« 1 2 »
Autor Zpráva
Sythes
Profil
můj web je http://www.comp4all.cz/news.php např. když se přihlásím tak jsem pořád nepřihlášený dokud nedám F5 a nevím čím to je pomůže mi někdo? když tak to zkuste
bohyn
Profil
Pravdepodobne browser tu stranku nacte z cache. Nastav platnost stranky do minulosti
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Sythes
Nebo se treba neprovede redirect. Tohle je spis otazka na tvurce nez na hosting.
Sythes
Profil
no právě, ale nešel by nějakej jednoduchej návod jak to udělat? mám Mozzilu Firefox a jinak přece je divný, že to nedělá jen mě, takže všichni si prohlížeč asi přenastavovat nebudou :(
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Oki jeste jednou. Je neni to problem v prohlizeci, ale v aplikaci. Najdi chybu v ni a oprav ji.
Sythes
Profil
no právě přímo v PHP-Fusion podle mě chyba není, zkoušel jsem ho i na free hostingu a tam jde normálně
Sythes
Profil
tak jsem zkusil e107 a dělá to samý
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Sythes
A co takhle zkusit najit chybu v tom softu nez sem psat? Mozna by i pomohlo napsat na helpdesk toho hostingu nez sem.
Sythes
Profil
no jenže oni mi vůbec nepomůžou, přece je blbost aby byla v každym CMS chyba jediný co my šlo byla Joomla a Wordpress
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
A uz jsi jim zkusil aspon napsat? Navic kazdy hosting muze mit trochu jine nastaveni serveru.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sythes: Presne tak. Pokud redakcni system jde na freehostingu a nejede na placenem, je potrebne tuto vec resit s hostingem. Pokud se problem nevyresi, tak uvazovat o jinem RS nebo hostingu.
Sythes
Profil
jj psal jsem jim dali nějakou radu, ale podle mě sami nevědí :( na podporu si nestěžuju to určitě ne, ale prostě co nemají na 100% vyzkoušené, tak nefunguje, aspoň v mém případě a jak to s nima mám řešit? napíšou mi ať se obrátim na podporu
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Sythes
A v podstate maji pravdu. Mel bys ses obratit na nekoho kdo ti zjisti co tam mas za chybu a teprve potom bys mel kontaktovat podporu s tim, ze chces treba zmenit nastaveni na serveru. Ale podle me mas nekde chybu primo v tom softu. Standardni chyba napriklad je, ze tyto softy nepouzivaji output buffering a pak se neprovede presmerovani pomoci header('location'), protoze uz jsou na vystupu nejake "znaky".
Zkus si spustit zobrazovani chybovych hlasek, to leckdy vyresi spoustu problemu.
Sythes
Profil
no já se obracel přímo na českou i slovenskou podporu a ty taky nevědí čím to může být :(
nightfish
Profil
první věc bude zapnout zobrazování chybových hlášek, které je na ČH implicitně vypnuté...
návod je na http://www.cesky-hosting.cz/napoveda-detail-php-skripty.html#zobrazeni -chybovych-zprav
pak můžeš hledat chybu
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sythes: Neni nahodou phpfusion tak skvele napsan, ze pro svuj beh potrebuje globalni promenne? V phpinfo je to direktiva register_globals. A na hostingu to mas nejspis vypnute? To je totiz typicke pro takoveto veci - ze to jede jen na hostingu s vysoce specifickym nastavenim. O univerzalite se ani zdaleka neda mluvit ;)

Blizsi info ohledne globalnich promennych v mem clanku:
http://forum.armin.sk/index.php?action=vthread&forum=3&topic=11
nightfish
Profil
ČH má u serveru s PHP 5 register_globals na off a safe_mode na on, takže možné to je
http://www.cesky-hosting.cz/napoveda-detail-nastaveni-php.html
armin
Hosting armin.sk
Profil
nightfish: Hmm, tak to je pak jasne. Doporucoval bych, aby Sythes zkusil podle nalinkovane rozprave o globalnich promennych ode me tu moznost na konci clanku - zda je mozne modifikovat lokalne pres .htaccess jednotlive direktivy php u ceskeho hostingu. Jinak je docela usmevne, ze podpora nebyla schopna dat jasne stanovisko v teto oblasti, a pritom to neni nikterak extra tajne / nezname.
Sythes
Profil
tak na podpoře mi poradili, že by to mohlo být: "chybná (ne)činnosť sessions/cookies" ?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Sythes
To je blbost, protoze si psal, ze po refreshi ses prihlaseny, tak to znamena ze to ty data udrzi. Podle me to je opravdu chyba v tom ze nedojde ke znovunacteni stranek.
Sythes
Profil
tak se zkuste zaregistrovat, třeba budete hned vědět na 100% jestli to je tím
armin
Hosting armin.sk
Profil
Sythes: divne... ale tady to bych videl spis na problem redakcniho systemu. Kdo by chtel pomoct, tak login qwed a heslo asdasd
bohyn
Profil
Zkus se podivat co ti server posila v HTTP hlavickach. Muze mit standartne nastavenou delsi platnost i u PHP scriptu (ikdyz by to hosting nemel delat). Nebo to muze byt nejaka proxi u tebe nebo na serveru.
V register_golbals ani sessions to nebude - viz prispevek vyse.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
armin
Tohle vypada jako problem s cachi. I po odhlaseni se stranka tvari jako kdyz sem prihlaseny, to neni jen tak a abych nacetl skutecnost musim natvrdo refreshovat, bez cache.
Sythes
Zkus jiny RS nebo se mrkni na cachovani toho RS.
Davex
Profil
Myslím, že je to zcela jasné. Stránka news.php při prvním zobrazení neposílá "no-cache" ani Vary hlavičky. Avšak protože posílá hlavičku Cache-Control: max-age=7200, tak se po přihlášení přesměruje zpět na nakešovanou verzi.

Je to nastavením Apache. Vyzkoušej následující soubor .htaccess v adresáři s PHP Fusion

<IfModule mod_headers.c>

<Files *.php>
  Header set Cache-Control max-age=0
</Files>

</IfModule>
Sythes
Profil
zkoušel jsem e107 a to dělá něco podobného a jinak todle mám přidat do toho souboru?
edit: jinak jsem zkoušel třeba SMF a tam jsem musel vypnout sessions aby to šlo, ale stejně to dělalo problémy
Davex
Profil
Na ČH nebude možná soubor .htaccess fungovat, takže můžeš ještě zkusit přidat do souboru includes/header_includes.php řádek (před poslední řádek se znaky ?>):
header('Cache-Control: public,no-cache');

Podle kešovacího návodu by to mohlo stačit, ale těžko říct, jak se to bude chovat na hostingu.
Sythes
Profil
tak jak vypadá vůbec to nepomohlo :( a jinak s tím .htaccess tam může být taky problém jinak mi ho může editovat ČH tak bych jim napsal ne, ale co tam mají přidat?
Davex
Profil
Měli by vypnout kešování php skriptů (#25).
Sythes
Profil
tak jsem jim napsal jestli by vypli kešování php skriptů a oni odpsali

Vazeny pane ...,

jake kesovani mate na mysli? Nemysliste spise vypnout cachovani stranek posilanych serverem (tedy objektu MIME typu text/html)?
« 1 2 »

0