Autor Zpráva
grilled_chicken
Profil
Zdravim vsetkych...

Moj dotaz asi bude nezvycajny ... (trocha spestrim diskusiu)
Ficia studentske hostingy a tak ... ja by som vsak pre seba (na nulovu alebo minimalnu komerciu) potreboval serverhosting.
Po rozhodovaniach sa ohladom ano/nie virtual servru som sa rozhodol ze by som to skusil na vlastnom stroji (supka, p4, 512MB ram)...
ani nepotrebujem neaku extra konektivitu, uptime by sa hodil aby chodili maily neopozdene.

Problem je v tom, ze serverhosting je urceny tym, ktorym to generuje zisky (eshopy ktorym nestaci normalny hosting a tak...) ale hodi sa to aj tym ktori potrebuju mat takmer dokonalu volnost ...

Da sa nieco take zohnat za neaku rozumnu ciastku ? Najlepsie by bolo keby to bolo na slovensku ...
Dalibor Kouřil
Profil
Popravdě řečeno nevím nevím. Možná najdeš nějakého dobrovolníka, ale moc tomu nevěřím. Jen přímé náklady na elektřinu se měsíčně pohybují tak kolem 300,- Kč a to nepočítám konektivitu... Zkus se pozeptat svého internetového providera jestli ti nepřidělí veřejnou IP adresu a můžeš si to rozjet doma. To ti potom budou elektřinu platit asi rodiče...

Někdy se mi zdá, že mají všichni mrákoty. Nejraději by měli všichni studenti nástupní plat kolem 70.000,- Kč a všechno zadarmo. Takhle to nejde. Hlavně, že za mobilní telefony všichni bezproblémů a rádi platí x set korun měsíčně. V restauraci dnes není problém za 1 večer utratit taky x set korun v jedné osobě, ale jak jde o hostingové služby, to už by mělo být zadarmo...
Joker
Profil
grilled_chicken
Jak říká Dalibor Kouřil, asi nejlevnější a nejjednodušší řešení by bylo získat veřejnou IP adresu a ten počítač mít doma.
grilled_chicken
Profil
Joker
Dalibor Kouřil
Ja mam verejnu a IP adresu, problem je v tom, ze
1) Upload je 1Mb/s cize 256KB/s (teda rychlost odosielania) , to by vsak problem az taky nebol...
2) Moj ISP zakazuje (nie technicky ale pravne) provozovat za routerom smtp/ftp/http server (aj po neprekroceni datoveho limitu, tusim 300GB)... cize verejnu IP mam ale je mi to nanic

Nejedna sa mi dostat housing za 100Sk/mesiac, ale aby to neboli 2000Sk/mesiac (tak neak sa pohybuju ceny za serverhousing v tejto krajinke ...)

Dalibor Kouřil
mobilní telefony všichni bezproblémů a rádi platí x set korun měsíčně
moja priemerna vyska faktury je 25Sk ;) (to uz asi radovo viac platim za elektrinu ktoru spotrebuje pocitac ... )
Václav Martinovský
Profil
A vite ze "studentsky serverhosting" skutecne existuje? :D

http://www.master.cz/student-hosting/
souki
Profil
U masteru mám server a mohu jen doporučit. Akorát mi bylo hloupé platit tak směšnou částku, takže jsem studentství zapřel :o)
grilled_chicken
Profil
skoda ze neexistuje master dc bratislava :) ten master by vyhovoval ale ja by som potreboval nieco na slovensku
armin
Hosting armin.sk
Profil
grilled_chicken: www.dial.sk a potom napis recenziu na ich podporu a promptnost. Az na to ze uplne ignoruju na podpore dotazy, mozu byt asi celkom fajn. Inak ja mam tiez stroje v Brne a 100% spokojnost.

Dalibor Kouřil: Naprosto souhlasim, v podstate naprosto identicky nazor jsem tu prezentoval jiz davno, pritom clovek v teto sfere musi mit abnormalne siroke znalosti (pokud nechce byt tuctovej tluchuba) a i soucasne ceny jsou naprosto smesne a jeste i to se jde smlouvat. Pritom na Slovensku se treba plati 15,- Sk za minutu pri telefonovani z mobilu, kazdy to beze slova plati. V ramci operatora jen smesnych 8-10,- Sk za minutu - u predplacenych karet. Kdyz to mam porovnat s Vodafone, kde je mezinarodni hovor (CR=>SK) levnejsi nez lokalni hovor v ramci SK u SK operatora, tak se mi az rozum pozastavuje...
grilled_chicken
Profil
armin
to je pekne, ale vozit server do brna/prahy by som nerad.
Tie ceny u master su celkom v poho, aj nestudenstske,ale ked som si od slovanetu pytal cennik serverhousingu tak mi chceli zauctovat tusim okolo 6900 mesacne bez dph a energii ? tak neak ...
armin
Hosting armin.sk
Profil
grilled_chicken: A preco nechces mat v Brne server? Vsak z Bratislavy je to +- 100 km po dialnici. Promptnost, ochota, ustretovost,... o tom a v takej miere sa ludom v sk housingoch nesniva ani v najburlivejsich snoch. Jako fakt ja som maximalne spokojny tam kde som a nedal by som nikdy nic do sk housingu snad ani meter UTP...
Dalibor Kouřil
Profil
Souhlasím, do Brna je to z Bratislavy kousek. Nevidím v tom problém. U masteru je možnost připojit vzdálenou konzoli na jiné IP, takže i správa biosu je bez problémů a pokud si někde v útrobách serveru necháš flash disk připojenej na vnitřní USB port, tak zvládneš přes tu vzdálenou konzoli i třeba kompletní reinstalaci serveru.

Co se týká poruchy hw, tak to už je na dohodě s hostingem. Většinou lze dohodnout vzdálenou výměnu vadné komponenty za nějakou dočasnou, aby to jelo dál a až bude čas, tak tam zajet a vyměnit to.

Jinak my jsme z Prostějova a servery máme v Praze a také v tom nevidím problém. Samozřejmě na počátku bylo velké nutkání dát je do Brna, ale odezva rozhodla. Oproti konektivitě přímo v Praze je to cca 5ms, ale zásadní rozdíl to rozhodně není.
Dalibor Kouřil
Profil
Joker
Dalibor Kouřil
Ja mam verejnu a IP adresu, problem je v tom, ze
1) Upload je 1Mb/s cize 256KB/s (teda rychlost odosielania) , to by vsak problem az taky nebol...
2) Moj ISP zakazuje (nie technicky ale pravne) provozovat za routerom smtp/ftp/http server (aj po neprekroceni datoveho limitu, tusim 300GB)... cize verejnu IP mam ale je mi to nanic


a není lepší ISP ? alespoň pro neblokování portů ? podle mě by na méně navštěvovaný server bohatě stačil 1Mbit upload. Samozřejmě ne na download server...

0