Autor Zpráva
Snipo
Profil
Čaute,
idem zakladať jednu stránku no mám tu taký problém s hostingom. Doteraz som preferoval slovenský websupport, lenže keď som tam zavítal a uvidel cenu 1.9 € bez DPH mesačne za 1GB, tak to ďakujem za takú cenu. Začal som hľadať ďalej no a narazil som na wedos (máte s ním nejaké skúsenosti?). Príde mi celkom dobrý akurát neumožňujú registráciu .sk domény. Mohol by som to spraviť tak, že doménu kúpim na websupporte a nejako ju presmerujem (poprípade poradte kde sa dá kúpiť len čisto doména) na hosting wedos? Ešte som to nikdy nerobil. Poprípade doporučte nejaký iný kvalitný hosting ak o nejakom viete.
jefitto44
Profil
wedos je podľa mňa slovenska odroda websupportu.
Národným registrátorom sk domén je nic.sk
Snipo
Profil
Takže by som kúpil doménu na nic.sk (predpokladám možnosť registrácia? alebo presmerovanie?). A potom to bude možné spojiť s wedos hostingom?
Roman Plencner
Profil
jefitto44:

"wedos je podľa mňa slovenska odroda websupportu."

= to sotva, Wedos je česká spoločnosť.

"Národným registrátorom sk domén je nic.sk"

= to sotva, Nic.sk je len súkromná spoločnosť. Národným registrátorom .sk domén je SK-nic: https://www.sk-nic.sk/main.jsp.

Snipo:

Doménu si môžeš zaregistrovať napríklad u ktoréhokoľvek z týchto registrátorov:

https://www.sk-nic.sk/documents/registratori.html

Najlepšie spravíš ak si doménu zaregistruješ u väčšej a známejšej spoločnosti, kde sa dá predpokladať že bude existovať aj o rok alebo o dva, s dobrou podporou. Keď si zadáš do Google frázu registrácia .sk domény, je tam dostatok možností k výberu. Osobne pre registráciu .sk domén roky používam websupport.sk.

"predpokladám možnosť registrácia? alebo presmerovanie?"

= samozrejme registrácia.

"A potom to bude možné spojiť s wedos hostingom?"

= áno, úpravou DNS záznamov domény.

Prečítaj si viac info o doménach: Domény
kironet96
Profil
websupport byl založen pokud vím nedávno, protože nějaký maniak ho propagovál jako nový webhosting na jiném portálu, kde byl jeho příspěvek myslím i smazán.

a wedos je už dlouho.

Ja wedos použivám, ale přecházím na VPS, jelikož mi na wedosu vadí, že nedovoluje rozesílat newsletter.
Pokud rozesílaní hromadné pošty nepotřebuješ tak WEDOS je nejlepší řešení. A hlavně je levný.
Davex
Profil
kironet96:
websupport byl založen pokud vím nedávno
Nedávno před 12 lety „1. apríla 2002

a wedos je už dlouho
Asi 4 roky.
aDAm
Profil
Davex:
možná myslí českou verzi websupportu
Davex
Profil
aDAm:
To je možné, ale na websupport.cz mají stránky od roku 2006. Možná vloni změnili webdesign tak radikálně, že si je někdo spletl s novým hostingem.

0