Autor Zpráva
dunky
Profil
-Sháním můj první hosting, který budu platit ze své gymnazijní kapsy, takže nějaký cenový extrém bych vyřadil(tak max 150 kč/měsíc).
-Co je pro mě hodně důležité je podpora. Prostě když něco nefunguje tak se člověk zeptá a oni mu co nejrychleji odpoví. U tohoto požadavku ocením osobní zkušenosti.
-Dostupnost min 97 %.
-Samozřejmě Mysql, PHP 5, FTP přístup, Subdomény, Administrační rozhraní, PHPMyAdmin a už ne tak akutně PostgreSQL.
-Kompatibilitu s nejznámějšími redakčními systémy Drupal, Wordpress, Joomla.
-Dále by mě zajímalo jak to děláte s doménou, jestli se vyplatí pořídit ji zvlášť, s hostingem apod.
-Bezpečnost + Zálohy(Kamarád takhle přišel o web i přestože hosting tvrdil, že je dělá)

Díky moc za odpovědi
mattyZEM
Profil
kapusta.cz
(něco přes 300 na rok i s doménou CZ)

Tech. podpora není zrovna moc aktivní, ale oni neřeší nefunkčnost některého systému, nemají ti opravovat chyby.

Mám u nich 2 weby, v průběhu tohoto roku přibydou další 2 a příští rok jich bude min. 5
Joker
Profil
dunky:
Tohle by měl splňovat kdekdo. Já mám zkušenosti s Gigaserverem a nestěžuju si.

-Dále by mě zajímalo jak to děláte s doménou, jestli se vyplatí pořídit ji zvlášť, s hostingem apod.
Já bych raději dohromady. Méně práce a leckdy je třeba na doménu sleva.

-Bezpečnost + Zálohy(Kamarád takhle přišel o web i přestože hosting tvrdil, že je dělá)
Jestli je ten projekt trochu důležitý, nespoléhal bych jen na hosting a dělal i svoje zálohy.
Lepší mít na disku obsazených pár gigabajtů navíc, než zjistit, že žádné použitelné zálohy nejsou.
mattyZEM
Profil
Joker:
Tohle by měl splňovat kdekdo. Já mám zkušenosti s Gigaserverem a nestěžuju si.
Gigaserver je pomalý, pro malý web je zbytečný a drahý

„-Bezpečnost + Zálohy(Kamarád takhle přišel o web i přestože hosting tvrdil, že je dělá)“
Každý hostér DĚLÁ zálohy, ale je jeho chyba když na stejný HD kde je server, stejným způsobem přišel o web portik :P
Jimmy Hayek
Profil
mattyZEM:
Gigaserver je pomalý, pro malý web je zbytečný a drahý
Mám všechny své weby u Gigaserveru a nezdá se mi pomalý. A drahý rozhodně není, nebo tobě se zdá například hosting za 10 Kč měsíčně drahý?
mattyZEM
Profil
Jimmy Hayek:
Mám všechny své weby u Gigaserveru a nezdá se mi pomalý. A drahý rozhodně není, nebo tobě se zdá například hosting za 10 Kč měsíčně drahý?
Jop, tak to nevíš o čem mluvím. Jedná se o to, že i obyčejná stránka hostována u gigaserveru (to jich tam má kámoš celkem dost) je po většinu dne zaneprázdněn, čekám několik občas i desítek vteřin na vypsaní obsahu, což není moc dobrá známka kvality. Simulatory.net, včera jsem se na ně nemohl dostat 2 hodiny :-\

K těm penězům. Mluvím tu hlavně o tom, co on potřebuje a za jaké peníze by to chtěl. Nepotřebuje Giga tarif VIP GOLD pro něho není nejvhodnější, a za co zaplatíš na kapustě 300, to zaplatíš na giga za 700.

Říkám svůj názor *sorry*
Joker
Profil
mattyZEM:
Pár poznámek:
kapusta.cz
(něco přes 300 na rok i s doménou CZ)
Ano, "něco přes 300" je ve skutečnosti 495Kč za rok.

Gigaserver je pomalý, pro malý web je zbytečný a drahý
Nezdá se mi ani pomalý, ani drahý.

K těm penězům. Mluvím tu hlavně o tom, co on potřebuje a za jaké peníze by to chtěl.
Je tam někde, že potřebuje 500MB místa? Jestli mu stačí 100MB, u Gigaserveru bude platit polovinu toho co u Kapusty.

Naopak tam je napsané PostgreSQL, které Gigaserver má a Kapusta nemá.

za co zaplatíš na kapustě 300, to zaplatíš na giga za 700.
Skutečné ceny jsou (včetně domény) u Kapusty cca 500 a Gigaserver cca 800.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
dunky určitě by ti stačil a vyhovoval i třeba náš tarif student - http://www.vas-hosting.cz/program-student.html 25 / měsíc.
duben
Profil
mattyZEM:
Neříkej nesmysly a nelži. Simulatory.net nejsou hostované na Gigaserveru ale na Endora.cz, tady je důkaz


P:\>ping endora.cz

Pinging endora.cz [88.86.120.114] with 32 bytes of data:

Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=90ms TTL=54
Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=62ms TTL=54
Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=62ms TTL=54
Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=62ms TTL=54

Ping statistics for 88.86.120.114:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 62ms, Maximum = 90ms, Average = 69ms

P:\>ping simulatory.net

Pinging simulatory.net [88.86.120.114] with 32 bytes of data:

Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=77ms TTL=54
Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=63ms TTL=54
Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=63ms TTL=54
Reply from 88.86.120.114: bytes=32 time=62ms TTL=54

Ping statistics for 88.86.120.114:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 62ms, Maximum = 77ms, Average = 66ms


Hlavně, že pomlouváš někoho kdo s tím nemá co dělat. Jinak já byl u Gigaserveru dlouhou dobu jako klient a na rozdíl od všech ostatních hostingů opravdu dokázali plnit co slíbili. A kvalita služeb byla skvělá. Nemá smysl koukat na pár stokorun, když pak někomu web nejede, padá, nebo ho odstavují. To pak stojí tisíce a ne stovky.

Co vím, kapusta je one man show, kde se víc slibuje než plní. Gigaserver jede na značkových rackových mašinách a já osobně nemít momentálně vlastní mašinu, tak nepřemýšlím a dávám to rovnou k nim.
Nox
Profil
Doporučil bych onebit.cz .... pokud je to neziskové, tak jsem tu viděl dobré názory na armin.sk
V obojím tedy ale není Postgre
mattyZEM
Profil
duben:
Neříkej nesmysly a nelži. Simulatory.net nejsou hostované na Gigaserveru ale na Endora.cz, tady je důkaz
Ale byly, a pokud ne simulátory tak se podívej na http://co-k-vanocum.cz/ . Sklidni se, nesnažím se tu lhát, ale říkám to co já vím.

Joker:
Pár poznámek:
> kapusta.cz
> (něco přes 300 na rok i s doménou CZ)
Ano, "něco přes 300" je ve skutečnosti 495Kč za rok.
Byla tam akce, ještě na začátku ledna :P nekoukám tam každý den.

„Gigaserver je pomalý, pro malý web je zbytečný a drahý“
Nezdá se mi ani pomalý, ani drahý.
Chmatakov.cz, komunita.eu, tyhle weby načítají extremně pomalu, občas nenačtou vůbec a zatím se mi nestalo že by najeli hned. Diskuse u komunity je přímo hrozná, má tarif VIP (kdyby se ti něco nezdálo). Kód je v pořádku a není tam důvod proč by to mělo jet pomalu.

„K těm penězům. Mluvím tu hlavně o tom, co on potřebuje a za jaké peníze by to chtěl.“
Je tam někde, že potřebuje 500MB místa? Jestli mu stačí 100MB, u Gigaserveru bude platit polovinu toho co u Kapusty.
Naopak tam je napsané PostgreSQL, které Gigaserver má a Kapusta nemá.
Je tam napsané "ne tak akutně", to znamená že není 100% že bude něco takového potřebovat

„za co zaplatíš na kapustě 300, to zaplatíš na giga za 700.“
Skutečné ceny jsou (včetně domény) u Kapusty cca 500 a Gigaserver cca 800.
U kapusty měli akci, jak jsem již psal, 350kč (přibližně) na rok (samozřejmě nejnižší tarif)

Hlavně, že pomlouváš někoho kdo s tím nemá co dělat. Jinak já byl u Gigaserveru dlouhou dobu jako klient a na rozdíl od všech ostatních hostingů opravdu dokázali plnit co slíbili. A kvalita služeb byla skvělá. Nemá smysl koukat na pár stokorun, když pak někomu web nejede, padá, nebo ho odstavují. To pak stojí tisíce a ne stovky.
Říkám to co vím, a pokud se ti mé názory nelíbí tak si je nečti, a ignoruj mě.
duben
Profil
Aha, takže něco jede děsně pomalu, a může za to Gigaserver na kterém to už neběží, ale kdysi běželo? Jsi dost mimo.

Komunita a chmatakov co zminujes nabehnou ve vterine, jestli ti prijdou extremne pomale mozna zkus jine pripojeni. Nevim pres co jsi pripojeny, ale problem bude spis na tve strane.

Neříkáš to co víš, komolíš věci dohromady a pak z toho děláš špatné závěry. Takže tvoje rady jsou k ničemu.
warman
Profil
mattyZEM:
Ale byly, a pokud ne simulátory tak se podívej na http://co-k-vanocum.cz/ . Sklidni se, nesnažím se tu lhát, ale říkám to co já vím.
Me to nabehlo temer okamzite. nevim jak tobe :) a to je 16:40, takze sme ve spicce prakticky.

Chmatakov.cz, komunita.eu, tyhle weby načítají extremně pomalu, občas nenačtou vůbec a zatím se mi nestalo že by najeli hned. Diskuse u komunity je přímo hrozná, má tarif VIP (kdyby se ti něco nezdálo). Kód je v pořádku a není tam důvod proč by to mělo jet pomalu.
A nechces spis hledat chybu u sebe? Treba ze by byla chyba u tvyho provideru? me se ty stranky nactou temer hned-ani ne pul sekundy, kliknu a uz je to nacteny
Joker
Profil
mattyZEM:
> Neříkej nesmysly a nelži. Simulatory.net nejsou hostované na Gigaserveru ale na Endora.cz, tady je důkaz
Ale byly
Nebyly. Už dopoledne jsem dostal od Gigaserveru stížnost na ten příspěvek- že lže a že doménu simulatory.net nehostují a nikdy nehostovali.
Nabídl jsem jim dát sem jejich vyjádření, pokud se kvůli tomu nechtějí registrovat. Jestli mi nějaké pošlou, napíšu ho sem. Ale možná jim stačí, že duben mezitím napsal něco podobného.

Jinak já ze své zkušenosti nikdy neměl s Gigaserverem problém a všechny odkazované weby se mi zobrazují opravdu rychle.
warman
Profil
Joker:
Me to pripada jako kazeni dobreho jmena, skoda ze tady neni nejaky pravidlo pro trest...


Ja znam hodne webu co hostuji u gigaserveru, ma vybornou dostupnost (nevim kolik presne, ale je to nad 99,8%-neberu to ze statistik mereni.kyblosft.cz)
Joker
Profil
warman:
skoda ze tady neni nejaky pravidlo pro trest
Myslím, že i stávající pravidla nám dávají dost široké možnosti takové situace řešit.

Každopádně bych nerad, aby tahle debata přerostla v nějaký osobní střet. Jakkoliv diskuse na téma kvality Gigaserveru je víceméně k tématu.
Jimmy Hayek
Profil
mattyZEM:
Nepotřebuje Giga tarif VIP GOLD pro něho není nejvhodnější, a za co zaplatíš na kapustě 300, to zaplatíš na giga za 700.
Jenže já nemluvím o nějakém tarifu VIP Gold, ale tarifu Praktik (100 MB, 5 databází, 5 ftp loginů), který Gigaserver nabízí za 10 kč měsíčně a který je pro běžnou internetovou prezentaci více než dostačující. Nejlevnější tarif u Kapusty je Malina 500 MB za 20 Kč měsíčně.
Jinak objektivní závěry o rychlosti / pomalosti se z běžného uživatelského hlediska dělat nedají, protože:
1) jak už bylo řečeno, může se jednat o problém na straně tvého připojení, ne hostingu,
2) nevidíš do systému, na kterém stránka běží. Pokud někdo svým systémem (špatný redakční systém, e-shop...) nadměrně vytěžuje server a využívá třeba nejlevnější tarif, tak je jasné, že web nepoběží, tak jak má (myslím to obecně, nemířím na žádný ze zmíněných webů).

0