Autor Zpráva
spirt
Profil
Zdravim,
nevíte jestli existuje nějaká firma, která by se zabývala instalací programu potřebných k chodu webových stránek? Uvažuji o pronájmu serveru, ale poskytovatel dává jen HW.
Diky za každé info
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Zdravím

Pokud tomu nerozumíte, tak pro Vás jsou tu managed servery, kde se vám o kompletní fungování serveru stará poskytovatel. Viz například managed servery.
spirt
Profil
Ve většině případech vidím, že mi nabízejí vlastní HW, myslíte, že lze u takových firem domluvit správu našeho již zakoupeného serveru? Pokud ano, tak by to bylo řešení celého mého problému.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Ano, to je služba s názvem serverhousing a k ním si pak u poskytovatele můžete zaplatit správu. Nevím o firmě co by nabízela housing a nemohli jste si u nich objednat i správu. Je potřeba se ale podívat na ceny za správu.

Stejně bych ale doporučil spíš managed server, nemusíte pak starat o hardware. Když pojede na vlastním HW, tak si pak musíte sami ten HW opravovat.
spirt
Profil
koupili jsme server u www.ovh.cz ,který se nachází ve Francii a údajně poskytují jen HW a připojení
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Od OVH mám dva servery. Pokud tedy máte takto pořízený server, tak si jen sežentě někoho, kdo se Vám o to bude starat. Zkuste napsat na podporu jakéhokoli poskytovatele a vzneste dotaz, že máte server u OVH a hledáte administrátora, který se o to bude starat.

Jinak nechápu proč si pronajímáte server, když nemáte nikoho kdo by se o něj staral. Pro Vás je skutečně vyhrazena služba managed serveru.
spirt
Profil
takže říkáte, že je to normální klasický poskytovatel serverhostingu a má ty samé služby jako třeba svethostingu.cz? my totiž už máme administrátora, ale ten předtím pracoval jen se servery u svethostingu, kde údajně je vše nainstalováno... on právě volal na OVH a asi to špatně pochopil
Kacko
Profil
spirt:
Mohu se zeptat jaké jsou Vaše pocity z komunikace s ovh? Jsou ochotní, dodržují sjednané věci včas atp?

Pokud Váš "admin" nezvádne nainstalovat, rozchodit a spravovat LAMP server, tak je to jako kdyby programátor neuměl programovat. Zvládnu to i já a to žádný admin nejsem.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Sakra, někdo mi vrátil popisek s Web4ce.cz. Už více jak rok s nimi nic společného nemám a již mi byl na žádost odstraněn. Prosím odstranit, ať nedojde k nějaké mýlce.

Co se týká OVH, tak při koupi si vybíráte jaký OS chcete mít nainstalovaný. Ten pak v administraci na kliknutí můžete změnit, ale přijde o všechna data, takže pozor na to. Jinak samozřejmě si pak zbytek musíte doinstalovat sami.

Co se podpory týká, tak asi nemá smysl jí volat, stejně všechno předávají do Francie technikům. Co se týká komunikace s technikama ve Francii, tak se buď naučte francouzsky, nebo pište anglicky. Jejich odpovědi, pak buď dostanete francouzsky a po nějaké době dostanete i překlad (jsou to většinou automatická hlášení typu, do 20 minut proběhne kontrola na vašem serveru). Ale stačí to dát do translátoru :-). Stalo se mi také, že mi technik odpovídal přímo anglicky.

A pozor, na serveru Vám běží monitor HW a když se Vám něco porouchá, tak Vám automaticky opraví. Pokud je to plíživá chyba, jako u mě, postupně mi odcházel disk, tak jim to musíte napsat a oni to zkontrolují.
woric18
Profil
Kacko:
Mohu se zeptat jaké jsou Vaše pocity z komunikace s ovh? Jsou ochotní, dodržují sjednané věci včas atp?
Kacko:

plusy - občanum slovenska vraceji nebo nenačítaji 21% DPH (je treba obcanka),
levnejší než wedos a mají v ceně CDN které i když je server ve Francii tak ping je do 30ms,
Podpora odpovída na emaily "v pracovní dobu" do 15 min, občas i za do 2 minut,
dokoupil VPS a vše bylo strašně jednoduchý až moc :-( páč hosting je proplacený na rok a peníze nevracejí,
minus - jen převod na účty raiffky, pokud ji mate tak s převodem a instalaci serveru bude vše do hodiny, jinak den i dva.

0