Autor Zpráva
Mája
Profil
Ahoj, nutně potřebuji poradit ohledně správy VPS
Předem se omlouvám za dlouhou story.
Momentálně jsem na multihostingu, kde mám problém s různými limity, především CPU. Mám 2 domény a jednu subdoménu, cca 5000 načtení stránky. Návštěvnost chci zvýšit a i když jsem se snažila weby optimalizovat, na současném hostingu asi fungovat nebudou.

Také bych ráda na web umístila aplikaci, která vyžaduje funkci exec, kterou mi také žádný hosting asi nepovolí a tak přichází v úvahu VPS. Jenže s ním nemám žádné zkušenosti a na managed server nemám prostředky. Procházela jsem různé nabídky a našla VPS, které se pohybují v ceně, kterou momentálně platím za současný multihosting.

Pak jsem procházela různé diskuze o správě VPS, kde se názory dost mění, někdo píše, že je to složité a jiný zase, že o moc nejde, jen je tam více funkcí. To je hlavní věc, která mě mate a i odrazuje. Tak se chci zeptat, jestli je to opravdu tak složité spravovat VPS?
Dívala jsem se, že například wedos nabízí už nainstalované PHP, MySQL a ISPConfig, s jejichž správnou bych problém neměla.
Současně na svém hostingu mám Cpanel a v PC xammp, který také ovládám. Tak mě zajímá, zda je v tom nějaký veliký rozdíl. Opravdu nevím, co od toho očekávat.
Jan Tvrdík
Profil
Mája:
Nedávno jsem náhodou narazil na www.spolehlive-servery.cz/virtualni-servery, třeba by to řešilo tvůj problém. Nicméně nemám s tím žádné zkušenosti.
Mája
Profil
Dík, vypadá to zajímavě, takové řešení by mi vyhovovalo. Na internetu jsem našla i nějaké pozitivní reference.

0