://pokusy.1-webdesign.cz/centrovany-float.html
habendorf
Profil
Chamurappi
V tomto případě určitě ne, stránka jede v quirku.

Aha, já tu stránku nezkoumal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0