Autor Zpráva
Michal Sebek
Profil
Chtěl bych se zeptat někoho, kdo používá moxo.cz, jestli tam funguje mail(). Mně nejde, ale nevím jestli jen u mě, nebo i u ostatních. (na foum.moxo.cz se neptám ani nekoukám, protože mi to nejde načíst)
lionel messi
Profil
Michal Sebek:
Chtěl bych se zeptat někoho, kdo používá moxo.cz, jestli tam funguje mail().
Zhruba pred rokom a pol, teda v dobe, keď som mal na Moxo.cz 2 aktívne projekty, som na 1 z nich používal mail() a narazil som na veľké problémy. Napriek správnemu nastaveniu dochádzalo k nepredvídateľným výpadkom, maily raz chodili úplne normálne, inokedy neprišli vôbec. Netuším však, čo bolo príčinou ťažkostí, o chvíľu nato som totiž prešiel na platený hosting, kde mail() funguje bez najmenších problémov (rovnako u ďalšieho poskytovateľa). Predpokladám, že máš rovnaký problém. Chyba bude v takomto prípade s vysokou pravdepodobnosťou na ich strane (mne nepomohlo ani prejdenie a zmena všetkých nastavení).

Možno však ide aj o problémy len jedného zo serverov, ktorý Moxo využíva na hostovanie (v administrácii nájdeš jeho číslo, ak ho sem napíšeš, môžem ti povedať, či ide o ten istý, s ktorým som mal ťažkosti aj ja). Len pre istotu sa spýtam, či náhodu neprekračuješ povolený limit odoslaných mailov (20 za hodinu, resp. 50 počas 1 dňa).
Michal Sebek
Profil
lionel messi:
Limit nepřekračuji, ještě se mi nepodařilo poslat ani jeden mail
Jméno serveru: server6.moxo.cz
IP adresa serveru: 31.170.166.6
lionel messi
Profil
Michal Sebek:
Ďakujem za doplnenie informácií.

Jméno serveru: server6.moxo.cz
V mojom prípade išlo o stroje číslo 21 a 26.

Limit nepřekračuji, ještě se mi nepodařilo poslat ani jeden mail
Z tohto dôvodu by bolo vhodné overiť aj správnosť kódu.
Michal Sebek
Profil
lionel messi:
Kód mám:
<?php
$msg = "First line of text\nSecond line of text";
// use wordwrap() if lines are longer than 70 characters
$msg = wordwrap($msg,70);
mail("misebo.ms@gmail.com","My subject",$msg);
?>



Mám něco špatně?
final
Profil
Michal Sebek:
pravdepodobne e-mail padol do spamu
lionel messi
Profil
final:
Michal Sebek:
pravdepodobne e-mail padol do spamu
V mojom prípade [#2] nešlo o túto možnosť.
Davex
Profil
Michal Sebek:
Funkce mail() tam funguje, ale odeslané e-maily nikomu nepřijdou a ztratí se (zkusil jsem PHPMailer). Nepřijdou ani na e-mail u Moxo.

U levného šmejdhostingu to vůbec nemá cenu řešit a nejlepší je změna, protože tam toho nefunguje mnohem víc a podpora nikdy nic neřeší (jde o to, že „administrátoři“ nad těmi servery nemají žádnou moc, protože jen propůjčili svou doménu a nálepku jednomu litevskému hostingu se servery v USA, který Moxu s jinou značkou freehostingu přímo konkuruje a přetahuje klienty, takže asi ani nemá zájem na tom, aby to dobře fungovalo - je to pro ně jenom zdroj e-mailových adres potencionálních zákazníků).

0