Autor Zpráva
BuGeR
Profil
Zdravím.
Doporučtě mi prosím hosting(y), které splňuji tyto požadavky:

- Nejlépe včetně registrace domény CZ
- Alespoň 5 subdomén
- Několik FTP účtu
- CRON, alespoň 3x denně - nezáleží na čase spuštění
- Alespoň 2gb prostoru
- Povolená úprava souboru .htaccess
- Několik vlastních emailů
- Alespoň 1 MySQL databáze, včetně správy přes PHPMyAdmin
- Dostatečně velká (kapacitně) databáze
- Maximalní velikost odeslaného formuláře alespoň 12mb
- Větší čas pro běh skriptů

Děkuji.
jenikkozak
Profil
BuGeR:
Větší čas pro běh skriptů
Pod tím si představuješ co? Jaká je pro tebe dostatečně velká databáze?
Zbytek splňují snad všechny webhostingy, se kterými se dá běžně setkat.
BuGeR
Profil
jenikkozak:
Pod tím si představuješ co?
Běh PHP skriptu, alespoň 1 minutu (a více).
Velká databáze alespoň 5-10gb.
jenikkozak
Profil
BuGeR:
Ještě že jsem se zeptal, databáze a doba běhu hodně výběr zúží.
Nevím, zda ti povolí minutu na Webhostingu u Wedos, ale problém by to neměl být u jejich virtuálního serveru, který cenově vychází také poměrně dobře.
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Dobrý den,
dovolím si zareagovat:
- Nejlépe včetně registrace domény CZ
= doména .cz u nás stojí 125,-Kč na rok bez DPH, tj. 150,-Kč včetně DPH (i prodloužení)

- Alespoň 5 subdomén
= počet neomezujeme

- Několik FTP účtu
= neomezeně

- CRON, alespoň 3x denně - nezáleží na čase spuštění
= http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/cron.html (každou hodinu, 3 různé záznamy - zdarma, více za příplatek)
http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/cron.html

- Alespoň 2gb prostoru
= neomezeně (máme klienty s desítkami GB dat, rekord i s 363GB). Stačí splňovat autorská práva a data musí sloužit pro web

- Povolená úprava souboru .htaccess
= ano

- Několik vlastních emailů
= neomezujeme

- Alespoň 1 MySQL databáze, včetně správy přes PHPMyAdmin
= počet neomezujeme

- Dostatečně velká (kapacitně) databáze
= zde bohužel (zejména z výkonnostních důvodů) podporujeme maximálně 1GB velkou databázi, respektive 2GB u příplatkové verze NoLimit Extra http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/extra.html

- Maximalní velikost odeslaného formuláře alespoň 12mb
= 32MB, respektive 128MB u NoLimit Extra

- Větší čas pro běh skriptů
= 90 s

Cena je tedy u NoLimit 25,-Kč měsíčně bez DPH. Jediný problém je tedy s velikostí databáze. Nevím zda nějaký webhosting něco podobného nabízí, ale cokoliv většího může mít zásadní dopad na výkon a stabilitu. Máme zákazníky, kteří chtějí více než povolené 2GB pro MySQL a tak to řeší tak, že si databázi dají na VPS a web hostují na webhostingu. Z webhostingu se připojují na VPS. Potom to funguje bez problémů a databázi můžete mít dle velikosti VPS (až 120GB). Zároveň využijete celý výkon webhostingu a velké Memory_limity v PHP u webhostingu a silný procesorový výkon.
Bohužel potom už to není za 25,-Kč měsíčně, ale minimálně o 100 a více měsíčně dražší.
jenikkozak
Profil
wedos:
zde bohužel (zejména z výkonnostních důvodů) podporujeme maximálně 1GB velkou databázi
Jen se zeptám, tohle omezení tam bylo odjakživa? Je to totiž hodnota, která by mi zřejmě vadila, a tak bych si jí patrně všimnul. Možná je to tím, že před půlrokem, kdy jsem se výběrem hostingu zabýval, jsem už byl nabídkami tak zblblý, že jsem tento údaj přehlédl. :)

Nevím zda nějaký webhosting něco podobného nabízí
Např. Český webhosting umožní libovolné rozdělení poskytnutého prostoru mezi e-maily, web a databázi, jenomže tam by bylo potřeba připlatit prostor navíc a zřízení více FTP účtů k jedné subdoméně by bylo (myslím) nutno řešit přes technickou podporu.
wedos
Hosting WEDOS
Profil
jenikkozak:
„zde bohužel (zejména z výkonnostních důvodů) podporujeme maximálně 1GB velkou databázi“
Jen se zeptám, tohle omezení tam bylo odjakživa?
Ano, ta hodnota platí od počátku.
Prostor pro web neomezujeme. Databáze 1 nebo 2 GB. Prostor pro mail je v ceně 5 nebo 10GB (dle varianty a možno přikoupit).

0