Autor Zpráva
rybarada
Profil
Ahoj, sháním nejlepší webhosting s rozumnou cenou pro zahraniční web typu jobs.cz. Předpokládám, že by měl být zahraniční, jinak by se mi z českých líbil asi Wedos. Díky
Kajman
Profil
Mrkněte se např. na amazon ws.
rybarada
Profil
Kajman:
Děkuju, koukám na to. Kdybych zkusil přesto Wedos, je v něčem problém? Rapidně horší odezva v zahraničí apod.
Kajman
Profil
Zkuste si klidně oboje. Problém bude s prosazením v konkurenci bez ohledu na hosting.
rybarada
Profil
Kajman:
Děkuji, nedělám kopii Jobs.cz ani nic podobného, jen mě tento web napadl pro srovnání co se týče velikosti. :)
Tomášeek
Profil
rybarada:
Mas velké oči :-)

Pokud bys seriózně uvažoval o projektu velikosti jen zlomku jobsu, vůbec bys neřešil Wedos, ani jiný hosting, ale vlastní server(y). Kvůli omezením, nastavení, výkonu.

Každopádně, zkus obojí, budeš v tom za par korun a uvidíš, jestli je poznat rozdíl.
rybarada
Profil
Tomášeek:
Hah :-) Je mi jasný, že na větší projekt webhosting nemá cenu a je potřeba si pronajmout servery. Myslel jsem to obecně, jestli je hodně poznat rozdíl mezi poskytovateli u nás a v zahraničí co se týče globálního připojení.
Tak je přeci taky možnost od webhostingu v případě úspěchu portálu přejít k vlastnímu serveru. V opačném případě aspoň člověku nebude líto vyhozených peněz za zbytečně pronajatý server vč. podpory :-)
Tomášeek
Profil
rybarada:
Myslel jsem to obecně, jestli je hodně poznat rozdíl mezi poskytovateli u nás a v zahraničí co se týče globálního připojení.
To zkus a uvidíš. Není to jen o umístění serveru, ale o konektivitě, apod. Zrovna Wedos mi přijde poslední dobou tragický (už u něj nic nemám, historicky jsem tam měl nějaké hostingy a VPS) - psal jsem to nedávno tady. Pravda, bez konkrétního odkazu na projekt, už tam nejsem, ta zkušenost je tak 2-3 roky zpět.

Ono celkově, tak jak přemýšlíš, to velikostně na nic velkého nevypadá. Projekt téhle velikosti nejde nasekat na Wordpressu za dvě odpoledne, nákladově tedy musíš být v položkách o několik řádů vyšších, než je pronájem/koupě vlastního serveru. Naopak hosting tě bude omezovat svými restrikcemi, instalovanými moduly, technologiemi. Navíc nebudeš mít vše pod kontrolou.

Buď řešíš cenu za hosting, a pak projekt nebude velký. Nebo bude velký jako jobs, pak tě ale roční náklady na server budou stát jako několik hodin/dní vývojáře, čili zanedbatelná položka.
Keeehi
Profil
rybarada:
Ale pokud to chceš slyšet (i když ti to musí být jasné) tak většina těch velkých projektů, co chce působit celosvětově, nebo alespoň na geograficky rozsáhlém území, tak používá více serverů které jsou tak uživatelům blízko.
Pokud chceš tak si přečti něco o CDN.
rybarada
Profil
Tomášeek:
Jasný, díky za recenzi Wedosu. Projekt není nasekaný na Wordpressu :D Omezení jsem si vědom, ceny bohužel taky.. Spuštění takového projektu jako jednotlivec je běh na dlouhou trať..

Keeehi:
O CDN si přečtu, díky :)

0