Autor Zpráva
Pelikán_1
Profil
Zdar lidi,
uvažuju o hostingu, co jsem zjistil, tak nejlíp vyšli:
nabídka FREEhosting od Forpsi
a nabídka FREE od Pipni
...oba tyto hostingy jsou zdarma...
...registrace domény stojí u Forpsi 158Kč/rok + 42Kč/rok (za složenku) + 27Kč/rok (EMAILhosting - který potřebuji) = 227Kč/rok
a u Pipni stojí registrace domény 200Kč/rok

1) Která z těchto nabídek myslíte, že je lepší?
2) Nevíte o nějaké podobné nabídce od jiného hostingu?
3) Myslíte si, že je pro Osobní stránky dostačujících až 2 GB přenesených dat (u Forpsi)?
Martin Kuželka
Profil
Jenom pro upřesnění, cena za variantu EmailHosting není 27Kč/rok, ale 27Kč/měsíc. Samozřejmě ještě musíš připočítat DPH.
Timy
Profil
A co freehosting od flyweb? http://www.flyweb.cz/index.php?str=t_mini zkušenost nemám, ale zaujal mě (pokud v tom zase není nějaký háček)
Martin Kuželka
Profil
Timy: 1MB pro email je hodně málo...
Timy
Profil
Martin Kuželka
1MB pro email je hodně málo...
pro mě o 1MB víc, než potřebuji;-) Pro běžný provoz to IMHO stačí, pokud tedy autor nechce dostávat nějaké velké přílohy. Stejně tak 1MB pro osobní web musí taky stačit. Jen tam nesmí být sekce download či weblog...
Tower
Profil
Pípni toho nabízí určitě více, jen na Psa nejsou tak negativní ohlasty. Jestli to však není tím, že jich (tedy těch, kterým stojí za to o tom napsat) nejde raději k pipni, než k psovi. Šel bych asi k pipni, ono se to dá změnit vždy.
Pelikán_1
Profil
Timy
260Kč/rok a pouze 1MB prostoru (+ 1MB E-mail)?
...to si myslím, že je dost málo...
Ale dík...
Pelikán_1
Profil
Tower
Šel bych asi k pipni
...nevim, zase co sem si přečet na pipni.cz o tom padání, tak fakt nevim, jestli mám Pipni věřit... :-\
Tower
Profil
Pokud se ti něco nebude líbit, tak do 24 hod. jsi na Psovi. Je to riziko podnikání, navíc zde vykoupeno tím, že nic neplatíš, tedy kromě domény.
Timy
Profil
Pelikán_1
no, jak pro koho, pro normální statický web to musí stačit. Plánuješ osobní stránky - co všechno tam chceš mít? Samozřejmě pokud tam bude weblog, šílená fotogalerie nebo download sekce se stovkou různých programů, tak to stačit nebude. 1MB čistého textu je opravdu hodně... Pokud ti ale 1MB prostě nestačí, tak je flyweb pochopitelně ze hry.

pipni: pověst pochybná, nešel bych k nim ani za nic
forpsi: garantovaná dostupnost 97% (málo) & bez technické podpory
flyweb: dostupnost jsem tam nenašel:-/ ale předpokládám, že bude lepší. Můžu se ovšem mýlit. & Technická podpora e-mailem (aspoň něco;-)

těžká volba, jen co je pravda...
Pachollini
Profil
FORPSI mám placenej (200/měsíc) a nikomu bych ho nedoporučoval. Akorát se furt nemůžu dobabrat k přesunu.
Pelikán_1
Profil
Pachollini
A můžu se tě zeptat, proč by si ho nedoporučoval?
samlep
Profil
Registrátorem pipni.cz je pes.cz tedy forpsi.com
Pachollini
Profil
Protože nekomunikujou – dvakrát už mi ten web odstřihli, když jsem nereagoval na e-mail. Poprvé proto, že jsem ležel v nemocnici a byl totálně off-line, podruhé proto, že tam měli špatný mailový kontakt. Částečně byla moje chyba, že jsem jim nehlásil změnu, ale vždycky předtím mi to posílali i na druhou adresu, teď to neudělali. Přitom na mě samozřejmě mají telefon a čekal bych, že když jim platím realtivně slušný peníz, budou se obtěžovat zavolat, než ten web vypnou. Navíc nemají v PHP DOMXML knihovnu.
Leo
Profil
Forpsi vs. Pipni: pesky jak za vozem

Leo
sasa2002
Profil *
Zkus třeba Hostingzdarma.cz je to mnohem kvalitnější než ty dva a jsou tam ochotní ti poradit a řešit problémy.


Btw. U Flyweb.cz hostuji a velká spokojenost!!!
Pelikán_1
Profil
sasa2002
Zkus třeba Hostingzdarma.cz
No, hned na úvodní stránce mě VELMI ohromila jejich nabídka!
...ale registrace - cca 600Kč/rok (50Kč/měsíc) za osobní stránky vážně nedám...
...ale jinak je to opravdu lákavá nabídka!
Pelikán_1
Profil
Pachollini
A můžu se zeptat, jestli s nima máš eště nějaké jiné špatné zkušenosti (než to, že tě párkrát odšmikli)?

Navíc nemají v PHP DOMXML knihovnu
Lamařskej dotaz (PHP se teprve učim): na co je konkrétně tohle dobrý?
Pachollini
Profil
No, nic horšího už si nedovedu představit ;-)
Například mají zoufalé administrační i webmailové rozhraní.
Pelikán_1
Profil
Pachollini
Hmm...dobrý...
...no, na to, že chci stránky sprovoznit do 1.1. 2006 mi už docela hoří koudel u prd*le...
...a já stále nevim, jakej hosting... :'-(
Pelikán_1
Profil
No, jelikož mě budou rodiče přispívat, tak sem se rozhodl pro Hostig zdarma. Máte s ním někdo skušenosti?
Timy
Profil
Pelikán_1
tak sem se rozhodl pro Hostig zdarma. Máte s ním někdo skušenosti?
Mám a dobré. Snad jenom jeden větší výpadek (alespoň co pamatuji), podpora odpovídá rychle...
Pelikán_1
Profil
Timy
Hmm, dík... :-)

Dost už sem se toho dozvěděl v diskusi Neustálá polemika, aneb Hostingzdarma ano či ne??. :-)
...a sem nadmíru spokojen. :-)
Miškin
Profil
Pokud jde o forpsi nebo pipni, tak jednoznačně pipni, hostuji u obouch a proč? no pipni se mi zda o malinko spolehlivější a má lepšího admina.. ale je to tak rok co jsem tam naposled něco dělal..
Alcator
Profil *
Zdravím, před rokem a třemi měsíci jsem začal s registrováním domén a díky reklamě jsem našel Forpsi. zaregistroval jsem u nich do dnešního dne celkem 5 domén - nejslabší z nich je za 79 Kč měsíčně, nejdražší za 200 Kč měsíčně. Všechny fungují s naprosto minimálními výpadky, když jim o půlnoci napíšu, že web nefunguje a co se děje, tak do dvaceti minut dostanu odpověď a v případě, že je chyba u nich, tak se i omluví; když jsem si vlastní blbostí smázl životně důležitou databázi (stalo se v deset večer), tak na mou prosbu o rekonstrukci reagovali tím, že ji obnovili ze zálohy (takže jsem přišel jen o data, přidaná ten den).

Jsem s nimi velmi spokojen, jejich techsupport funguje velmi svižně a i když se jich zeptáte na úplnou blbost, tak s vámi jednají slušně. Tudíž, vzhledem k tomu, že budu během následujícího měsíce pořízovat serverhosting, využiji jejich nabídky (1300,- měsíčně - server v racku).

Technická podpora u Forpsi jde samozřejmě třeba i do takových detailů, že když chcete, aby vypli "PHP warnings", tak je vypnou, a když chcete, aby skripty mohly zapisovat do toho či onoho adresáře, tak vám to ručně nastaví (když tedy máte Windows server; i Linuxového si to můžete nastavit sami).

Osobně mám pocit, že nespokojenost a kritika technické podpory zaznívá ze strany těch, kdo si zvolili "nechci technickou podporu" nebo "chci omezenou technickou podporu" - víte, to je jako s Linuxem: Je sice zadarmo, ale chcete-li ho používat ve firmě, měli byste si zaplatit tech-support. Chce-li někdo mít "osobní stránky", ať jde na webzdarma, proč zasírat webový prostor miliony webu "Honzíkovy osobní stránky"?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0