Autor Zpráva
pharaon.jh
Profil
jak zjistím IP adresu webhostingu na web4u.cz, když jsem tam zkoušel dát IP adresu domény 3. řádu, tak se mi zobrazili jenom informace ze strany web4u.cz, můj web se nezobrazil, ani to nemám v závěrečný zprávě, na jaký IP adrese web běží
Marschmallow
Profil
pharaon.jh:
Na jedné IP adrese běží třeba 100 webů. Kdyby měl každý web (doména) vlastní IP adresu, vyšlo by tě na mnohem více.
pharaon.jh
Profil
Marschmallow:
tak teda zrušim doménu, hosting nechám, kdyby jsem zase někdy zakládal doménu
Marschmallow
Profil
pharaon.jh:
V hostingu musíš nastavit, že k němu chceš přidružit tuhle doménu a pak v DNS domény nastavíš příslušné záznamy. Všechno by Ti měli říct na podpoře.
juriad
Profil
Například, když přijdeš na tuto stránku, tak se odešla dotaz na adresu 217.11.242.19 na port 80. Když ji však zadáš do prohlížeče, nic neuvidíš.

To proto, že samotný dotaz obsahuje další informace, podle kterých se webový server rozhodne, který web na daném serveru se má zobrazit:
GET /?action=vthread&forum=6&topic=161238 HTTP/1.1
Host: diskuse.jakpsatweb.cz
User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: en-US,en;q=0.5
Accept-Encoding: gzip, deflate
Cookie: to-by-tě-zajímalo-co
Connection: keep-alive
Cache-Control: max-age=0
Důležitá je hlavička Host (v HTTP/1.1 je povinná).

Takže, jak říká Marschmallow, musíš na tom hostingu zaregistrovat doménové jméno, aby věděl, kam ho směřovat.
pharaon.jh
Profil
možná to nějak vyřeším, že zrušim doménu, a na hostingu bude zálohovaný web, pak až budu potřebovat tak k tomu založim doménu, tohle je asi taky řešení
Marschmallow
Profil
pharaon.jh:
Co tím vyřešíš? Respektive: co se tím změní?
pharaon.jh
Profil
že nebude žádnej přístup na obsah, stejně není žádnej ani teď, takže je to jedno

0