Autor Zpráva
camperSK
Profil
Chcel by som sa spytat ci stranka typu http://tv.sosaj.net moze mat nejaku extremne velku zataz na server. Lebo mi ju u gigaserveru bllokli a ako dovod bol uvedeny zatazovanie servera. Pricom stanka mala do 1000 navstev za den.. co je tak max 100 ludi v silnej prevadzke online. Vsetky zdroje videa su vlastne na stranku vkladane cez embed tagy. Ja len chcem vediet ci to naoaj tak velmi moze zatazovat server? Co si o tom myslite?
Ghosting
Profil
camperSK
1000UIP denne neni zas tak moc aby to ihned blokli. Museli te nejdrive upozornit na velky trafic a pote by jsi mel neco delat. (napr. vyhazet par videi, aby tam nabyl takovy prenos) .
camperSK
Profil
traffic tam bol 1,6 GB za 2 tyzdne. Podla statistik vo webadminovi. Tam nemoze byt velky traffic lebo vsetko je nacitavane z externych zdrojov.
armin
Hosting armin.sk
Profil
camperSK: www.spusti.sk - hostovane u mna, mesacne okolo 3800 navstev a 1GB traffik, ziadny problem.
Ice
Profil
armin
preklep nebo denne okolo 3800 navstev
armin
Hosting armin.sk
Profil
Ice: Jedna se o mesicny pocet navstev, denne baj ocko 130-190 navstev.
camperSK
Profil
no jo ja uvazujem o zmene hostingu momentalne ty pises len okolo 200 navstev denne. Ja by som chcem mat do 3 mesiacov navstevnost okolo 3 000 az 5 000 denne. Navstevnost cca 1000 som si vybudoval behom 2 tyznov z nuly. Cize to by po rozsireni obsahu nemal byt problem... Neviem zas ako by mi to fungovalo na tvojom hostingu s takou navstevnostou. Ja zas prachy na nejaky virtualny server nemam :-) Planujem cely system prehodit zo sucasneho wordpresu na joomlu. Este v priebehu tohto vikendu. tak uvidime ci sa udajna zataz zmensi... Ale celkovo to asi prehodim tak, ze budu iba normalne textove odkazy na kazde video. Televizie ostanu tak ako su, teda ak pojdu....

btw, nasiel som podobnu stranku na freehoste s vacsou navstevnostou ako mam ja aj vacsim obsahom a bezi normalne rychlo. Tak nechapem preco u gigaserveru ta moja tak zatazuje server. No uvidime co spravi ten prechod na joomlu...
Lexter
Profil
camperSK
Jomlou tím nijak nepomůžeš bráško. Když to chceš mít na odladěném systémku, zkus wordpress nebo typolight.
armin
Hosting armin.sk
Profil
camperSK: Rozhodnut sa musis sam... ja som uviedol spusti.sk iba z jedineho dovodu - ze je to v podstate identicky web ako mas i ty, a ze je tam prenos taky aky je. Takze ty ak mas pri 1000 UIP / den traffik 5GB mesacne, tak je to podla mna uplne v pohode. Co sa tyka navstevnosti, tak napriklad na nanic.cz chodi denne 6000UIP, mesacny prenos je tam v priemere 70GB. Taktiez nie je problem.

P.S.: Ak chces prejst na joomlu, tak ku mne nechod ;) Je to zla volba, joomla je dost nelogicky navrhnuta a totalne neoptimalizovana. Inak neviem preco chces silou mocou pouzivat nejaky redakcny system. Na tych par TV stanic ti bohate postaci obyc html stranka, na komentare si napises / das napisat na zakazku obycajny php skript. Ak chces produkovat stovky az tisicky clankov, tak ver tomu ze joomla ti bude nanic, budes muset siahnut po dokonalom (platenom) redakcnom systeme.
camperSK
Profil
a co tak drupal?? Som ho skusal kedsi davno a tiez b sa dal celkom dobre pouzit pre moje ucely.... Som ho skusal este tak pred rokom... A paci sa mi v nom najma to, ze sa tam da stranka pisat v php.... Ja sice php neovladam ale dokazem si najst hocijaky skript, pripadne mi nejak napise kamos...

No ked si zoberies ze tam je teraz cca 200 casti priatelov kazda cast na inej stanke aby google cim lepsie indexoval moj web. A bude tam este plno dalsich serialov tak to by bolo sialene robit kazdu stranku osobitne v html....

a preco joomla leb je to overene riesenie.... Ja to najviac vyuzivany free cms system na svete.... Neviem ako to je s optimalizaciou ale tak hadam ked uz je ta 1.5.1 ci kolko je teraz tak to uz asi nie je take zle.....+je tam plno templatov na vyber....


mne sa najviac paci worpdress ale tak neviem preco takto zatazuje ten ich server.... Skusim to cele prerobit mozno v tom wordprese este lebo sa mi na nom paci vynikajuc optimalizacia pre vyhladavace....
armin
Hosting armin.sk
Profil
camperSK: Kdo chce tam, pomozme mu tam :) Alebo tak nejak... ak to beres z tohoto pohladu, tak ano, aj osCommerce sa vyvija uz 7 rokov, je x-ta verzia, a stale ten shop stoji za prd. Zencart - opat to iste ale este horsie. Aj na neho existuje x templatov, ale co robi na serveri... ja som na neho nadaval tu v jednom vlakne, Hofy zo savana.cz uz striktne odmieta hostovat weby kde bezi zencart. A nemysli si ze je to preto, ze nema rad opensource ;)

Tam ide skor o princip - vsetky tieto opensource projekty pozakladali ludkovia kedysi davno. Autor konkretneho projektu to nebol schopny predat, nebol schopny na to robit podporu, proste co s tym? No urobit jedine ohromne gesto a pustit to von ako opensource. Casom sa k jednotlivym autorom pridali dalsi "odbornici" a na zle navrhnute jadro sa iba nabalovalo dalsie svinstvo (chap to v zmysle iracionalne napisaneho algoritmu), vydavali sa verzie za verziami. A v sucasnej dobe, ked uz je hotovy obrovsky kolos humusu ti nikdo nebude prerabat jadro, aby to bezalo rychlejsie. Preco? Pretoze to neni prerabka, to je napisanie noveho RS od zakladu. Takze nejak tak. Netvrdim ze vsetky projekty (vyhradne webove projekty (php)) stoja za nic. Ale 90% je bohuzial takto priserne zle napisanych a postupom casu to budu viac a viac hostingove spolocnosti odmietat hostovat. Pretoze to iste ti normalne a logicky navrhnuty RS urobi s 1/20 - 1/100 narokmi na vypoctove vykony.

Drupal je na tom z mojho pohladu a monitorovania lepsie ako joomla. Urcite je to viac zoptimalizovane.
jirifogl
Hosting flyweb.cz
Profil
Ghosting

Museli te nejdrive upozornit na velky trafic a pote by jsi mel neco delat
Je rozdíl mezi velkým trafficem a nadměrnou zátěží serveru. Takovou nadměrnou zátěž dokážete vygenerovat i s poměrně malým webem a poměrně malým počtem návštěv, a ani se to nemusí projevit na zvýšeném trafficu. Stačí pár špatně napsaných SQL dotazů. Nemíchejte prosím tyhle dva pojmy.

Jinak k tomu Drupalu, je to jen můj subjektivní dojem, ale mezi všechny ty takyCMS, o kterých se zmiňuje Armin, bych ho rozhodně nepočítal. Dovedl bych si ho představit ještě o kus víc dotažený, ale základy má dobré a pevné a ostatně je to natolik kvalitní kus software, že se kolem něj už vytvořil trh služeb, takže i do jeho vývoje se přímo investuje (mám takové tušení, že nějaké pěkné peníze na vývoj Drupalu pocházejí i z IBM). Ze všech opensource systémů pro správu obsahu je imho nejmíň starostí právě s Drupalem.
camperSK
Profil
no kedze stranka bezi na wordprese, tak neviem co tam je zle napisane. Btw presne pred tyzdnom v piatok som pridal posledny plugin Ziadny cudny plugin vsetko normalne veci co nic nemozu spravit. A ta zataz sa prejavila az o nejakych 5 dni neskor a za tu dobu som nic nemenil na stranke. No vraj zataz podla technicekj podpory sposobovalo to, ze ked tam mam videa v embed tagoch tak vlastne server musi cakat kym sa s toho druheho serveru nacita to video. tak vysvetlenie som dostal a to vraj pretazoval server. Nejaky load sa znizil z 42 na 4. No asi vazne spravym len cez txt odkazy a potom sa nebude mat nikto dovod na nic vyhovarat...

Hodili mi to ako pozastaveno bez predchadzajuceho upozornenia. A ja som tusim nikde nepisal, ze tu zataz sposoboval trafik.
Jardanet
Profil
to: Armin & webhostéři

Stále se zde píše o free CMS jako o systémech, které přetěžují servery a nikdo je nechce hostovat. Napište tedy seznam free CMC, které servery nezatěžují a jste ochotni je hostovat (včetně nějakého rozumného hodnocení daného CMS a na kolik UIP denně je vhodný). Usnadníte si tím práci a uživatelům rozhodování před nasazením CMS.
tsunami
Profil
tak ja neviem, ale traffic aj keby bol 3GB tak neviem preco by to malo vadit. istu dobu mi web tahal mesacne 5-6GB traffic a s hostingom som nemal problem. hostujem na www.tvojwebhosting.eu

aj ked na druhej strane zalezi aj od aplikacie a ako vytazuje server... a ked to je wordpress tak uz duplovane nevidim ziadny problem. je to divne..
armin
Hosting armin.sk
Profil
camperSK: To o pretazovani serveru je uplna hlupost. Ak by si mal na PC napriklad cisty linux, ides cez FF na svoj web, tak neuvidis ani 1 TV (pretoze nemas windows media player). Operovat s tym, ze embedded html tag vytazuje server iba svedci o neprofesionalite. To je ako keby ti tvrdili, ze javascript im vytazuje servery - to tiez bezi na strane klienta a server s tym neba absolutne nic spolocne. Alebo ak by si mal 30 vnorenych <div> elementov v HTML kode v sebe, ze im to vytazuje server. To je uplne na tej istej urovni tvrdenie.

Jardanet: Z vlastni zkusenosti vim a muzu jen doporucit:
- drupal, u me bezi treba destillo.cz, cigarillo.cz, jedna se o sablony / grafiku na zakazku, ale jak vidite, je mozne cokoliv.

- United Nuke, u me bezi treba blbina.cz

- PHP-Nuke, u me treba carblog.cz

- SunLight CMS, u me treba europop.tv

Vyjmenovane redakcni systemy jsou z meho pohledu (a pohledu na vypocetni naroky) naprosto akceptovatelne. Poradi jsem vypsal jak me to napadlo (nikoliv od nejlepsiho po nejhorsi). Kdo je sikulka, tak na jakykoliv redakcni system si sezene / udela vlastni sablonu, neni se ceho obavat.

Tak jak jsem psal, urcite bych se vyhnul joomle ze 2 prostych duvodu:
1) pomale a neoptimalizovane SQL dotazy na databazi (+ jako bonus zcela zbytecne lepeni x tabulek, proste spatna struktura)
2) spatny mod_rewrite / zpracovani podstrkavani v PHP
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Add Joomla
Joomla je strasna uz taky tim ze pouziva spoustu sql dotazu pro zobrazeni jedne stranky. U nas na serverech nikomu nebranime pouzivat jakykoli opensource, ale at se pak ten clovek nedivi, ze se mu nacita stranka nekolik vterin :-)

Co se pretezovani tyka, tak jsme u nas na serverech napriklad objevili cloveka co pouzival nejaky redakcni system, ktery pro kazde zobrazeni jednoho obrazku volal generovani pres gd knihovnu. No tomhle prikladu je videt kdo ty opensourcy pise :-P

To ze te nejdriv vypli a teprve pak ti dali vedet, tak tomu rozumim. Proste je lepsi nastvat jednoho zakaznika, nez jich mit nastavanych cely server.

Jeste bych k arminovym CMS pridal wordpress. Do vnitrku jsem nekoukal, ale stranky ktere jsem v nich videl delane docela slusne slapaly, naprikla oproti pomale joomle.

Jo a jeste jeden system bych zde chtel zminit. Kdo chce byt opravdovy masochysta, tak at si zkusi moodle, je to elearnigovy system, ktery umi fakt hodne veci, ale je taky fakt hodne narocny :-)
Ghosting
Profil
Trochu jsem se informoval u gigahostingu, (né že bych byl taková stíhačka jak má mamka), ale ten tvůj web obsahoval pár scriptů, které byly prasácky napsané. Podle mne asi zatěžovali mysql, (velký počet dotazů), a proto ti ho blokli. Samotny trafic 1,6G za 2 tydny (myslim data) nemohl gigahosting zabit.
Edit: nejdriv pisu potom ctu :-D viz. jirifogl
armin
Hosting armin.sk
Profil
Ghosting: No, to jake zverstva a sql dotazy tam ma, to bezny uzivatel neodhali. Ale pokud mu opravdu z podpory sdelili ze mu web blokli v dusledku html tagu "embedded", tak to je hloupost. To je na urovni jaky kdyby ti blokli web proto, ze mas na strankach hodne tlusteho pisma (element <b> nebo <strong>) a ze to hodne vytezuje server, to je hloupost.

Navic treba ta ceska HD televize - vkladas tam iframe a cilova stranka je:
http://tv.sosaj.net/wp-content/themes/yoghourt/tv/hdtv1.html

kterou mas "ochranenou" nakym javascriptem - to je opet jazyk na strane klienta, nikoliv serveru. Pokud neversi, vypni si v prohlizeci javascript, web ti nepujde (resp. nezobrazi se ti okno wmp). Pritom je to naprosto zbytecne. O co ti jde? Proc ta ochrana pres js? Staci mit ve firefoxu plugin firebug a zdrojak mam na 2 kliky. Tak k cemu to?

Pokud jsi vsak podobne a "v dobrem duchu" postupoval i u "ladeni" sql dotazu, tak se nediv ze ti to vypli, nejspis tam je kamen urazu a vubec se jim nedivim...
camperSK
Profil
iba tych 16 televizie je tym iframe sposobom riesenych. No ale nie kazdy vies, ze existuje nejaky firebug. Proste to bola ochrana aby kazda druha stranka na nete nemala odkaz na live tv co bezi 24 hodin denne. (ale tak ako vidim tak to nema zmysel takto riesit a ja osobne nechdem zatazovat server, chcem aby stranka ich rychlo a bola najma pre uzivatela dostupna) Nevedel som, ze toto moze sposobovat taky problem.


Uz nebude ziadny iframe. Stranku stavat na drupale tak uvidim ako to pojde ale podla mna to bude lepsie ako vo wordprese lebo v tom nebude taky bordel... Sa mi zacina ten drupal pacit celkom...
camperSK
Profil
ten tvůj web obsahoval pár scriptů, které byly prasácky napsané.
no mozno ti odpovedal niekto iny ako mne, mne povedali to co som napisal. Stacilo mi pritom napisat aby som odstranil ten a ten skript a ja by som to v klude odstranil. Ale takyto sposob , ze rovno cel web odstavi a ja stracam navstevnikov sa mi vonkoncom nepaci. Preto chcem ist inde.
Ghosting
Profil
Ano v pořádku, ale pokud jsi se opravdu hrabal v kódu, a něco v něm změnil (k horšímu), tak se jim moc nedivim.
Ja jsem zacyklik u profituxu a měl jsem docela vitr kdyz mi odstavili domenu, naštěstí jenom na pár minut, podpora byla vstřícná a napsala mi kde mám chybu.
armin
Hosting armin.sk
Profil
camperSK: javascript, iframe, akekolvek dalsie HTML tagy NEMOZU nijakym sposobom vytazovat server. Kludne si maj "ochraneny" html kod cez javascript, je to jedno, pretoze javascript je skriptovaci jazyk beziaci na strane klienta (t.j. je to zalezitostou prehliadaca www stranok - preto aj je mozne v prehliadaci vypnut javascript). Otazne je, ci si ty nejak nemenil SQL dotazy, alebo ci nemas nejake ine skripty, pretoze wordpress sam o sebe ako pisal aj kolega Michal666, wordpress nepatri medzi zle redakcne systemy...
camperSK
Profil
nemenil som ziadne sql, vsak ani sa v tom nevynam :D max co som menil tak http som tam menil ked som to este presuval s localhstu.... a pluginy tam tiez nemam ziadne co by mohli sposobovat nieco....

AdSense Manager - prida reklamu adsense
Akismet - aby sa v komentaroch nehormadil spam
All in One SEO Pack - nadpisy a tituly stranok
Comment Fileds JavaScript Validation - ak uzivatel nevyplni meno alebo emial v komentari vyhodi mu chybove okno
Google XML Sitemaps - mapa stranky
TinyMCE Advanced - WYSIWYG editor
WP-EMail - poslat clanok na email
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Myslim ze nejlepsi by bylo, kdyby si napsal na podporu aby ti presne napsali jaky skript server vytezoval a pak se muzes podivat co ten skript dela. Myslim ze tim tady ukoncime tu flamewaru :-)
camperSK
Profil
ja si nemyslim,ze tu je nejaka flame war skor som sa dozvedel nejake veci co spravit... Ten hosting ma uz neaujima ako som napisal, ked ma vypnu bez upozornenia a normalneho vysvetlnia u mna uz skoncili. Najdem si iny hosting, u ktoreho dostanem normalne logicke vysvetlenia ked nieco nepojde tak ako ma. Amaterov nechcem.
Bowen
Profil
Napis mi na icq 286 423 587, muzeme se domluvit blize.
camperSK
Profil
ok moze sa to zavriet, uz som dokoncil stranku v drupale, tak uvidim ako to zvladne vacsiu zataz.

0