Autor Zpráva
mckapco
Profil
Dobry den!
Zacinam poskytovat hostingove sluzby a chcem byt hlavne po kvalite lacny.
Poteboval by som sa s Vami poradit, ake balicky (MB, PHP, MySQL, databazy,mail...cena) by Vam vyhovovali. Prosim iba naozaj seriozne navrhy. Zadarmo nikto nikomu neda, ale chcel by som byt lacny. Myslim, ze firmy nepotrebuju velmi vela MB, tak by sa to dalo vyuzit...a DB staci aj jedna. da sa vytvorit aj viac...
Budem vdacny za Vase nazory! a budem sa im snazit vyhoviet...
Leo
Profil
Misto na disku ani v databazi je to posledni, kazdy dnes poskytuje mraky prostoru, ktery se pro webove stranky ani zdaleka nevyuziji. Co v rade pripadu kulha (ale hur se prodava, protoze do toho rada lidi vcetne administratora nevidi) je bezpecnost webhostingu. Leo
mckapco
Profil
Diky za nazor, co vsetko je obsiahnute podla Vas v bezpecnom webhostingu? aky je podla Vas bezpecny hosting
halogan
Profil
Jde hlavne o bezpecnost jak rika Leo, ale taky o technickou podporu a privetivost.

Balicek treba nejakej malej:
60-80 Kc/mesic - 100-150 MB, 3 MySQL/Postgre databaze, PHP5, MySQL 4.1, SQLite (PHP5), AWStats, ...

Velky by byly jen o prostoru a poctu databazi. Hlavne neomezuj traffic, jen kdyz je opravdu giganticky.
Yuhů
Profil
já oceňuju na hostingu hlavně jednoduchost. Například:

* všude musí být stejné jméno a heslo (ne, že ftp, databáze i admin bude mít jiné údaje)
* když něco nevím, tak se zeptám a dostanu odpověď, která není odpovědí na něco jiného
* podpora musí být rychlá
* nesmím být zatěžován údaji a informacemi, které nepotřebuju
* nechci slyšet slovo "nelze". Chci slyšet částku, za kterou to lze.

V tomto se myslím docela podobám "normálním" lidem.

Další věc je spolehlivost -- fakt mě nezajímá, že někde v serverovně vypadnul proud nebo kabel. To se fakt nesmí stát.
thingwath
Profil
Nedokážu si představit, že by se dal dneska hosting prodávat jenom velikostí prostoru a počtem databází. Ve skutečnosti jsou to údaje, které třeba mě ani moc netrápí. Spíše se koukám na další služby. Kupříkladu nabídka jiných databází než MySQL (PostreSQL, Firebird, něco komerčního...), PHP5, přístup k logům, cron a spousta věcí na které se dá ještě příjit. Pak samozřejmě bezpečnost, stabilita, úroveň technické podpory. Ale to jsou věci, které se blbě vyjadřují číslem nebo něčím jiným snadno měřitelným.
thingwath
Profil
Yuhů
Mít ke všemu stejný login? Pak by to teda měli aspoń mít všechno šifrované :-) A všechno taky nelze, provozovat webhosting, byly by pro mě věci v oblasti nelze. Mám-li kupříkladu malý webhosting pro statické stránky a jednoduché PHP, rozsáhlý webshop v javě nelze. Tedy, samozřejmě, za jisté peníze lze, ale pokud převážím lidi přes řeku a ty přijdeš, že chceš převézt tři plné tankery ropy do Ameriky, víš co... :-)
Anonymní
Profil *
Podíval bych se na nabídky jiných webhostingů, co nabízejí za služby. Každopádně balíček bez PHP (či ASP,JSP) a MySQL nebo jiné databáze musí být velmi levný (max 50Kč). Většinou opravdu stačí několik desítek MB a ty nabízené gigabajty stejně nejsou proveditelné, to by museli mít šílená disková pole. Důležité podle mně je, že se nemusím starat, jestli se ještě vejdu když přidám další dvě stránky nebo jestli se nezahltí databáze když se na mých stránkách rozjede nějaká diskuse. Z toho asi plynou ty nadhodnocené gigabajty.
Aby to mohlo stát více než nějakou 100ku měsíčně, bylo by potřeba nabídnout něco extra (vyhrazená výpočetní a disková kapacita a konektivita) a nevím kolik lidí takové věci využije.

V podstatě mám pocit, že hostingy jsou buďto levné a tuctové nebo drahé pro náročné uživatele. Ti druzí rádi zaplatí větší sumu (pokud nepřesáhne provozování vlastního serveru) avšak požadují spolehlivost, kvalitu a různé formy technické podpory. No a ti druzí obvykle provozují osobní nebo nějak úzce specializované stránky a na kvalitě jim tolik nezáleží (obvykle sahají po freehostingu).

Je to můj názor, třeba nebudete souhlasit-
mckapco
Profil
Dakujem za nazory, velmi mi pomahate, ceny si premienam na slovenske a myslim, ze hosting by mal vsetkym vyhoviet.
2Anonymní: s tym rouzdelenim hostingov podla ceny nemam podobne skusenosti, prave naopak...taky Slovak Telecom..kolko klientom som mal s hostingom u nich...kolko penazi platili a za take nic moc sluzby...
2halogan: 3 databazy? nestacila by jedna a cena by bola mensia...?
Mylsim si, ze Yuhů vystihol spravne body spravneho hostingu, ale toto bezny zakaznik nevidi pri vybere..musim ich aj niecim prilakat...
gorge_No1
Profil
a proč dělat balíčky jako každý? prostě si vem tužku a spočítej si jak která služba je nárožná a podle toho si ji ohodnoť. a pak každý zákazník nech si navolí co a kolik potřebuje a podle toho mu výjde výsledná cifra.

takže například 100 MB + 3 MYSQL + CRON=xxx Kč. Je ale důležité, aby ceník byl přehledný a aby se to dalo lehce spočítat! :-)
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
To Yuhů:
všude musí být stejné jméno a heslo (ne, že ftp, databáze i admin bude mít jiné údaje)

Tak s tímhle nemohu souhlasit. Sice je to pohodlné, ale zároveň dost nebezpečné. Samozřejmě to záleží na tom jak se kdo o svoje hesla stará a jaká si zvolí, ale i tak je to větší riziko než mít každé heslo jiné. Souhlasím s thingwath. Kolik hostingů má všechno šifrované a hlavně kolik lidí tato šifrovaná spojení používá? To je už něco jiného :)

nechci slyšet slovo "nelze". Chci slyšet částku, za kterou to lze.

Tohle je super připomínka, ale někdy to jsou opravdu problémy. Ono to skutečně někdy nelze a to ne proto, že to neumějí, ale protože jsou v tuto chvíli jiné priority. Chápu, že tohle je ti jedno když jsi ochoten platit, ale prostě někdy to není možné (bezpečnost, kontrukce služby atd.). My se snažíme vždycky vyhovět a stává se minimálně, že něco neuděláme, ale stává se to.

fakt mě nezajímá, že někde v serverovně vypadnul proud nebo kabel. To se fakt nesmí stát.

Tohle je největší problém. Vybudovat serverovnu je tak nákladné, že jediná možnost jak začít je ve využívání služeb dalších společností (Casablanca). I když uděláme pro dostupnost služeb všechno, tak většinou nám klacky pod nohy hází právě poskytovatel serverhousingu a s tím skutečně nic nemůžeme dělat. Tohle bude problém asi všech hostingových služeb v cenové hladině, o které se tu bavíme.

To Anonymní:
Já si nemyslím, že levný hosting není pro náročné uživatele. Spíše to je tak, že člověk schopný platit více si radši vybere dražší hosting protože si myslí, že je kvalitnější. Co je dražší, to je kvalitnější. Tak je to zažité. My například nabízíme "levný hosting", ale snažíme se aby byl hodně kvalitní a hlavně bezpečný. Pokud k nám příjde člověk, kterému ceny ACTIVE 24 nedělají problémy, tak si řekne, že jsme podezřele levný a už se o nás dál nezajímá.
Tohle mám potvrzené i od Marka Prokopa, který naši nabídku zná a ví o jejích kvalitách, ale nekoupil by si hosting, který stojí jen 1000,- ročně. Prostě to v něm nebudí důvěru a radši zaplatí 10000,- jinde. Tak to je a cena sama neříká jestli je něco kvalitní nebo ne.

To mckapco:
To jsou tak moje zkušenosti z oboru. Nic konkrétního, ale třeba ti to k něčemu bude :)
mckapco
Profil
Matěj Kloubek, vdaka! to su rady do zivota to zivota. Piste este ak mate nejake...rad si necham poradit. No s tymi cenami... treba to mat dobre premyslene, a prave preto aj tu pisem.
SQi
Profil
Takze ja se pridavam, ohledne prostoru by stacilo 200mb (mi), 3 databaze, bylo by dobre nabizet i jine nez MySQL, neomezeny traffic, pocet subdomen ale predevcim dobra a rychla (hlavne dobra) podpora, to je dulezite to bych ocenil.....a pak dalsi sluzby (vice prostoru, dalsi databaze) za priplatek

Jeste snad bych si pral POP3 a SMTP pro postu, take domenovy kos, PHP MyAdmin, napr. bracha by ocenil podporu Asp.NET protoze ta byva casto u cenove mene dostupnych hostingovych balicku.

A nebo jak uvadel gorge_No1 kazdy si zaplati co chce.
tark
Profil
Ohledně těch balíčků - mě se poslední dobou do krámu hodí tohle:

- 15MB -> START, 1db (20Kč/měs) ---> většinou domény malých firem¨, nepotřebujou moc prostoru... takhle mám třeba u ČH hosting, kde mám 4/500MB, PHP, dva maily a návštěvnost 15 lidí za měsíc ... není to kšeft jak prase? :-) ale jsem s něma spokojenej a když budu něco chtít, tak vím, že mi vyhoví .. :-))

- 50MB -> PERSONAL, 2-3db (40Kč/měs) ---> osobní prezentace, blogy, trošku větší prezentačky
- 100MB, 2-3db -> .. (50Kč/měs) ---> náročnější věci, fotoblogy apod.
- 500MB, 2-3 -> ... (80Kč/měs) ---> sakra, nechápu, kdo využije 500MB :-D
- individual - člověk si může vybrat co chce za lidový ceny a množstevní slevy :)))

Samozřejmě u všech neomezeně mailů, aliasů, cron, PHP4 nebo 5 (doporučuju výběr), mod_rewrite ... prostě takový služby, co se používaj :)
Gorr GrimWolf
Profil
Neporadím co a jak sestavit balíček, ale vím jak jsem přemýšlel já. Vím pokud příjde amatér tak je mu jedno jestli web podporuje Mysql, postgre, firebird nebo php a asp. Je zajímá prostor, ten je mě osobně skoro ukradenej. na co 1000mb? Já to v životě nezaplním. Spíše mě zajímá:

Počet databází (Nejlépe 2-3 tak s 20-50mb)
Podpora PHP 4-5
Datábáze Mysql je povinost a alespoň ještě tak jednu (Firebird)
Traficc - Neříkám neomezený, ale třeba 5gb jako to mám já.
Nemezeně subdomén
Podpora souboru .htaccess (Mě osobně nevadí když je zakázaný, ale na dotaz mi ho povolý. Měl jsem ho do hodiny zaplej.)
Rychlost technické podpory
Mod_rewrite

A další malý věci. ;) Klidně se ještě zeptej
mckapco
Profil
tark: Balicky, ktore si napisal si myslim, ze su navrhnute celkom dobre, az na to, ze kazdy 10 by si zobral iny balicek ako ten 1. za 20CZK. Vsak naco viac, ked tam ma byt vsetko (cron,mod_rewrite, neobmedzene mailov...) a da sa uskoncit aj s jednou databazou, ak budem vytvarat tabulku vo formate "projekt_tabulka". Myslim, ze je to iluzia hostingu, kde za dvacku chces vsetko...kto by nieco robil pre kvanta za 20? Poziadavky na hosting by mali byt take, aby boli spokojne obe strany, nie iba jedna - preto s vami diskutujem...


Gorr GrimWolf: "Amater" musi vidiet velkost priestoru, cenu a poradie balicku (1.,2.,3....) podla toho sa vacsinou rozhoduje. Balicky, budu teda dane, musia byt odlisene a co sa tyka spustenia sluzby, ktora v balicku nie je - ide o dohodu, ak sluzbu server moze poskytnut, urcite sa dohodneme a je otazka par minut, kedy ju zapnem...
Meldo
Profil
tark "sakra, nechápu, kdo využije 500MB"

ja som to pochopil vtedy, ked som začal robit vlastnu stranku o skateboardingu. zacinal som asi na 2mb. po 2 rokoch som si musel začat platit väčší hosting, pretože mi nestacilo 750 mb. bolo tam asi 1500 fotografií (každá 2x nahlad a cela velkost), diskusie k clankom a pod. takze da sa vpohode vyuzit. aj ked, takych stranok je malo.

k teme:
mckapco: presne ako si napisal. amater musi vidiet velkost priestoru. preto kludne daj aj 2-3000 mb. 90% stranok ma do 20mb a aj keby boli extra velke, tak pri dnesnych cenach za 1gb diskoveho priestoru ta to vyjde lacno.

treba sa ale zamerat aj na tych druhych(nie amaterov). tam uz je to zlozitejsie. ale myslim ze vsetko podstatne uz bolo pisane. hlavne, ak mozes nieco poskytnut zadarmo, tak to urcite poskytni do vsetkych balickov.
Matěj Kloubek
Hosting cesky-hosting.cz
Profil
Chtěl bych k tomu dodat jednu velmi důležitou věc.

Službu, jako celek, dostanete do povědomí tím, že služby budou kvalitní a dostupné. Je nutná dobrá a slušná podpora. Pokud nebudou ceny nejmenší tak se nic neděje, protože lidi si o Vás řeknou právě proto, že jste kvalitní a ne proto, že jste nejlevnější. Zezačátku to jistě bude zajímavá volba, ale pokud nebudete mít zvládnuté výše uvedené, cena Vás nezachrání.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0