Autor Zpráva
Lukáš Ondráček
Profil
Jaké mám možnosti pokud mám jeden internetový obchod, ale rád bych vlastnil více domén?
A jaká možnost bude nejlepší jak po finanční stránce tak po stránce vyhledávačů?
Díky za radu.
quinux
Profil
Lukáš Ondráček
Redirect těch několika domén na jednu "hlavní". Co se týče financí, tak záleží na tvém hostérovi co nabízí.
Lukáš Ondráček
Profil
Takže pro vyhledávače je vlastnictví více domén vlastně k ničemu?
Dobré to je maximálně pro zákazníka?
armin
Hosting armin.sk
Profil
Lukáš Ondráček: Nezapomínejte na duplicitu a penalizaci za to...
http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=vyhledavace+a+duplicita&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Asi každý uzná za jasné, že je hloupost mít jeden a ten samý obsah na 100 doménách a taky z podnikatelského záměru je dobré prezentovat pořád jednu webovou adresu a ne podle počasí prezentovat .com .net .org .eu .cz .info ... Pokud ale chcete předejít doménovým "chytrákům", tak na vedlejší domény umístněte pouze kontaktní údaje, otevíraci dobu + link na hlavní web (shop). Umístňovat shop na x domén souběžně a mít to buď jako aliasy (zdarma) nebo zvlášť hostingy je špatná volba.
Lukáš Ondráček
Profil
Na to sem samozřejmě myslel. A tím pomale strácím význam proč to dělat. Lépe řečeno proč se to vlastně dělá. Logicky nebudu mít jeden a ten samý eshop na více doménách. To by byla samozřejmě hloupost a chaos a samozřejmě duplicita, která by samozřejmě byla postihnuta.
Proto jediná možnost je jak psal quinux použít redirect.

Jenže teď je otázkou k čemu to pak vlastně je mít více domén. Snad jen proto, že zaberu domény, které pak nebude moc použít konkurence.
Stejně tak i zákazník se mlže překliknout a nakonec se přeci jen na web dostane.

Pokud to dobře chápu, šlo by o redirect pouze hlavní domény. Tzn. pokud mám teoreticky shop spuštěný na www.shop.cz a koupim i www.eshop.cz.
Tak pokud zadám www.eshop.cz automaticky mě to přesměruje na www.shop.cz. Další odkazy už tedy nehrajou roli.
Tzn. pokud zadám www.eshop.cz/kola tak mě to přesměru normálně na root www.eshop.cz ??? Tím chci naznačit, že www.eshop.cz fyzicky adresy obsahovat nebude. Asi to vysvětluju trošku nesrozumitelně, ale snad mě někdo pochopí.

Otázkou tedy je k čemu vlastně více domén je.
quinux
Profil
Lukáš Ondráček
To záleží na názvu té domény. Pokud máš dvouslovný název webu třeba: horska-kola.cz, tak je dobré mít i horskakola.cz atd.
ninja
Profil
Dalsi pouziti je pokud mate eshop s pecivem napriklad pekarna.cz, muzete mit domeny rohliky.cz, chleba.cz atd., ktere smeruji primo do odpovidajici sekce eshopu pekarna.cz/rohliky ci pekarna.cz/chleba.
Vaclav Martinovsky
Profil
Tzn. pokud zadám www.eshop.cz/kola tak mě to přesměru normálně na root www.eshop.cz ???

To vše je otázkou, jak si napíšete rewrite pravidla. Jde to udělat i tak, že www.eshop.cz/kola -> www.shop.cz/kola, je to otázka jednoho řádku :)

A imho je skutečně nejčastější důvod zabránení konkurence zaregistrovat si Váš název (ke strategickým doménám většinou kupuji celý balík - varianta s pomlčkou i bez v podstatných tld - cz, eu, com, net, org, případně i sk).

Takže ano, více domén má smysl registrovat, je dobré si je dát i ke stejnému hostingu jako alias (to je většinou zdarma), ALE přes rewrite je přesměrovat na jednu hlavní a nemít na nich stejný obsah (google to skutečně penalizuje, vím z vlastní zkušenosti :))
Lukáš Ondráček
Profil
Dobře díky za rady.

0