Autor Zpráva
aleskva
Profil
Zdravím, hledám kvalitní freehosting domény III. řádu pro drobné neoficiální stránky. Samozřejmě, že znám strýčka Googla, hodně jich znám z doslechu a pár porovnání jsem už taky někde našel. Mě spíš zajímá, s čím máte kdo zkušenosti a jaké. Já mám zkušenosti s Webzdarma, Moxo, Ic a Sweb.

Zkušenosti jsou ovšem negativní:
Webzdarma
- PHP i Apache staré verze, servery neustále padají
+ kvalitní přístup na FTP, pokročilé nastavení reklamy, kvalitní podpora
Moxo
- prakticky nefunkční nebo omezený FTP, nekvalitní podpora
+ přehledná administrace, PHP i Apache aktuální, drobné výhody i možnost bez reklam
Ic
- PHP i Apache staré verze, nulová podpora, ošklivá administrace a nastavení, jediná možnost zobrazování reklamy
+ nenašel jsem žádné
Sweb
- drzé vkládání reklamy bez možnosti jakéhokoliv nastavení
+ PHP i Apache aktuální, jednoduchá a přívětivá administrace, kvalitní podpora

Doteď jsem používal WZ, ale dneska (další výpadek serveru) mě celkem naštvali. Z toho, co jsem sem vypsal je zřejmé, jaké mám priority:
* PHP i Apache aktuální, možnost .htaccess a mod-rewrite, MySQL
* kvalitní podpora, přívětivá webová administrace a nastavení vkládání reklamy s více možnostmi
* Jednoduchý a funkční přístup na FTP
* stabilnost serverů (u WZ to bylo čím dál častějc)
Poraďte, opravte, doplňte, podělte se prosím se svými zkušenostmi...
okolojsoucí
Profil
Zkus Endora.cz
aleskva
Profil
okolojsoucí:
Zajímavé, děkuji, ale narazil jsem: nutnost mojeID, jinak platím :/
okolojsoucí
Profil
Tak MojeID je zdarma a navíc je na protokolu OpenID, je možno jej využít i v zahraničí.
aleskva
Profil
okolojsoucí:
OpenID znám, to používám pořád a všude, je to celkem chytrá věc, když se chce člověk někam registrovat. Nemusí vyplňovat registrační formuláře, jenom se přihlásí před OpenID a daná služba už si osobní údaje natáhne sama... Ale MojeID vidím prvně... Je to něco podobného? A nedalo by se tam místo MojeID dát OpenID (tuším, že asi ne, jenom nechápu, kolik těch VsudesemuzeszaregistrovatID vlastně je)?
okolojsoucí
Profil
Může jich být meomezeně. Stačí nastudovat OpenID protokol.
aDAm
Profil
Můžu mít jen takový dotaz mimo? Proč se ještě v dnešní době kdy hostingy stojí pár kaček řeší hosting zdarma?
Chamurappi
Profil
Reaguji na aDAma:
1) Je úplně anonymní (pokud zrovna nechce mojeID).
2) Zřízení je velmi rychlé, protože je bez transakcí.
3) Není nutné řešit udržování/obnovování.
4) Je o pár kaček levnější, než hostingy za pár kaček.


Reaguji na aleskvu:
Ale MojeID vidím prvně...
Je to projekt CZ.NICu, funguje už celkem dlouho.
aDAm
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
1. Ok to asi je.
2. Tak v dnešní době je zřízení okamžité i u placených služeb a pokud již někdo vlastní doménu je to na chvíli
3. To je fakt, je třeba pořád počítat s těmi pár kačkami
4. Ok chápu že pro někoho může být problém odříct si měsíčně jedno pifko ;)


Jinak mohl by mi nějaký zdejší horlivec co mi ke jménu přidal i to info o hostingu jej zase odmazat?
juriad
Profil
aDAm:
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že největší překážkou pro mě při přechodu z freehostingu bylo to, že jsem potřeboval doménu (tu jsem na freehostingu neřešil). Musím najednou něco nastavovat a platit ještě za něco, co vlastně nepotřebuju.

Dost mi chybí v nabídce placených hostingů možnost domény třetí úrovně zdarma (třeba něco jako juriad.dhsing.cz).
aDAm
Profil
juriad:
To by ty hostigovky museli nabízet pod jinou domenou, řek bych že si nikdo nenechá dělat subdomény na své hlavní doméně aby se pak dostal do stavu že si někdo objedná: kekonkurenci.nejakyhosting.cz atd.
Joker
Profil
aDAm:
chápu že pro někoho může být problém odříct si měsíčně jedno pifko
V některých případech může větší překážkou než samotná částka být provedení té platby.
Třeba já se na pár transakcí vykašlal ne protože bych musel platit moc peněz, ale protože jediný mně dostupný způsob platby byl PayPal a nestálo mi za to si kvůli té jedné transakci zakládat PayPal účet.
Pro někoho, kdo třeba nemá vlastní bankovní účet (a tím pádem ani platební kartu) mohou být nepohodlné prakticky všechny nabízené způsoby platby.

juriad:
největší překážkou pro mě při přechodu z freehostingu bylo to, že jsem potřeboval doménu
To je zajímavý argument, zatím jsem se setkal většinou s tím, že doména 3. řádu byla na freehostingu vnímána jako nevýhoda (tj. že freehosting s doménou 3. řádu je „horší“, než vlastní doména a hosting).
aDAm
Profil
Joker:
jop to souhlas, když je jediná možnost platby kartou/převodem/paypalem je to problém pro někoho kdo ani jedno nemá. Tady by třeba bodlo řešení SMSkou jenže to je už pro provozovatele těžce nevýhodné na poplatcích a tak by to musel zase osolit na ceně a to by se zase nelibilo těm co to chcou za co nejmíň ;)
Pak je tady ještě možnost ty prachy zanést přímo na přepážku banky no ;)
lionel messi
Profil
aleskva:
Moxo
- prakticky nefunkční nebo omezený FTP, nekvalitní podpora

Musím len súhlasiť, navyše servery nezvládajú akékoľvek „väčšie“ zaťaženie — v parametroch uvádzajú 1 000 UIP denne, ale neskutočne padá aj pri 40—50. FTP slimačie, často hádže errory.

A čo sa týka podpory, tú naozaj nemôžem označiť za kvalitnú — veľmi dobre si spomínam na konkrétny príklad: Mal som na stránke PHP-kový formulár na mail, skript bol v poriadku, zdalo sa, že všetko funguje na 100%, ale ja som aj tak formulár občas skúsil. Až zrazu jeden deň mi ani jeden z 10 vyskúšaných mailov (samozrejme, že riadne vyplnených) neprišiel (stalo sa to v lete a maily neprišli dodnes!). Skript som zo stránky stiahol (načo mi je rozbitý formulár?) a napísal na podporu. Reakcia po 4 dňoch: „Kde je na stránce formulář?“ — veď maily sa nemohli vypariť, formulár-neformulár.

Keď som sa už o moxo.cz vyjadril v dosť negatívnom smere, musím samozrejme aj pochváliť nevkladanie reklamy, aktuálne PHP/MySQL a pre mňa po novom aj možnosť subdomény na moxo.sk.


Joker:
Třeba já se na pár transakcí vykašlal ne protože bych musel platit moc peněz, ale protože jediný mně dostupný způsob platby byl PayPal a nestálo mi za to si kvůli té jedné transakci zakládat PayPal účet.

Súhlas.
aDAm
Profil
lionel messi:
ehm tak snad nečekáte od hostingu zdarma že budete mít nonstop support a ihned kdy potřebujete.
A ano maily se mohly, ač je to možná pro vás k nepochopení, "vypařit" stačí aby došlo na serveru k nějakému problému proč byla fronta zrušena atd. Případně taky mohlo dojít k chybě na odchozím serveru, ten vás třeba informoval o tom že došlo k chybě jen jste ale měl špatně vyplněné hlavičky tak to info neměl kam poslat. Házet blame na poštu jde velice snadno, ale není to tak jednoduchá sranda jak si někdo může myslet.
aleskva
Profil
Děkuji za osvětlení, jak to s MojeID vlastně je...
Asi teda zkusím Endoru a doufám, že bude lepší, než moje předchozí zkušenosti...
Ano, nechce se mi kvůli jedné platbě za hosting ročně zakládat PayPal...
Pro ty drobnější weby opravdu chci jenom anonymní freehosting s doménou III. řádu nenáročný na údržbu (platby/nastavování/registrace/udržování/obnovování/atd.)...
Díky lionel messi za reakci na moje zkušenosti. Moxo nadchne domovskou stránkou, ale hned po registraci se objeví hromada problémů...
Našel jsem už hodně článků, diskusí apod. na tohle téma, ale většina z nich je starých ještě z dob, kdy služby tohohle typu byly populární. Ale teď, když je klasický hosting skoro zadarmo, tak už nikde nic nepíšou a pro účel, jako je ten můj (drobné neoficiální weby zadara, nezáleží na doméně, zcela anonymní), je fakt těžké hledat, jak to dnes s freehostingem domén III. řádu vypadá. Svýho času legendy (Ic a WZ) jsou už prostě na konci svých sil.
A vraťme se prosím k původnímu dotazu:
Máte někdo zkušenosti s Endorou a jaké? Jaké další byste mi doporučili?
Amunak
Profil
Kdysi jsem chvíli hostoval mj. na php5.cz. Jediná nevýhoda je relativně málo prostoru na soubory (50MB), ale je to snad nejstabilnější hosting na kterém jsem kdy hostoval a má taky velmi aktuální verzi PHP. Mají ale taky myslím docela přísné podmínky používání.

aleskva:
kvalitní přístup na FTP
Co přesně tohle znamená? FTP je snad FTP, ne? Naopak u Webzdarma, jestli si dobře vzpomínám, je hodně omezený maximální počet spojení; připojení je pomalé a FTP servery občas vypadávaly. Ale už jsem tam pár let nehostoval, tak se to možná zlepšilo.
aleskva
Profil
Amunak:
Kvalitní přístup na FTP znamená, že do FTP klienta zadám ftp adresu, uživatelské jméno a heslo a FTP funguje. Žádné donastavování, certifikáty, nastavení portu, podadresáře, celková absence nebo omezená funkčnost. Nemyslím tím časté padání serverů (všech serverů - při výpadků serverů na WZ nefungují ani FTP ani samotné stránky ani přístup do MySQL, nefunguje prostě nic), to jsem uvedl v záporech WZ:

aleskva:
Webzdarma
- PHP i Apache staré verze, servery neustále padají
+ kvalitní přístup na FTP, pokročilé nastavení reklamy, kvalitní podpora


Amunak:
Ale už jsem tam pár let nehostoval, tak se to možná zlepšilo.
Je to čím dál tím horší, proto hledám nový.


Amunak:
Jo a díky za tip, vzpomínám si, že to býval celkem kvalitní hosting dříve, ale teď už jsem pár let mimo obraz, tak jsem si na to honem nevzpomenul, zkusím pročíst podmínky a pročtu si, co se změnilo a jestli to ještě funguje...
aDAm
Profil
Reaguji na aleskva:
při výpadků serverů na WZ nefungují ani FTP ani samotné stránky ani přístup do MySQL, nefunguje prostě nic
Tak to je snad logické ne? Pokud vám doma vypadne napájení elektřiny taky vám nebude svítit žárovka, prát pračka atd....
aleskva
Profil
aDAm:
Tak samozřejmě, já reagoval na tento příspěvek Amunaka:
a FTP servery občas vypadávaly
kde jsem chtěl podotknout, že na serverech WZ nevypadává jenom FTP samotné, jak jsem z jeho příspěvku (možná nesprávně) pochopil.
Amunak
Profil
aDAm:
Tak to je snad logické ne? Pokud vám doma vypadne napájení elektřiny taky vám nebude svítit žárovka, prát pračka atd....
A kde je napsané, že jim vypadává elektřina? Samotné wz se zákazníky prakticky nekomunikuje. Přijde mi pravděpodobnější, že třeba spadne jen jeden démon, než celý server. Nebo je to kvůli velkému počtu zákazníků prostě přetížené. Stejně tak se může zaseknout databázozý server, pokud někdo pokládá velké množství špatně napsaných dotazů. Anebo na to někdo může vyloženě útočit za účelem znefunkčnění nějaké části toho jejich systému. Pokud mají nějakou alespoň trochu normální serverovnu a servery, tak mají napájení redundantní.
Bubák
Profil
aDAm:
Tak to je snad logické ne?
Já mám na WZ jinou zkušenost, někdy nešly webstránky, ale FTP přístup fungoval, někdy nešel FTP přístup, ale fungovaly webstránky. Nejméně často nefujgovalo obojí současně. Databázi neprovozuji, takže bez komentáře, ale v diskusi na WZ jsem na téma MySQL databáze nic pozitivního nenašel.

Amunak:
Samotné wz se zákazníky prakticky nekomunikuje.
Pokud je větší výpadek, tak nejpozději následující pracovní den se vyjádření objení. Naštěstí jsem žádný větší problém v poslední době nezaznamenal a několikaminutové výpadky beru jako "vlastnost".
Změny v nastavení reklamy, které mjí za následek zmenšení prostoru pro web, mohou dělat jen admini WZ a mám za to, že komunikují, tedy že žádostem vyhovují.
aleskva
Profil
Bubák:
Ano, podpora a samotní admini na WZ jsou snad ty nejlepší a nejochotnější vůbec. Ale na druhou stranu velmi časté výpadky všeho (typicky na doménách wz.cz, webz.cz, webzdarma.cz, a dalších nejlukrativnějších) a naprostá neaktuálnost PHP i Apache byly dvě věci, které mě přesvědčili, že mám hledat něco jiného...
aDAm
Profil
reaguji na Amunaka:
a kde píšu že jim vypadává elektřina? Pokud jsi to nepochopil, bylo to přirovnání. Prostě jim padne server ať už z jakéhokoliv důvodu a pokud to mají postaveno "all in one" tak to vesměs vezme většinu služeb.

reaguji na Bubáka:
tak je to o tom na čem to padne, pokud se přetíží apache tak zbytek ti pojede, ale pokud jim to přešvihne linku tak vesměs ti nepojede nic atd.


Jinak jen na takové zamyšlení, provozovat v ČR hosting zdarma je dost velká utopie. Pokud dáte českým klientům něco zdarma tak vás jsou schopni zničit, ať už neúměrným přetěžováním služeb, přes různé pokusy o útok a konče pomlouváním na různých DF jak je ten poskytovatel neschopný že mu nastavil nějaký limit, že nereaguje do 10s na podpoře atd.....tohle je takový středoevropský sport asi.
A úplně nej jsou uživatelé co chtěji postavit multimilionové projekty ale investice do kvalitního HW nehrozí a zadarmo je pro ně až moc drahé.

0