Autor Zpráva
Volf
Profil
Mám prosbu, dotaz.
V nejbližší době budu mít nové webovky s doménou at.
Zaměřené pouze pro Rakousko - Německo.
Je lepší mít hosting pro tyto stránky v ČR a nebo si raději zajistit hosting přímo v Rakousku a popř. kde ?
Pokud použiji hosting u nás- např. Endoru, na co si dát pozor v nastavení ?.
Dík
Volf
Marschmallow
Profil
Volf:
Klidně měj hosting v Česku. Budou Ti tam chodit lidé z Česka, nebo Rakouska?
Volf
Profil
Na 100 % procent určeno pouze pro Rakousko, nebude mít českou verzi. Pro Česko mám jiný web.
Petr ZZZ
Profil
Já mám svůj rakouský web u poskytovatele připojení (Telekom Austria), protože když jsem začínal, nevěděl jsem, co to je hosting a že vůbec může být jinde. Nevím, jestli je to ideální situace, web funguje a výpadky jsem téměř nezaznamenal, nicméně trochu mám pochybnosti ohledně technické podpory — mají spoustu zaměstnanců a zdaleka ne všichni vykazují kvalifikaci, kterou bych od technické podpory očekával.

Před dvěma či třemi lety jsem si například napsal vlastní chybovou stránku a když jsem ji nahrál na hosting spolu s odpovídajícím souborem .htaccess, celý web byl najednou pryč. Napadlo mě smazat .htaccess a web byl zase online, ale docela mě to vyděsilo a když jsem pak volal na technickou potvoru, co to jako mělo být, dozvěděl jsem se, že moje stránky jsou na windows serveru a pokud potřebuji .htaccess, musím si je přestěhovat na unixový server a musím si je stěhovat sám, oni prý mi to neudělají. Protože jsem si na to netroufal, vybodl jsem se na to a dodnes vlastní chybovou stránku nemám (mám, ale nefunguje).

Nevím, jestli je nebo není na místě chtít, aby mi ten web přestěhovali z jednoho jejich serveru na jiný jejich server oni, ale nemůžu se zbavit pocitu, že mi úplně na začátku zamlčeli docela podstatnou informaci — že můžu mít web buď na windowsáckém nebo na linuxovém serveru, že si to můžu vybrat a že v tom jsou dost podstatné rozdíly ohledně funkčnosti mých stránek.

Nicméně nejsem žel schopen cokoli ohledně hostingu doporučit nebo nedoporučit, protože mám jen jeden web a od počátku na tom samém hostingu a nemám tedy jak a s kým srovnávat.
Str4wberry
Profil
Jak jsem psal minule: Výběr hostingu pro rakouskou doménu .AT

Z pohledu návštěvníka je důležitá odezva. Z rychlého hostingu v ČR může být klidně lepší než z pomalého hostingu v Rakousku/Německu.

Zkusil bych si tedy odezvu z Rakouska/Německa u vašeho oblíbeného českého hostingu změřit, ale myslím, že v tom nebude problém.

0