Autor Zpráva
KorenMichal
Profil
Dobrý den, rád bych se zeptal na nějaký hosting nebo levný server hosting alespoň tak s 10 000 MB prostoru, kde bych mohl hostovat svou stránku založenou na skriptu youtube klonu. Ten má následující požadavky:

http://vidiscript.com/requirements.html - toto je první z možných skriptů, které bych použil
nebo
http://vshare.in/requirements.html

s pozdravem
Michal Koreň
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Dobry den

Vy chcete zpracovavat videa na hostingu? Jsem zvedavy jaky sebevrah Vam to poskytne.
Doporucuji se zkusit poohlednout minimalne po VPS nebo pripadne po serverhostingu. Spolecnosti co toto nabizeji je spousta, napirklad Ignum, Web4U, Web4ce, Banan, Pipni a jeste spousta dalsich.
KorenMichal
Profil
tak jsem nasel jeden zahranicni hosting, muzu se zeptat co si o nem myslite? popripade pokud nekdo z vas ma zkusenost... rad se ji dovim

http://www.cirtexhosting.com/
Dalibor Kouřil
Profil
S videi Vám zanedlouho nebude stačit měsíční trafik, který tam mají uvedený... Dle mého názoru zpracování videa na sdíleném hostingu je jen marketingový tah. Pokud budete zpracovávat 1-2 videa denně, potom to možná bude stačit. Pokud chcete rozjet kopii youtube, tak je potřeba si uvědomit, že youtube.com zajišťuje tak dlouhá řada serverů (nikoliv jeden a ještě k tomu sdílený), že Vám garantuji, že byste nedohlédl konce této řady.
KorenMichal
Profil
děkuji moc za radu, ten bandwidth se mi taky moc nelíbí, ale díval jsem se třeba na pipni.cz a je tam
Měsíčni přenos dat 15 GB 500 GB 1000 GB 2000 GB
což mi přišlo taky dost málo, chtěl jsem pro začátek spíš něco levnějšího, přímo kopie youtube tak moc si nevěřím :D ale pokud by se ten web stal oblíbeným, určitě bych pak koupil asi dražší server.
KorenMichal
Profil
ještě když jste mluvil o tom omezeném přenosu dat, kontaktoval jsem forpsi.com a zjistil, že tam i na dedikovaném serveru nemůžu mít dobrou konektivitu a zároveň neomezený přenos dat, tady je, co mi napsali
1) rychlost 100 Mbps s omezeným datovým přenosem (limit v rozmezí od 50 GB do 2 TB)
2) neomezený přenos dat s omezenou rychlostí připojení (výběr rychlostí od 512 Kbps do 20 Mbps)
3) neomezený přenos dat s omezenou rychlostí s agregací 1:10 (výběr rychlostí z limitů rychlost 256 Kbps - 2,5 Mbps - rychlost 10 Mbps - 100 Mbps).

a když vyberu tu možnost 2000gb přenosu naskočí cena +5000 kč měsíčně
Dalibor Kouřil
Profil
To je pochopitelné. Datové přenosy jsou drahé, každý za ně platí. Pokud byste chtěl skutečně kopii (byť velmi malou) youtube.com, budete nejspíše muset umístit server mimo Českou republiku. Tedy zejména co se týká datových přenosů směrem zahraničí. Jinak se podívejte na nabidku coolhousing.cz tam jsou tuším neomezené datové přenosy u serverů.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Dneska nic neni neomezene. Datove prenosy hlavne do zahranici jsou dosti drahe a nikdo to za Vas platit nechce. U nas mate moznost si vybrat bud ze si zaplatite skutecne to co prenesete, nebo si reknete na jakou hranicni rychlost to chcete mit a tu si zaplatite v neomezene, ale za tu rychlost samozrejme pak zaplatite hodne.
KorenMichal
Profil
Díval jsem se na ten coolhousing.cz a je tam:
# zahraniční konektivita out sdílená 6 Mbps
# zahraniční konektivita in sdílená 6 Mbps
# agregační poměr 1:48!

vůbec nevím co toto znamená, můžete mi prosím vysvětlit co to je a na co to může mí vliv? Ta konektivita má vliv i na prohlížení videí uživateli, nebo jen kdyby ta videa stahovali a uploadovali? a přenos dat má taky vliv na prohlížení videí uživateli nebo to jen ovlivňuje uploadování a stahování videí? děkuji
Dalibor Kouřil
Profil
Sdílení konektivity znamená, že rychlost může spadnout až na 1/48 ze 6mbit/s. V praxi se tak obvykle neděje, ale taková situace může nastat.
armin
Hosting armin.sk
Profil
KorenMichal: Je potrebne si uvedomit ze vse se vsim souvisi. Chci rozjet video portal, oblibeny bude tehdy, pokud tam bude hodne videi, pokud se mi video stahne alespon tak rychle, ze to v realnem case jsem schopen bez buffrovani jako navstevnik zkouknout. A pokud toto zajistim, budou na portal chodit lidi, budou nemale penizky z reklamy. Ale do doby, nez tam bude hodne videi, hodne navstev, tak do te doby do toho budou muset potect nemale penizky. Protoze uspesne se to nestane ze dne na den a predevsim se to uspesne nestane v pripade, kdyz se mi web bude nacitat 2 minuty a dvaceti vterinove video se mi bude stahovat 10 minut. Tim to nikoho neoslovi. Cili asi nejak tak to vidim ja. Neomezeny datovy prenos se opravdu poridit da a v rychlosti v radu gbitu, akorat cena je tam trosku jinde - vim to, protoze se takto zrcadli rapidshare.com a tam je potreba nemale datove a prenosove kapacity.

Dalibor Kouřil: Presne tak, jinymi slovy kdyz to klesne az na 1/48 z dojednane rychlosti, je vse naprosto poradku a v ramci smlouvy.

0