« 1 2
Autor Zpráva
DJ Miky
Profil
Nevím, co se tu pořád všichni ohánějí věkem. Nezáleží na věku. Když to někdo umí a dělá to pořádně, může být přece úplně šumák, jestli mu je 10 nebo 50 (teď neberu v úvahu to, že v deseti bych nemohl mít ŽL apod.).
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sakrament: O co ti vlastne jde? V mem threadu jsi se neustale pozastavoval nad typicky ceskym vyrazem van men šov, zde u stationu se pozastavujes ze si tam hodili fotky a kontakty "cele familie". Nejspis jsi tak naladovy...
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
oukeys na vojacky mi nesahej, s temi si hraji do ted. Ja nemam nikomu za zle jeho vek, to chran buh, jen je obca skomicke to, naco si nekteri zkousi hrat.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
armin no kdyz pominu to, ze se na stationu nechali vyfotit, to muzou, ale xichti to sou, to jako ano :)
Sakrament
Profil
Armin
Ano, to je pravda. Stale se pozastavuji nad one-man-show v hostingu, takze v nalade to asi nebude. Pouzit ale v kontaktech svoji rodinu mi prijde legracni, tobe ne? To mne osobne prijde lepsi napsat jeden univerzalni kontakt.
oukeys
Profil
hofy3:

povídej na co si někteří hrajou, co by tam podle tebe mělo být?

Občas se tvým názorům směju. :)
quinux
Profil
Sakrament
Pouzit ale v kontaktech svoji rodinu mi prijde legracni, tobe ne?
Máš nějaký důkaz, že celá ta rodina se na provozu toho hostingu nepodílí?
Sakrament
Profil
quinux
Na to staci selske pocty, aby si clovek spocital, ze by hosting teto velikosti (pri jejich cenach) neutahl 6 lidi.

A ja jsem se jen vyjadril, ze mi ty kontakty prijdou legracni, stejne jako predchozi dva obchodni reditele u n1ce.cz. Je to muj osobni nazor. Pokud se pobavil alespon jeden clovek, stejne jako ja (a Hofy se evidentne pobavil), tak jsem spokojeny.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sakrament: Dyt zijeme ve svobodne zemi ne? A proc nekomu upirat pravo na to co si muze/smi/mel dat na web a proc. Kdyz si tam dali x jmen, x fotek, je to jejich vec. To ze nekomu to pripada legracni ty jejich xichty, no a co, nikdo nemuze za to jak vypada. Ja si muzu taky nahazet na web x lidi/fotek/telefonu/icq/skajpu/msnek/mejlu, ale k cemu? Abych nepusobil treba ve tvych ocich jako 1 clovek? Jak sam uznas je to blbost nejvetsi. Kdo chce, at si da do kontaktu 120 lidi, kdo chce at si da 10, kdo chce at si da 1, kdo chce at nejmenuje nikoho. Je to kazdeho osobni vec.

Mam to jako HPP ne jako zalibu popri praci, takze nemusim uvadet 10 dalsich lidi na kterych se obratit kdyz 2 hodiny neco nejede (a ja o tom ani nevim, bo jsem v praci a sef by me sprdnul za vyrizovani osobnich zalezitosti).
Ja ti fakt preji z celeho srdce aby jsi si poridil hosting treba u active24.cz, protoze asi ani nic jineho si nezaslouzis, jen aby s tebou jednali jako se psem. Tam je hodne lidi, v zadnem pripade se nejedna o van men šov, urcite by se ti tam libilo.
quinux
Profil
Sakrament
Na to staci selske pocty, aby si clovek spocital, ze by hosting teto velikosti (pri jejich cenach) neutahl 6 lidi.
No já počítám selskými počty a vidím, že píšou počet 2000 klientů (nebudem se nyní handrkovat o tom co je na tom pravdy) a když bych si spočítal, že by těch 2000 klientů mělo ten nejnižší plán tedy 30Kč/měs (což jistě všichni nemají), tak mi to dělá 60 000 měsíčně na příjmech. Což je 10 000 Kč pro každého. Když se pak podívám, že min. jedna z nich je účetní a tedy člověk, který může dělat normální zaměstnání resp. dělat na ŽL i pro firmy, tak nemusí mít vůbec příjem z této činnosti (je to rodina), takže 12 000 Kč pro každého.

Ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak nevím co vám příjde legrační na rodinném podniku?
Sakrament
Profil
Armin
Ja si ale nedelal srandu z xichtu, ale z toho, ze si nekdo udelal z kontaktni stranky fotogalerii rodiny a ze u hostingu, kde jsou dva lidi jsou oba obchodni reditele.

Jak jsi to napsal? Zijeme ve svobodne zemi? Tak se muzu smat cemu uznam za vhodne a nemel bys mi to upirat, ze?


quinux
Asi jsi zapomnel na parkingy (z kterych neni nic), na to, ze maji ceny s DPH, takze odvedou 19 procent z prijmu statu a ze jsou take nejake naklady na HW a provoz serveru u poskytovatele a vydaje na reklamu. Myslis, ze kdyz vsechno tohle zapocitas, zustane ti alespon 3000 / osobu? Ja myslim, ze ne. A to vubec nepocitam odvody za mzdy apod. Takze tvoje vypocty jsou naprosto mimo. Ale naprosto.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sakrament: Posmivat se nekomu za neco je nemoralni. A to ze nekdo vybocuje z prumeru (tlusty, hubeny, veliky, maly, velka huba, malej nos, silha, kulha, nema ucho, ...), tak neboj, kazdy takovyto clovek si je vedom sveho hendikepu a urcite mu dobre nepadne kdyz na to poukazuje jeste nekdo jiny.

P.S.: Doporucoval bych ukoncit/uzamknout tuto temu, nikam nevede. Prispevky zde uvedeny (kdo jak vypada, komu je kolik let) asi jen dost tezce souvisi s webhostingem. HOWGH
quinux
Profil
Sakrament
ze maji ceny s DPH, takze odvedou 19 procent z prijmu statu a ze jsou take nejake naklady
No tak, když uznáváš, že mají náklady tak jistě víš, že náklady se dají z daní odečíst, takže žádných 19% státu neodvedou, ale to jen tak na okraj (samozřejmě je to s daněmi složitější) ;)

V každém případě jde spíše o to, že ty trváš na tom, že 6 lidí v kontaktech znamená 6 lidí na plný úvazek. Co když ve skutečnosti na plný uvazek dělají jen dva nebo tři a ti ostatní to dělají bokem při škole/práci? Co když mají v domě svou prodejnu potravin či prodej pc? Mohou mít příjmy i z jiných činností a hosting, je v podstatě takový přivýdělek.
Sakrament
Profil
armin
Nechapu, proc si porad meles svou. V predchozim prispevku jsem napsal, ze jsem se neposmival tomu, jak kdo vypada, ale necemu jinymu. A ty napises dalsi prispevek a znovu omilas to samy.

quinux
Naklady se daji od dani odecist? Ach jo. Psal jsem o DPH. Od DPH se zadne naklady neodecitaji. Odecita se DPH z vydaju (resp. nakladu) od DPH z prijmu (resp. vynosu) a rozdil se zaplati statu. Pokud jdou prevazne prijate penize do mezd (kde se na DPH nehraje), tak neni co odecitat a poplatnik plati DPH jak mourovaty. Takze DPH bychom mohli pominout, kdyby prijmy byly stejne jako vydaje a jeste by musely byt veskere vydaje s uplatnenim DPH.
quinux
Profil
Sakrament
Tak se omlouvám v účetnictví plavu, na to mám účetní ;) Každopádně to nic nemění na tom, že ty usuzuješ, že ten hosting je jediným způsobem obživy pro těch šest lidí, ale jelikož na to nemáš žádný důkaz, tak tvůj úsudek může být mylný. Z čehož vyplývá, že tvé posměšky jsou přinejmenším nemorální. Rodinné firmy existovaly, existují a budou existovat a nevidím na tom nic špatného.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
quinux 60 000 / 6 = 10 000 pro kazdeho. Ty jsi z jine planety ze? :)

A co naklady? Jen Rack stoji cca 14 000 s DPH

No a co soc a zdravotni a co dane? :) Zbyde jim z tech 60 000 pri uplatneni pausalnich najkladech cca 30 000.
A kde se veme na novy server, kteyr je nutne koupit, ktery sam o sobe stoji 50-60 tisic (no name).

A to, ze v ucetnictvi plaves, to neni dobra vymluva. Na to nemusis umet ucetnictvi. Nato staci selsky rozum a zakladni matematika 3+2=5. Proste na 6 lidi by nestacilo prijem ani 200 000 mesicne, aby mohli po odectech nakladu a dani nejak rozumne z toho zit.



Sakrament kazdopadne s tebou souhlasim, ze je proste smesne to, kdyz 2 mamlasi si daji funkce JEDNATEL a REDITEL, kdyz to mlaskaj sami na sebe v jednom pronajatem boxu na starem desktopu. Holt blbej zvyk z her jako je Monopoly atd. Take to nemam rad. Proste kazdy mamlas si pak da do nazvy firmy WEBHOST INT CORP. misto sveho jmena, na ktery ma ZL a ani nevi, ze tim klame potencionalni zakazniky, kteri si pote mysli, ze prichazi k velke spolecnosti.



armin nic se uzavirat nebude! tady me to bavi :)
quinux
Profil
hofy3
Narozdíl od tebe, hloupě nepomlouvá konkurenci. Ano, počítal jsem z pravděpodobně minimálního zisku, který ten hosting vygeneruje. A možná i proto jsem neodečítal náklady. Narozdíl od tebe a Sakramenta, ale pořád dokola neargumentuji tím, že při cenách a počtu klientů jaký mají je nemůže uživit. Nebo snad máte jeden z Vás důkaz, že všech těch 6 lidí to dělá na HPP? Že ten hosting, je jediný způsob obživy dané firmy? Ne. Jen plácáte a pomlouváte.
Sakrament
Profil
quinux

OMG. Znovu a naposledy opakuji, ze mne prislo smesne, ze si da nekdo fotogalerii cele sve rodiny do kontaktnich udaju (Station) a ze ma subjekt o dvou lidech (N1ce) dva obchodni reditele. Pocitat jsem zacal az kdyz jsi me zacal hloupe presvedcovat, ze je to klidne vsechny uzivi.

BTW, N1ce upravili uz asi potreti za posledni dva dny kontakty, takze asi na mych komentarich neco bude.
quinux
Profil
Sakrament
Znovu a naposledy opakuji, ze mne prislo smesne, ze si da nekdo fotogalerii cele sve rodiny do kontaktnich udaju (Station)
Tady http://www.kaspersky.com/directors ti taky příjdou směšné fotografie rodiny?

Pocitat jsem zacal az kdyz jsi me zacal hloupe presvedcovat, ze je to klidne vsechny uzivi.
Ó já zapoměl, že vy jste ti géniové co se podívají na jeden web a hned ví, jaký má ta společnost obrat.
oukeys
Profil
Sakrament:

To měnim jenom kvůli tomu aby takovej dmnt jako ty pořád neštoural. :) Ale určo jseš hyperaktivní.

Povídej dál. Rád předělam celej web, třeba se ti nelibí nazev a měli bychom se jmenovat něco ne stylu Sakrament hosting :D
Sakrament
Profil
quinux
To je vazne srovnani. Uz dost ty srandy, nebo me zabijes.

oukeys
No tak kdybych byl takovej dement, jak pises, tak te jiste moje stourani neprinuti zamyslet se a kontakty nekolikrat zmenit.

Mate oba udelany take vizitky? Balite na to holky na diskotece? Kdyz slibim, ze uz to nebudu dal komentovat, vratite do kontaktu zase zpet ty dva obchodni reditele? Prosiiiim.....
oukeys
Profil
Sakrament:

Ne ne, komentuj. :)
libol
Profil
oukeys - no, když jsi s tím začal ;-) - tak to jméno n1ce.cz je very cool. Připadá mi to, jako by se zápasník wreslingu jmenoval Vlastimil Pěříčko. Pro mne byste museli mít opravdu super reference abych uvažoval o takových frikulínech, ale holt asi směřujete na jinou cílovou skupinu.
hofy3
Hosting savana.cz
Profil
quinux snazis se byt inteligentni a snazis se predstirat, ze tomu rozumis, nicmene ti to moc nejde.


oukeys chtelo by to vice myslet, nez dam neco na svuj web. Lide nejsou hloupe opicky.
quinux
Profil
hofy3
Co na to říct, alespoň závistivě nenapadám konkurenci..

Sakrament
To je vazne srovnani. Uz dost ty srandy, nebo me zabijes.
Došly argumenty?
Sakrament
Profil
quinux
Kdyz mne neco prijde smesny (a nejen mne), tak snad pro to nepotrebuju zadny argumenty. A tvoje porovnani kontaktu Kasperky a Station ve mne vyvolalo dalsi pobaveni. Je to dobra parodie - otevrit si po Kasperkym Station. Mozna bys to mohl dat do mailu a hromadne rozesilat, at se lide bavi i mimo tuto diskuzi.

Nejsi nahodou na jedny z tech fotek?
PetrK
Profil
oukeys
Někdo v 19 začně podnikat a někdo v 19 ještě neměl rozum a hrál si s vojačkama.

O věku to vůbec není, naopak je úplně v pořádku že v 19ti máš tu odvahu začít podnikat. Spíš jde o to jakým způsobem to děláš. Jestli chceš poskytovat webhosting, tvorbu webových stránek a podobně a přitom jsou tvé stránky takové jaké jsou, tj. obsahují překlepy, hrubé pravopisné chyby, jsou neúplné (pod některými odkazy v podstatě nic není).., to prostě nebudí moc důvěry. Neumím si představit že bych potřeboval vytvořit web a dal zakázku firmě která nezná pravopis a je natolik (ne)důsledná ve své práci, že si neumí po sobě přečíst ani svůj vlastní web a opravit alespoň překlepy než jej pustí do světa.

A další stránkou věci je to, že žádná společnost s názvem n1ce.cz neexistuje. V živn.rejstříku ve vašem případě existuje pouze podnikající fyzická osoba. A je tedy dost úsměvné když si někdo udělá jako fyzická osoba živn.list (ať už na jakou-koliv činnost) a na svém firemním webu se pak honosně prezentuje jako společnost, jeho web je plný výrazů jako vedení společnosti, obchodní ředitel, jednatel atd. atd... Kromě toho že je to legrační to taky zavání klamáním potenciálních zákazníků. Technická podpora nonstop 24/365 kde je uveden jeden člověk (tech.podpora a obchodní ředitel v jedné osobě), předpokládám že asi nikdy nespí :-) . Určitě lepší by bylo napsat tam prostě pouze kontaktní e-mail, případně vytvořit také nějaký formulář pro napsání zprávy přímo z webu...

Je mě to osobně skutečně úplně fuk a naopak docela jsem se pobavil, jenom mě to prostě nedalo abych nenapsal co jsem měl na jazyku... [i][/i]
« 1 2

0