Autor Zpráva
Jerremy
Profil
Ahoj,

aktuálně hostuju u wedosu, doménu mám registrovanou u forpsi.com. Za týden mi končí hosting a chci prodloužit. Pokud prodloužím v administraci zapltím plnou cenu. Jako nový zákazník se slevovým kodem dostanu slevu 50% či více. Chci se zeptat, pokud nechám službu doběhnout, data si zálohuju a pak se budu chtít registrovat jako novy zakaznik

- za jak dlouho si mohu hosting zase objednat, zda to mají nějak ošetřené či nikoliv
- za jak dlouho ztratí stránka ze své SEO kvality, tady ten termín asi neni přesný, ale polopaticky myslím to, že pokud budou například stránky na doméně www.jarda.cz týden nedostupné, a za týden opět obnovím hosting, tak zda to bude mít na pozici ve vyhledávačích vliv (stránky tak jako tak potřebují SEO optimalizaci a potřeba jsou hlavně pro léto, teď už je konec sezony)

Díky za rady
Keeehi
Profil
To co chceš udělat se samozřejmě udělat dá. Jen mi přijde zbytečné to takto řešit kvůli pár korunám.
Str4wberry
Profil
Myslím, že není ani nutné se registrovat jako nový zákazník, stačí si zkrátka koupit nový hosting se slevou a potom na něj nasměrovat doménu.

Je otázka, jestli to přenášení webu a ne úplně seriosní chování za to stojí.

Mít stránku týden nedostupnou je docela vážný problém. Běžné výpadky většinou trvají v řádu hodin nebo dní, týden by už mohl vyhledávač pochopit jako zrušení stránky. U Google by následně po zprovoznění neměl být problém dát vědět o zprovoznění webu pomocí Search Console, ale u Seznamu těžko říct.

V každém případě si nedostupností webu poškodíte pověst. Vyhledávače neradi posílají návštěvníky na neexistující stránky, takže se nabízí snížit špatně dostupnému webu význam oproti těm, co fungují pořád.

0