Autor Zpráva
Hnáta
Profil
Co si myslíte, je lepší mít .eu doménu odpovídající obsahu (třeba obrazky.eu) nebo .cz doménu s názvem třeba fracek.cz???
Yuhů
Profil
myslím, že cz doména je lepší. Lidé jsou na ni zvyklí.

Do eu domény bych šel jenom v případě celoevropského podnikání, kdy mě budou zajímat hlavně příchody cizinců. Nebo bych do ní šel v případě, kdy objevíte ještě nějaké volné velmi komerčně výhodné slovo. Taková slova už ale počítám budou obsazená.
venca163
Profil
Hnáta
pokud mají být na webu např. ty obrázky, volil bych raději výstižnější doménu eu (obrazky.eu) než doménu cz, která na první pohled nic neříká o obsahu webu

lidé jsou sice zvyklí na cz (popř. com), ale eu se jim bude líbit, když 77% z nich je proevropských =)
Yuhů
Profil
> ale eu se jim bude líbit, když 77% z nich je proevropských

myslím, že tohle je důležitý aspekt. Osobně se domnívám, že to číslo proevropskosti klesá (vidím na sobě, že jsem se časem stal euroskeptikem, i když jsem hlasoval pro vstup) a jednak těch 77 % není 100 %, kteroužto oblibu bych čekal u .cz domén.
souki
Profil
V poslední době se jim snažím dělat trochu propagandu. Kupodivu si je lidé pamatují... např http://slunata.glosuje.eu/ a jindy zase perfektně zlepší vzhled adresy.. např http://evropan.glosuje.eu/
armin
Hosting armin.sk
Profil
... jj jasna paka, jedine .EU a nic jineho! A rychle si pripravit mesce (jak za Ludvika XVI) na dukaty, kterym vsichni rikaj eura. Bo papirove euro - to nebude v zadnem pripade samozrejmosti poddanych :)
souki
Profil
armin
nejde o propagaci unie.... výhoda je to úplně jiný.... .EU jsou volné, . CZ nejsou ;)
Mistr
Profil
Diskuze na podobné téma: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=29569&foru m=13&page=-1
hofycz
Profil
1. EU je levnejsi
2. EU domena postupne ziskava prestiz
3. za 10-15 let bude vyznam EU domen jasny a predci CZ domenu
4. lide na ni budou za par let zvykli
5. ma vyhodu, ze v pripade dalsi lokalizace stranek je EU vlastne mezinarodni domena
Mulder
Hosting cesky-webhosting.cz a c4.cz
Profil
hofy

1) Levnější sice jsou, ale ne na dlouho.
2) EU doménu lidé kupují většinou jen aby jí nekoupil spekulant. Kupují jí v nejistotě, netušíc, zda jednou nebude atraktivnější a nebo v případě, že je volné hezké slovo, případně dvousloví.
3) To si nemyslím. Působnost českých firem bude v drtivé většině v české republice. Česká republika tady bude vždycky, ale jak to bude s EU za 15 let nikdo neví.
4) To budou, ale jak jsem napsal, myslím si, že budou upřednostňovat doménu českou. Vždycky podle mě budou primárně zkoušet CZ, pak teprve další koncovky. Spousta lidí primárně nepoužije vyhledávač, ale zkusí zadat do prohlížeče např. např. www.autogramy.cz
5) To je myslim jedno...
Aleš Janda
Profil
Mně .eu připadá jako taková nouzovka. Asi jako .info, .com nebo .net. Prostě jako řešení, když už není k dispozici .cz. Osobně bych hledal nejdříve na .cz a až potom na jiných koncovkách.

K hofycz:
1) Levnější jsou, ale jde o to, jestli to je výhoda nebo naopak nevýhoda
2) Postupně prestiž? Nyní se mi zdá silně neprestižní, možná že se to změní. Ale v Česku těžko dosáhne "prestiže", kterou má .cz
3) Souhlasím s Mulderem
4) Viz bod 2
5) To je pravda, to je její výhoda. Asi jediná
Hnáta
Profil
díky za názory
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0