« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
qeuchspack
Profil
jooo pánové, radost předčasná, právě jsem zjistil "aktuálnost" své obnovené databáze .... poslední záznam byl vložen 24.5.2007, takže je nad mraky jasné, že pan I nemá žádné zálohy, ale má úplný H
honzalunek
Profil
qeuchspack: no vidis a ja ti tak trosku zavidel jaky jses stastlivec..ze mas sql celou. Pac ta moje "obnovena" skoncila taky 24.5 ... Kdy ze to odesel ten admin na slovensko?
Jestlize i tobe konci dbf 24.5 tak to znamena ze vic nez pul roku ta hovadska firma gigahosting nezalohovala. Omlouvam se za to hnusny slovo, ale jestlize nekomu platim tak ocekavam ze splni co slibil. Dokazu pochopit i tzv objektivni priciny. Napr necitelna zalozni paska takze data budou obnovena tyden stara...
Shrnu to:
- GH dlouhodobe neposila faktury
- GH ani na urgenci nedokaze poslat fakturu
- Po vypadku konektivity (pro udajne ..tedy JPP neplaceni faktur) nedokaze korektne informovat zakazniky. (osobne nemam za ten tyden zadny email atd )
- na dotazy z cca 95prc nereaguji.
- Po jakemsi nahozeni sluzeb.. se da dostat k SQL ale ne k datum v rootu.
- Obnovena SQL data jsou vic jak pul roku stara.

Toto nevypada jen na selhani techniky...
V ramci zkvalitneni sluzeb by zasah COI nebyl spatny...
Bajda
Profil
Souhlasím s Vámi, obchodni inspekce -> A to okamžitě!!!
qeuchspack
Profil
Asi moc koukáte na Černý ovce. Jak znám úřady, tak klidně nařídí někomu vydat něco co vůbec nemá, ale v tom případě vám musí být jasné, co asi dostanete.
tondes
Profil
dostaneme H.... ale mohl by mit opletacky ... i kdyz nase urady ...

Jinak ja mam u jednoho hostingu po obnoveni databazi opravdu tu posledni, protoze prispevky z diskuzi byly ze dne, kdy to chciplo. Ale u druhyho hostingu se na databazi vubec nedostanu. A data mam take jen u jednoho hostingu (co byla databaze). To vypada, ze jsem mel kazdy hosting na jinem serveru (to je ale hypoteza) jinak si nedovedu vysvetlit . A nebo ty zalohy nebyly plne funkcni a tak nekdo ma aktualni data, nekdo pul roou stara, nekdo zadne ... ale to se asi nedozvime hosi :D
warman
Profil
http://www.czechlinux.info/

web nejede a databáze? pul roku stara. skoncil jsem s nema...
unipow
Profil
Trochu jsem pátral, protože mám s panem Adamem špatnou zkušenost.
Křikava Adam - ImpressionMedia
Křikava Adam - Gigahosting
Adam Křikava - Justice
Adam Křikava - Justice
Měli nás zastupovat na prodej reklamních ploch, potkali jsme se na jednání, mezérie a ztracený čas, nutnost stěhovat se na jiný hosting, než jsem teď, nakonec z toho všeho sešlo, nechtěl jsem se stěhovat k nim, nechtěli jsem jim dát prostor na 3 měsíce zadarmo. Je to trochu mimo mísu, možná, ale je to stejný člověk, se kterým jsem měl nepřijemnou zkušenost.

Každopádně, dovoláte se.
Nobelicek
Hosting netzona.cz
Profil
Panove, kdo potrebuje rychle hosting (treba jen prechodne) nebo nutne potrebuje funkcnost, at mi napise na capousek@netzona.cz jsme ochotni Vas na nejaky cas zadotovat hostingem nez sve projektiky date dohromady.

S pozdravem

Antonin Capousek
Bajda
Profil
Tak sem před chvílí volal na technickou podporu, řekli, že do hodiny bude vše v pořádku, takže jsem zvědavej.
Jinak jim mám prý znovu zavolat.
Fakt jsem zvědavej.
tondes
Profil
zajimave, zkratili terminy :D Nejdriv to bylo do zitra, dnes uz do hodiny. Ja tam nemam data uz vice nez 10 dni. A taky me slibovali. Uz jsem se vsim jinde. I kdyz mam predplaceno jeste na pul roku
Bajda
Profil
Tak jsem jim volal po hodině opět, prej, že maj něco v administraci "oranžový", což znamená, že na tom administrátor "dělá".
No, to jsem teda fakt zvědavej.

Já je fakt budu spamovat do tý doby, než mi upřímně neřeknou, že ty data nemaj!!
Bajda
Profil
Teď už raději neberou telefony, volal jsem 9x, že to pořád není :D
Fakt už se tomu jenom směju, nijak nedoufám, že data dostanu..

Ale baví mě tam volat, fakt že jo, už opravdu neví co říkat, jakou výmluvu si vymyslet..
qeuchspack
Profil
Jóóó, asi na tom dělaj, včera se mi na webu objevil další fragment dat, ale nedokážu určit stáří. Soubory s posledními změnami kódu podle kterých by to šlo poznat tam zatím nejsou. Navíc to mám většinou readonly, takže se mi podařil vecpat pouze redirect na info o dočasné nedostupnosti. Databáze pořád při starém ... půl roku starém.
Bajda
Profil
Vy to pořád nechápete? Uvažujme logicky, proč by nám jinak Gigahosting dával ten celý měsíc zdarma? No protože celý leden bude obnovovat těch pár webů, kteří budou ochotni používat jejich nedostatečné služby!
Šandy
Profil
Mě před 5ti dny řekl, že data na FTP budou do druheho dne, a dodnes se na něj ani nedostanu. Je to už jen tenhle jeden WEB, jinak mám už všechno jinde.
Marty110r
Profil
Za jak dlouho ti naběhlo změněný DNS ?
Bajda
Profil
Mě u jednoho webu zhruba za půl hodiny.
qeuchspack
Profil
Tak to já mám asi rekord ve slibované rychlosti obnovy, mě odepsali: "...dejte nám ještě chvilku".
honzalunek
Profil
Chvilka je jednotka docasnosti .. jedna docasnost == 20 let :p ..tak bacha :) Jinak ja uz jsem nad tema loserama zlomil hul .. az se mi bude chtit tak napisu do te COIky. V tomhle okamziku nemam od nich porad zadny email.. Zrusil jsem u nich uz hosting a ani na ten email mi neodepsali. Pisu jim jak na stefan@gigahosting.cz tak i na gigahosting@gmail.com
qeuchspack
Profil
no ještě že to není "na věčné časy", to by pak byly přibližně dvě "dočasnosti"
GigaHosting
Profil
Dobry den,

Vsem zakaznikum sdelujeme, ze vypadek, ktery nastal u hlavnich provoznich serveru, nebyl jednoznacne zapricinen Gigahostingem.

Pochopitelne budete informovani, jak cela situace vznikla.

Dovolte nam, abychom Vas informovali o momentalnim stavu situace. Od zjisteni zavady jedeme nonstop rezim (maily, telefony a to i u zakazniku, kteri nemeli zaplacenou telefonickou podporu, protoze meli nejlevnejsi tarif), tak abychom vyhoveli vsem pozadavkum zakazniku. Obe telefonni cisla byla celou dobu ale naprosto vytizena, proto se omlouvam paklize se "neslo dovolat".. nebylo to zpusobeno nezajmem, ale nerad bych aby zde prevladla mystifikace, ze jsme meli celou dobu vypnute telefony, kvuli tomu ze bylo "nekolik hovoru na lince"..

Predevcirem bylo obnoveno cca 98% zakazniku, kteri maji svuj web v naprostem poradku. Vsem, kteri nam volali a byli trpelivi chceme prostrednictvim tohoto fora podekovat, ze nam zustali verni a verili nam, ze jsme je nemeli v úmyslu podvést a poskodit. To skutecne ne.

Situace se nyni stabilizovala. Kolem 30% uzivatelu vsak nereagovalo na nase vyzvy o zmene serveru, jiz v obdobi cerven/cervenec a tak nedoslo k akci z jejich strany at uz pri zmene A name (paklize meli domenu ve sve sprave), stejne jako pripadne dalsi nutne zmeny. A tak byly na serveru, ktery jsme nechali bezet o 5 mesicu dele nez bylo planovane odstaveni, na ktere jsme upozornovali v nekolika e-mailech.

Pro vsechny pripady jsme zridili e-mail "reklamace@gigahosting.cz" na ktery se muzou obracet v pripade jakychkoliv stiznosti, nebo dotazů. Nabizime pomoc i v pripade, ze budete chtit svuj web prevest k jinemu poskytovateli. Poskytneme Vam i soucinnost s prenosem dat, apod. Jiz nekolik zakazniku nas opustilo s tim, ze jsme jim vratili pochopitelne pomernou cast castky za nevyuzity webhosting.

V pripade dotazu jsme Vam tedy plne k dispozici na e-mailu stefan@gigahosting.cz nebo reklamace@gigahosting.cz
qeuchspack
Profil
No to je super, že se někdo oficiálně vyjádřil, velice děkuji. Údaje pochází ze serveru spolužáci.cz, jak starou fotku tam máte jen těžko ovlivním. Konečně se mi něčím podařilo Vás přimět ke komunikaci, pokud chcete, fotku odstraním. Pokud chcete vědět jak vypadám já, napište si mě do Google, ostatní máte ve Vaší zákaznické databázi.

Ke sděleným informacím . Převod na nové servery probíhal asi následovně:

- 27.5.2007 nám byl vytvořen účet na novém serveru a oznámen přesun
- 4.6.2007 jsem žádal o doplňující informaci ke konfiguraci nového serveru a průběhu přesunu aniž by mi někdo odpověděl
- 26.7.2007 jsem opakovaně žádal o doplňující informaci ke konfiguraci nového serveru a průběhu přesunu aniž by mi někdo odpověděl
- 16.8.2007 jsem dostal urgenci na přesun webu
- 20.8.2007 jsem opakovaně žádal o doplňující informaci ke konfiguraci nového serveru a průběhu přesunu aniž by mi někdo odpověděl
- 27.8.2007 jsem opakovaně žádal o informace o konfiguraci a přesunu

teprve poté jste mi oznámil, že se přesun ruší, že pro nás máte něco lepšího a že to přesunete sami, což jste mi nedávno nepřímo potvrdil sdělením, že se náš server nachází v "jiné lokaci pro vyšší bezpečnost a dostupnost", což vylučuje možnost, že byste na něj neúmyslně zapomněli. V reakci na mé poděkování za vytvoření účtu jste nás označil za VIP zákazníky, ale bohužel další komunikace či spíše "nekomunikace" tomu nenasvědčuje.

To co bylo už není v tuto chvíli ani tak důležité, jako to co bude. Kdy se tedy dočkáme svých aktuálních dat ?

Martin Kunz, DAMyko.info
Damir Špoljarič 2
Profil
Dobrý den,

vysvětlení výpadku serverů gigahosting neleznete zde: http://vshosting.cz/zpravy/tiskove_prohlaseni_o_gigahosting.pdf
GigaHosting
Profil
Diky za "tiskove prohlaseni" ..

Pro upresneni .. nyni mame servery (na kterych jiz bezi zakaznicka data) jak zde nekdo spravne uvedl u spolecnosti StickFish, se kterou jsme meli vzdy pouze vynikajici zkusenosti.

Vse bezi na nekolika Sun serverech x2100 vcetne FTP a SSH backupu..
Mastodont
Profil
GigaHosting
A jim hodláte platit?
Bajda
Profil
Taky jsem se zasmál nad 98% zákazníky, kteří již mají všechno v pořádku :D
Hostuju u Gigahostingu dva weby, na jedno FTP se nedá ani připojit, na druhém neni ani Bajt.

To by mě zajímalo, kdo už má svá data všechny v pořádku, najde se někdo takový?
Každopádně, Gigahosting, rofl docela pěkněj, tvrzení proti tvrzení, pokud mám už 10 dní nefunkční webhostingy, kdy na telefonu 4x slibujete a slibujete - komu tak asi věřím?

Zasmál jsem se, to ano a peníze zpátky chtít vykompenzovat BUDU!
olin
Profil
GigaHosting
Váš vše vysvětlující a především med kolem pusy mazající příspěvek mě vyprovokoval k registraci do diskuse a k přispění své trošky do mlýna:

Maily od Vás mi jsou a vždy byly v pořádku doručovány, nejsou žádným filtrem blokovány, přesto jsem neobdržel ani řádku informující o termínu odstavení, natož několikeré další upozornění, které zmiňujete.

- 26.5.07 mi byl doručen mail, že jakožto VIP zákazníkovi mi byl založen účet na novém serveru, v mailu uvedeno: "Premigrujte si prosim veskere nastaveni a data na novy server, stary server zustane prozatim aktivni." -> čili žádné oznámení termínu.
- 26.5.07, tedy ještě téhož dne, jsem poslal p. Levému, na něhož byl uveden kontakt, několik otázek, týkajících se nového administračního prostředí -> bez odpovědi.
- 11.8.07 jsem odeslal p. Levému mail znovu, přidal jsem dotaz na dobu, po kterou bude ještě starý server v provozu, na URL pro administraci webu na starém serveru a IP adresu nového, která mi Vámi nebyla sdělena, abych mohl provést změnu v DNS.
- 11.8.07 p. Levý odpověděl na URL a novou IP adresu (cituji: "ip noveho serveru je 81.0.201.39"), odpověď na termín odstavení mi nedal. Svůj web jsem tedy prozatím ponechal kde je, tj. na IP adrese 81.0.201.38.

Je trochu zvláštní, že na stejné IP (81.0.201.38) běžel (tedy vlastně "ležel") i Váš web www.gigahosting.cz až do prvních dní tohotovýpadku. Až později se rozeběhl na IP 195.47.67.36 - znamená to, že sami jste si web také nepřesunuli, to je ale vedlejší. (Mimochodem, nikdy jsem od Vás neobdržel oznámení o tom, že bych si měl do DNS nastavit novou IP adresu 195.47.67.36.)

Spíše by mě zajímalo, jak vysvětlíte, že neběží ani můj druhý web, který je na serveru s IP adresou 81.0.201.39, na níž jsem si dle informace p. Levého nasměroval DNS záznam.

Dále bych tedy také rád věděl, proč je mimo provoz mailový server (mail.gigahosting.cz na IP 81.0.201.82); žádné oznámení o tom, že bych si měl MX záznam nasměrovat jinam, jsem v minulosti neobdržel.

Mé výše položené dotazy považujme za "řečnické otázky", na něž nejspíše není třeba odpovědí - společný jmenovatel je totiž VSHosting s.r.o., kterému patří IP rozsah 81.0.201.0 - 81.0.201.255, a jehož zástupce výše uveřejnil své tiskové prohlášení.

Rozhodně se však připojím ke qeuchspackově otázce, na níž bych velmi rád slyšel Vaši odpověď: Kdy budou k dispozici naše kompletní data?
lasttrain
Profil
tak tady je asi pravda


http://vshosting.cz/zpravy/tiskove_prohlaseni_o_gigahosting.pdf
qeuchspack
Profil
Tak souborová data jsou na našem webu již plně obnovena. Zběžně jsem je prošel a viděl jsem tam i nějaká PF-ka, takže se zdají být i aktuální. Teď je nutné ještě obnovit databázi.
Bajda
Profil
GigaHosting
lasttrain: Už jsme to četli, je to o něco výš, ale stejnak díky.

qeuchspach: Jsi asi jeden z mála šťastlivců :)
Kolikrát jsi volal?
« 1 2 3 4 5 6 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0