Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

po prvýkrát prevádzam doménu k inému registrátorovi, zmena na DNS, skopírovanie na dočasné FTP atď. prebehli v pohode, ale zasekol som sa na jednej veci. Nový registrátor chce dátum, ku kt. majú stránky bežať pod jeho správou. Mám však trochu problém, aký dátum mám uviesť. U starého registrátora mám totiž hosting do 17. 10 a neviem, či môžem uviesť skorší dátum alebo by to robilo ťažkosti. Ďakujem pekne za každú odpoveď.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Domény, které jsou méně než deset dní před expirací nelze převést (alespoň u .CZ)!


Jinak lze uvést i datum 16.10.
lionel messi
Profil
Marschmallow:
(alespoň u .CZ)
Vďaka. U .sk to potom platiť nebude, pretože všetko doteraz prebehlo úplne hladko, nevzpieral sa ani SK-NIC.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Jen bych chtěl podotknout, že při testování „dočasného“ hostingu a FTP jsem měl problém s převodem databáze MySQL. Byla moc velká a nešla nahrát. Takže jsem ji musel rozkouskovat a stejně ještě třikrát gzipovat.

doteraz prebehlo úplne hladko
V jaké jsi tedy aktuálně fázi?
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Jen bych chtěl podotknout, že při testování ‚dočasného‘ hostingu a FTP jsem měl problém s převodem databáze MySQL
Nezávidím. :-)

Teraz však pozerám na záznam z SK-NIC a vidím tam 2 dosť zásadné veci:
1. Dátum expirácie domény nie je 17. 10., ale až 28. 10. — môžem uviesť skorší dátum spustenia než je 28.?
2. DNS servery sú ešte staré. Je to spôsobené tým, že doména bola prevádzaná včera a ešte sa nestihli reštartnúť (viem, že treba počítať až 48 hodiín) alebo k zmene príde až v dátume, kt. určím na spustenie u nového registrátora?

Ospravedlňujem sa, že sa pýtam na podobné veci, ale naozaj s touto oblasťou nemám skúsenosti a nerád by som sa popálil.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
1. Ano.
2. Nejdříve převeď doménu (třeba 17.10.) a nech stávající DNS záznamy. Až Ti bude fungovat nový dočasný hosting, změň DNS záznamy u domény na ty nové (kde máš i ten nový hosting).

ale naozaj s touto oblasťou nemám skúsenosti
Já jsem cca před týdnem převáděl tři domény (dosud jsem to nedělal) k jednomu sdílenému webhostingu. Hlavně se nebát kontaktovat podporu a číst znalostní bázi...
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Ešte raz ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, veľmi si mi pomohol.
aDAm
Profil
Nestačím se divit jakou z toho tady děláte vědu.

1. Registrátor chce datum? Co to je za kktina? Samotná doména má datumy expirace atd. přesně stanoveny a s nima nejde hýbat. Nový registrátor ti řeší i hosting? Pokud jo tak se zřejmě to datu týká jen hostingu, klidně si to můžeš synchronizovat na datum expirace domény.

2. Pokud v detailu domény jsou uvedeny ještě staré NS servery tak je chyba někde jinde a né v refreshi, prostě ti nikdo nezměnil DNSka. 48h se počítá pro samotný refresh trasových DNS.

0