Autor Zpráva
KarelEben
Profil
Dobrý den, zabývám se tvorbou webových stránek eshopů a chtěl bych k vytvořeným stránkám nabízet hosting. Hosting by nebyl můj níbrž například třeba endory. Bylo by trestné zákazníkům učtovat ve faktuře hosting pod svím vymyšleným jménem a s větší cenou než má endora. (Ala endora má cenu 18 kč měsíčne a já bych si říkal o 100 kč/měsíc). Popřípadě jak by se to ve faktuře muselo uvést.
Joker
Profil
KarelEben:
Moc to nechápu:
- Chcete zákazníkovi vystavit fakturu od fiktivní firmy? To by možná nezákonné bylo, ale nevidím jediný důvod to dělat.
- Řešíte, jak pojmenovat položku na faktuře? Co je špatného prostě na „hosting“? Ale jestli ho chcete prodávat pod nějakým názvem tarifu, nevidím v tom problém.
KarelEben
Profil
Myslím to ze bych nebyl poskytovatelem/provozovatele. hostingu(nemel koupene to zelezo ani misto atd. ) ale jen prostrednik. Ala na fakture by to bylo jako "Hosting - Tarif E" za 100 Kč/měsíc, me vydaje na ten hosting by byly jen 20 Kč/měsíc.
Tasartir
Profil
Přeprodávat služby z hlediska zákona trestné není. Trochu mě zaráží Váš dodatek "pod svím vymyšleným jménem"..

Jiná věc je vztah Vás a Endory. Podle Podmínek použití hostingu odstavec 4c: "Je zakázáno dále prodávat služby Endora.cz či některou z jeho částí."
Joker
Profil
KarelEben:
Myslím to ze bych nebyl poskytovatelem/provozovatele.
A co je na tom divného? Něco koupit od subdodavatele, případně k tomu ještě něco přidat a pak to prodat dál je přece úplně normální.

Ale jiná věc je to, co píše Tasartir.
Samozřejmě nemůžete dál přeprodávat službu u které jste se smluvně zavázal, že ji nebudete přeprodávat.
ithack
Profil
Dobrý den,
mohl bych Vám nabídnout reseller hosting u zahraniční firmy, u které jsem resellerem. Nabídl bych Vám neomezený reseller účet s neomezeným místem pro neomezený počet domén a k tomu zdarma aplikaci whmcs (http://www.whmcs.com/), která slouží ke správě hostingů a klientů a ke kontaktování podpory (Vás). Nebo je také možné pouze hosting odkupovat a podpora a vytváření hostingů by bylo na nás.

Pokud máte zájem ozvěte se :)

0