Autor Zpráva
Hu_GO
Profil
Nemám ve zvyku psát vyhraněně kritické komentáře, ale zde udělám výjimku, aby se podobnému zklamání s C4 hostingem vyhli ostatní.

Pro anglickou jazykovou mutaci jsem chtěl zaregistrovat novou doménu (example.com) a zřídit na ni alias pro doménu (example.cz), kterou mám hostovanou u C4. Najít registrátora, u kterého se dají snadno nastavit DNS, aby se obsah načítal z původní domény není problém (forpsi), jenže je nutná zaky změna nastavení na straně správce té původní domény (C4). Toto nastavení C4 z obav o odlišný obsah na obou doménách (a tedy dvou webech na jednom hostingu) neposkytuje.

Když jsem na jejich stránkách našel nabídku "alias hostingu", byl jsem uklidněn - stačí zaregistrovat doménu u C4 s alias hostingem pro původní doménu. Jenže technická podpora (Jan Vítek) mi k této službě sdělila: "Lze nastavit, že by se www.alias.cz přesměrovávalo na en.hlavni.cz (a tam může být např. skript, který to dále přesměruje na www.hlavni.cz/?lang=en). Pokud byste chtěl, aby po zadání www.alias.cz nedošlo k přesměrování (ale k načtení obsahu z původní domény), tak to bohužel Alias Hosting neumožňuje." Po dvou telefonátech jsem byl ujištěn, že alias hosting vůbec nanabízí alias, ale pouze tupé přesměrování. Za tuto primitivní službu (jednoduše nastavitelnou PHP skriptem zdarma na freehostingu) si účtují neopodstatněných 100kč/rok.

Shrnutí:
- "alias hosting" u C4hostingu není alias hosting, ale "přesměrování hosting";
- Splečnost ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o. (prozovatel "hostingu roku") je natolik nekorektní, že vědomně a snad účelně mate své zákazníky používáním hrubě zavádějících názvů;
- jediným řešením aliasu je podle podpory registrace plnohodnotného C4 hostingu (1200/rok) a následné nastavení aliasu.

Který blázen je ochoten zaplatit plnohodnotný hosting, když potřebuje jen alias?

Nicméně C4 hosting jde sám proti sobě. Je evidentní, že jediným východiskem je postupné převedení obou domén a hostingu k schopnějšímu poskytovateli.

Pokud tedy chcete provozovat web v několika jazykových mutacích s různými doménami, zapoměňte na C4. Neví někdo o poskytovateli, který by tento požadavek splňoval s relativně malými náklady?

Marek Čierny.
Webhosting_C4
Hosting C4
Profil
Dobrý den,

v krátkosti bych zareagoval.


Kámen úrazu je v tom, že více domén s rozdílným obsahem na jednom hostingu neumožňujeme. Pokud bychom umožnili klasický alias (nikoli redirect - přesměrování), museli bychom pak weby zákazníků kontrolovat, zda toho "nezneužívají" a neprovozují více domén na jednom hostingu. Váš případ je trochu mimořádný v tom, že se Vám jedná pouze o jazykovou mutaci.

Co se týče terminologie, souhlasím s Vámi, že alias je něco jiného než redirect. Termín alias používáme z historických důvodů, s novým administračním systémem kterém se pracuje, bude tato terminologie změněna. Alias je pro zákazníky srozumitelnější. Sám se můžete v administračním systému přesvědčit, že aliasy v rámci jedné domény lze vytvářet (např. obchod.domena.cz -> shop.domena.cz - URL se nezmění). Alias Hosting je myslím na našich stránkách srozumitelně popsaný.


Jan Chyský

Webhosting C4
ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.
http://www.c4.cz
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Hu_GO
Neví někdo o poskytovateli, který by tento požadavek splňoval s relativně malými náklady?

Podívejte se k nám na Flyweb.cz. Nevím sice, co přesně máte na mysli těmi relativně malými náklady, ale tarif Pioneer by mohl odpovídat tomu, co potřebujete - zahrnuje možnost umístit jeden web a k němu vytvořit dva aliasy.

Pro vytvoření aliasu stačí při objednávce služeb pro druhou doménu vybrat možnost "Vytvořit alias k již hostované doméně" a pak zvolit doménu, ostatní se provede automaticky a nestojí to nic navíc.

Netuším, jak to řeší u C4, když dle slov kolegy Chyského mají obavy o zneužití, ale naše provedení takové zneužití vůbec neumožňuje - proto to u nás jde zařídit, a to bez zásahu admina. Pokud byste přece někdy chtěl více různých webů hostovaných v rámci jednoho hostingu, to u nás funguje úplně stejně.

0