Autor Zpráva
Dušan
Profil *
Je normálne ak hosting negarantuje žiadnu minimálnu sieťovú priepustnosť pre web ktorý na hostingu beží ?

Ako mám potom zabezpečiť aby web zvládal určité množstvo requestov za sekundu ?

Dajme tomu že je k dispozícii 30 konkurenčných PHP procesov a doba trvania skriptu je cca 0.5 sec.
Za jednu sekundu teda dokážem obslúžiť 60 requestov. Dôležité je ešte vedieť datový objem jedného response, dajme tomu že je 50KB. Takže potrebujem mať od hostingu priepustnosť 24Mbps aby som dokázal obslúžiť 60 requestov s 50KB response za sekundu. Ak teda hostingová firma žiadne Mbps negarantuje, tak potom moja aplikácia vlastne nebude na isto vedieť po celú dobu obslúžiť 60 requestov s 50KB response.
Výsledok bude pomalá odozva webu.

Prepodpladám že okrem množstva konkurečných PHP procesov, doby trvania skriptu a priepustnosti siete existuje ďalšie množsto faktorov, ktoré ovplyvňujú to, akú návštevnosť web zvláda. Nikde som však nenašiel nejaké ucelené a detailné info kde by sa o týchto faktoroch písalo. A hlavne, všetky tieto faktory sa navzájom ovplyvňujú takže momentálne som z toho trochu zmätený a netuším čo všetko je potrebné brať do úvahy ak si chcem vypočítať približný traffic ktory web bude zvládať a aké parametre hostingu sú k tomu potrebné.

Uvítal by som akékoľvek tipy/poznatky/rady ohľadne tejto témy, ďakujem.
Davex
Profil
Dušan:
Dotazy týkající se hostingu, mohou být pouze v kategorii hosting, kam smí psát pouze registrovaní uživatelé. Téma jsem přesunul, a pokud budeš chtít reagovat, tak se musíš zaregistrovat.

Je normálne ak hosting negarantuje žiadnu minimálnu sieťovú priepustnosť pre web ktorý na hostingu beží ?
Ano. Na sdíleném webhostingu to bývá obvyklé, protože se o dostupnou kapacitu dělí mnoho webů s rozdílnými nároky.

Ako mám potom zabezpečiť aby web zvládal určité množstvo requestov za sekundu ?
Pokud požaduješ garantovaný výkon, tak pro trvalé zatížení 60 požadavky na PHP skripty za sekundu už by bylo vhodnější zvolit dedikovaný/spravovaný server nebo cloud hosting. Tam už máš garantovaný výkon sám pro sebe a za lepší parametry se dá připlácet.

0