Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Co si myslíte o této službě: http://www.ignum.cz/web/df/cz/?typ=svr_vps_fast (dostupnost, zálohování, nevýhody, cena) - popřípadě co jiného doporučujete v podobné cenové relaci.
souki
Profil
Myslim, že u varianty experte je njelpépe vidět, že se spíše vyplatí pořidít si dedikovaný server
adamasp
Profil
Na Windows platformě Vám můžeme nabídnout lepší řešení (pokud nemáte zájem o Linux platformu).
Inpocasi
Profil
Mám zájem o Linux, ale virtuální server po rozhovoru s pár lidmi již nechci.


Co si myslíte o www.abchost.cz
armin
Hosting armin.sk
Profil
Inpocasi: Presne tak, VS neni nic dobreho. Jako je to lehce lepsi nez bezny webhosting, ale je to neco ve stylu z louze do bahna. Bud dedikac, nebo managed server. To je uplne o necem jinem a pokud je clovek sikula, tak si to zaridi tak ze si tento provoz prefinancuje a ma fyzicky server zcela zdarma ;)
xHire
Profil
Nabídka abchostu se mi docela zamlouvá - jednak má člověk poměrně široký výběr serverů a komponent (konfigurovatelnost), mají zajímavé reference (z těch známých třeba abclinuxu) a když jsem je zkusil kontaktovat (ICQ), tak pán na druhém konci vystupoval velice příjemně, na všechno mi odpověděl, i když jsem se zeptal na individuální podmínky (vyšší traffic nebo IPv6), tak mi vyšel vstříc, že není problém si nasmlouvat takřka cokoliv (za překročení limitu nikoho nestříhají, ale řeší to dohodou se zákazníkem).

Vlastní zkušenost s jejich službami sice nemám, ale zřejmě je vyměním za svůj současný hosting. Lepší nabídku jsem osobně nenašel, ale pokud někdo o takové víte, sem s ní. :c)

Inpocasi
Napiš jim, co si představuješ, a uvidíš sám. ;c) Dokonce ti doporučí, co by pro tebe mohlo být ideální řešení (přechod na lepší server prý není problém - prý to dělají běžně).

Edit: Pokud člověk nechce nějaké úplně "staré" stroje (myšleno slabé - Celeron a spol.), tak Armin má daleko lepší nabídku než abc. Kontaktoval jsem ho a probral s ním své představy a požadavky a nabídl mi něco, co jednak vychází finančně daleko lépe, ale je to i výkonově silnější + má řadu doplňkových služeb kolem (třeba zálohování). Takže jsem přehodnotil své plány na Armina. :c)
armin
Hosting armin.sk
Profil
xHire: Zajimava by mohla byt i ma nabidka dedikovanych a managed serveru. Reference nejake jsou, a managed stroje si nevedou spatne. A pokud se nepletu, tak jako jediny nabizim zdarma vlastni mailserver + dns servery (takze je dedikac / managed odbremenen).
banancz
Hosting banan.cz
Profil
pokud hledáte rozumný virtuální server, mohu vám nabídnou na měsíc zdarma a poté si vyberete jednu z variant http://www.banan.cz/cz/show/291#vps

rovněž nabízíme mailserver a dns zdarma, což považujeme za standart , k tomu nonstop podpora

stačí mě kontaktovat na kaluza@banan.cz
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Nevim proc nabizite mailserver zvlast, kdyz na VPS i na serveru tato sluzba muze normalne bezet. Staci mit solidni predinstaci s nejakym konfiguracnim softikem, napriklad ispconfigem.

Jinak nevim co kdo napovidal o VPS, ale je to rozumna alternativa pro ty co maji vetsi naroky na hosting, zvlast kdyz chteji napriklad vlastni nastaveni prostredi a jeste nedosahuji vykonem na to, aby potrebovali dedikovany server.

Spis sem napis co chces provozovat a pripadne kolik do toho chces investovat, takhle tady muzeme akorat cerit vodu a tlouci se do prsou kdo ma lepsi sluzby :-)
Morasino
Profil
Michal666
Kamarád vám psal před týdnem ohledně VPS a nedostalo se mu ještě odpovědi. :-(
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Kamarád vám psal před týdnem ohledně VPS a nedostalo se mu ještě odpovědi

Momentalne VPS aktivne nenabizime z duvodu plne kapacity a prace na stehovani do nove serverovny. Pokud se mu nedostalo odpovedi, tak at se ozve na helpdesk@web4ce.cz, proverim co se s jeh dotazem stalo.
Inpocasi
Profil
Michal666
Provozuji hosting ve variantě Enterprise a jeho výkon mi nepostačuje. Vyřeším to pořízením VPS Fast!?

Jedná-li se o nedostatek spojený s vysokým počtem dotazů směřujících na server, tak nikoli. VPS je také provozován na sdíleném serveru a jeho výkon je sice vyšší, ovšem rozdíl oproti webhostingu není tak zásadní. Pokud chcete vyřešit potíže s počtem konexí do databáze, či chcete používat méně standardní konfigurace služeb a technologie, pak je pro Vás VPS vhodný neboť si tyto služby můžete na server sami dodat a nastavit dle potřeb.

Ze stránek Ignum.cz

Ty co jsem kontaktoval, mi řekli podobné.

Liší se nějak úroveň webhostingových firem ve výkonu jejich hostingových programů (tzn. jestli třeba Ignum.cz má na webhostingových programech stejný výkon jako třeba gigaserver.cz)?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
V tom pripade bych nevahal a sahl po jejich nejsilnejsi VPS, coz je VPS Expert.
Jeste se zkuste pripadne informovat kolik dalsich hostingu je v soucasne dobe na serveru kde jste ted.
Inpocasi
Profil
Michal666
VPS expert mi připadá jako naprosté vyhození peněz. Těch pár stovek bych si připlatil za vlastní server.

Prý jich tam je na celém hostingu 4000 a serverů mají asi 8, databázový na MySql 4 jeden (na MySql 5 dva).
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Inpocasi

Ono to neni par stovek, ale minimalne o 100% vyssi cena, protoze porizovat si nejaky z nizsich co nabizi abchost je na nic, nektere jsou slabsi i nez VPS.

Podle toho co jsi psal vysse jsem usoudil ze jsi u ignumu, viz citace "Provozuji hosting ve variantě Enterprise a jeho výkon mi nepostačuje. Vyřeším to pořízením VPS Fast!?".

Nakonec rozhodnuti je na tobe. Porad jsem tu ale nenasel co provozujes za web jakou ma navstevnost a co na nem je a pripadne v jakem CMS. Toto jsou take celkem zasadni informace pro rozhodovani jaky vykon budes potrebovat. K tomu pak musis pripocitat i moznost z vyseni navstevnosti. Na druhe strane zase stoji suma penez ktere do toho chces investovat a pak take jestli chces mit sluzbu ve kvalite kterou ma Ignum nebo abchost.

0