Autor Zpráva
pwq
Profil
Zdar.
Potreboval by som doporucit neaky stabilny hosting.
Potreboval by som:
- priestor: kludne staci 50-100MB
- dobru (nadpriemernu) dostupnost
- rychle nacitanie stranok (nie ze zaspim kym sa mi nacita stranka)
- Dobru konektivitu a odozvu do Slovenska
- cena kludne moze byt aj vyssia ako priemerna, ak budu hore uvedene poziadavky splnene
dobry tech. support je vyhoda

thx
warman
Profil
armin.sk gigaserver.cz fyweb.cz . BTW, nemuzes si to tady prolistovat??? Tuto otazku poklada tydne minimalne 1 clovek
pwq
Profil
polistoval som, ale specificke vlastnosti som neak nenasiel.
Preto prosim aby pisali ti, ktori maju nieco zmysluplne napisat.
Proste chcem rychlost a stabilitu a som ochotny si za to priplatit.
Timy
Profil
Konektivitu do Slovenska nemám jak ověřit, ale jinak vyhovuje mujhost.cz.
pwq
Profil
diky timy
co hovorite na www.svethostingu.cz
Ghosting
Profil
Zkus www.forpsi.com - uznavana spicka v tomto oboru, ale taky relativne draha.
Jinak by bylo dobre napsat naroky webu (pocet dotazu an DP, trafic)
Tomasds
Profil
pwq
O svethostingu se tady moc nemluví, nevím proč. Hostuju u nich a jsem naprosto spokojen. Problémy žádné, spolehlivost podle kyblsoft velmi dobrá, cena podprůměrná, administrace přehledná. Na dotazy na icq reagují i mimo uvedenou pracovní dobu.
pwq
Profil
Hostujete niekto na forpsi ?
Ak ano, napiste pls. stranku nech zmeriam rychlost
warman
Profil
priplatit? cesky-webhosting.cz

svethostingu.cz--nerikals ze ses za ne ochoten priplatit? a nevim, co cekat od hostingu za 50kč, kdyby měli vypadek, tak si budeš těžko stěžovat, co bys chtel za 50kč
Ghosting
Profil
pwq Třeba
www.asskesluzby.cz. Ale můžu ti říct že forum které mělo trafic k 1TB za měsíc (phpBB), už mělo problémy, muselo přejít na dražší tarif. Dnes už mají vlastní server v cassablance.
Tomasds
Profil
warman
Pro zajímavost:

7. svethostingu.cz 99,996%
32. cesky-webhosting.cz 99,985%

Takže jestlis chtěl naznačit něco o vyšší spolehlivosti za větší peníze, tak tos moc netrefil.
Sakrament
Profil
Tomasds & ALL

Vy jste všichni jak psychopati s tou dostupností! Každá dostupnost nad 99.9 je výborná.

Jak myslís, že má asi zabezpečený server společnost, která má několik měsíců dostupnost 100 procent? Např. při záplatování jádra je restart nezbytný.

Stabilita hostingové společnosti se nemůže hodnotit jen podle dostupnosti. Chápu, že když se někdo naučí procenta, je to pro něj nejjednodušší ukazatel. Ale daleko důležitější je historie společnosti, zázemí, počet zaměstnanců, počet klientů, kvalitní infrastruktura (např. oddělení jednotlivých služeb), záložní servery, kvalitní zálohování, atd..

Ale tady se každou chvíli pitvají desetinná místa v dostupnosti.
souki
Profil
Sakrament
Např. při záplatování jádra je restart nezbytný.
Co takhle převod na záložní server a pak provést údržbu?
Tomasds
Profil
Sakrament
Všimni si mého příspěvku #7. To co jsem pak dodal ohledně dostupnosti, byla jen reakce na warmana a jeho konkrétní zmínku o možnosti výpadku.

A mimochodem.. 99.9% dostupnost znamená sumu výpadků skoro minutu a půl denně, to bych zrovna neskákal nadšením.
Sakrament
Profil
souki

Vtipálku. Která společnost by toto řešila kvůli 5 minutovému výpadku při restartu? Pokud se updatuje jádro, tak se to dělá obvykle na všech strojích a těch můžou být desítky. V ČR nevím o žádném hostingu, který by to kvůli 5 min výpadku při restartu řešil. Ty někoho takového znáš? Obávám se, že to při padesátikoruně měsíčně není v jejich silách. Navíc výpadky nejsou způsobené jen na straně serveru, ale i na straně poskytovatele konektivity. Takže když záložní server, tak proč rovnou nemít záložního poskytovatele a vše zrcadlené, že? To jsi ale s cenou úplně někde jinde. Na to vašich oblíbených 50 - 100 Kč / měsíc rozhodně nestačí.

Tomasds

Minuta a pů denně to je pár restartů měsíčně. A kdo pečlivě záplatuje, tak mi věř, že ten klidně jeden restart týdně potřebuje. Ty asi budeš jeden z těch, kteří při minutovám výpadku přichází o miliony, co?


Vážení, vraťte se na zem!
Tomasds
Profil
Sakrament
Minuta a pů denně to je pár restartů měsíčně. A kdo pečlivě záplatuje, tak mi věř, že ten klidně jeden restart týdně potřebuje. Ty asi budeš jeden z těch, kteří při minutovám výpadku přichází o miliony, co?

Minuta a půl denně je 3/4h měsíčně. Jestli ti to připadá jako zanedbatelné, tak si na takový hosting dej co chceš, ale nesnaž se mě přesvědčit, že to bude vyhovovat i mně, já mám radši ten hosting, kde mají průměr 100s/měsíc, nehledě na to, že na to mých oblíbených 50 Kč / měsíc rozhodně stačí.

Kromě toho: kdo záplatuje a restartuje stroje každý týden, ten by se měl živit něčím jiným než poskytováním hostingu.
souki
Profil
Tomasds
Nejde náhodou nové jádro zavést bez restartu?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Tomasds: Ty budes jeden z tech lidi, co provozuje projekt kde je potrebna 100% dostupnost, ma z toho mesicne prijem v radu desitek tisic korun, ale vic jak 50 Kc mesicne za sluzbu rozhodujici o tve existenci nejsi ochoten zaplatit. A nebo budes typ cloveka co ma nejaky blog s denni navstevnosti 30 lidi (z toho 26 navstev je od tebe) a vyzadujes mit 100% dostupnost, protoze co kdyz te napadne tak skvela myslenka, ze ji okamzite musis napsat na web a ejhle, 10 vterin vypadek, a po 10 vterinach ti tato prevratna myslenka unikne. To je opravdu zapeklita situace ze ktere neni zadne vychodisko.
souki
Profil
Tomasds
Taky mi není moc ajsné, co by si pořád chtěl záplatovat. Na hostingu běží jen apache, nějaká databáze a ftp. Ostatní porty zablokované, SSH jen přes VPN. Ikdyby tedy byla v systému nějaká kritická díra, která by dovolila přes konzoli ovládnout celý systém i pod obyčejným userem, tak je to přece úplně jedno, protože nikdonemá přístup ani k té konzoli.
Tomasds
Profil
armin
Ty budes jeden z tech lidi, co provozuje projekt kde je potrebna 100% dostupnost,

A dost. Tématem tohoto vlákna je "stabilní hosting". Padl tady dotaz na svethostingu, já jsem popsal svou zkušenost, warman reagoval tak, že to je pro něj moc levné, já jsem mu odpověděl, že mi nízká cena nevadí, když mám za ni lepší spolehlivost.

Po mých webech ti není vůbec nic a byl bych rád, kdyby sis podobně inteligentní komentáře ušetřil. To že neumíš pochopit psaný text, tě neomlouvá.
Tomasds
Profil
souki
Dneska je na Slunci nějaká magnetická bouře nebo co? Já někde píšu něco o záplatování? S tím přišel Sakrament, mě záplatování na hostingu nezajímá, to je jejich starost, já jsem zákazník.
souki
Profil
Tomasds
Pardon, reagoval jsem na něj.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Tomasds: Hehe, no ja rozhodne nezacal hloupe psat, ze 99,9% dostupnost je nevyhovujici a ze 3/4 hodiny mesicne vypadek je neunosny. Navic tve opirani o "fakta" je uplne nepodlozene. Treba ja mam taky u kyblsoftu merene 2 hostovane stranky + sebe, pricemz jsou to 3 ruzne servery na sobe nijak nesouvejici. Co kdyz budu mit na kyblsoftu dostupnost 80% a vsechny weby u me hostujici budou mit dostupnost 100%? Nebo naopak, do mereni strcim stroje "v pohode" a klienti se pres 80% dostupnost nedostanou. Ja jen vychazim z toho, ze tady hloupe kecas a opiras se o naprosto neopodstatnene veci - veskera mereni / pozice na kyblsoftu nevypovidaji sto procentne o kvalitach te ci one spolecnosti. HOWGH
armin
Hosting armin.sk
Profil
Tomasds: Me spis prijde ze zijes v naprosto spatne domence, ze kazdy webhosting = 1 server na kterem vse bezi. Jasnejsi dukaz meho predesleho prispevku a tvrzeni snad ani nenajdu:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=6&topic=81 008

Clovek A hostujici u dane spolecnosti na serveru X zaznamenava 18h vypadek, pricemz clovek B hostujici u same spolecnosti na serveru Y je max. spokojen. Pritom v kyblsoftu treba se meri dejme tomu server W a Z - uplne jine. Proto je hloupost srovnavat misto 7 a misto 32.
Sakrament
Profil
souki

Pokud nevíš nic o bezpečnosti a nemáš přehled o bezpečnostních chybách, tak je naše konverzace na toto téma naprosto zbytečná. Co to je za otázku "Co bys chtěl pořád záplatovat?". Asi to, co je děravý, ne?! A ubezpečuju tě, že téměř každý týden je co záplatovat. Drtivá většina hostingů (díky tomu, že kašlou na bezpečnost) jsou docela snadno prolomitelných (vyzkoušeno!). Bezpečnost je tady bohužel na jednom z posledních míst. Jestli tobě nevadí, že někdo může disponovat tvými skripty nebo heslem k DB, tak mně to tedy sakra vadí a raději přežiju 3 desetiny procenta nedostupnosti. Tímto bych, pane naivní, diskuzi na toto téma ukončil.
Tomasds
Profil
souki
Aha, už jsem v obraze.

armin
Napsals HOWGH, tak se toho drž, Indiáne.
warman
Profil
tomasds:
ja nemyslel jen dostupnost atd. ale co je vyhodnejsi, 50 uzivatelu na server, nebo 1000 uzivatelu na server? pro blog s navstevnosti 30 lidi,jak napsal armin, to staci, ale s navstevnosti 30 000 uz nee :) a svethostistingu nema jen 1 server, teda aspon ja osobne si myslim

0