« 1 2 »
Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Pokud by se mi podařilo sehnat klienta a chtěl by doménu jak mu jí mám ošéfovat ?
panther
Profil
Michal Kolesa
6e by vybrat si některou ze společností, které tento úkon nabízejí? Vyplnit formulář a zaplatit pak už zvládneš, ne?
Michal Kolesa
Profil
Já to myslel tak, když to zařizuji pro někoho
Nox
Profil
Vyber si některou ze společností, které tento úkon nabízejí a pošli klientovi k vyplnění formulář a zaplatit snad zvládne, ne?

Nebo si vyžádej údaje od nich a vyplň to sám... mínus je (dle mě) to tahání osobních informací z klienta, plus je, že to nějak nepomrví a ty to pak nebudeš muset řešit (ze zkušenosti :) ), je to trochu riziko
Michal Kolesa
Profil
Oni asi budou chtít mail, mail klienta asi dávat nemůžu protože nevím, kdy klikne na aktivační odkaz, svůj dát taky nemůžu, kdyby klient chtěl něco změnit nebo by mu hosting něco posílal. Jak řešit tuto situaci ?
Joker
Profil
By to šlo zaregistrovat na svůj mail a následně ho nechat změnit.
Michal Kolesa
Profil
A jak se to platí ?To se musí ject kvůli tomu někam do Prahy ?
Mike8748
Profil
Michal Kolesa
na email dostanes PDF soubor s fakturou, jakym zpusobem to zaplatis je na tobe (online bankovnictvi, primej vklad na prepazce banky,...)
grimword
Profil
:D vtipálek

normálně kreditkou, PayPal, bankovní převod...
Michal Kolesa
Profil
Kreditku nemám, pappal nevím co je, bankovní účet nemám

Když si ěnco obejdnávám z e-shopu platím dobírkou
Nox
Profil
To snad beztak uhradí klient, ne?

Bankovní účet si zařiď a co je to paypal zjistíš na googlu;)
Michal Kolesa
Profil
Takže ten mail s fakturou mám přeposlat klientovi ?
Budulinek
Profil
Michal Kolesa
Hochu, tak jsem se už dlouho nepobavil, jak teď za posledních pár dnů u tvých příspěvků :-D
Joker
Profil
Michal Kolesa:
A jak se to platí ?To se musí ject kvůli tomu někam do Prahy ?
Cože? Já platím doménu a hosting normálně převodem, jako asi většina ostatních.

bankovní účet nemám
Eh? Bych teda rád věděl, jakým způsobem chcete přijímat platby od klientů.
Michal Kolesa
Profil
Složenkou nebo "na ruku"
Budulinek
Profil
jedna taková OT na zamyšlení:

jak chce někdo brát peníze za tvorbu webovek, když nic moc neumí, neví, jak zřídit doménu, nidky pořádnou stránku neudělal a zjevně nemá vůbec povědomí o tom, jak tyto věci fungují. Nechci tím pana Kolesu nikterak odrazovat, ale co takhle přehodnotit trochu cíle a začít se trošku učit, jak se to všechno vlastně dělá, pročíst si literaturu, zkusit si jen tak pro radost vytvořit stránky (myslím stránky, ne parodii na ně) a získat potřebné zkušenosti.

Je sice hezký, že do toho jdeš po hlavě, ale zapomínaš na to hlavní - něco umět...
Michal Kolesa
Profil
Proto tady zjišťuji jak se doména zařizuje, abych to nezjištoval až bude "hořet"

Poraďte mi nějaké nekomerční projekt natvorbu webu, abych se něco přiučil
Michal Kolesa
Profil
Koukám na jednoho registrátora a chtějí jméno, přijmení, adresu, mail a telefon. Když bych to dělal pro sebe je jasné co vyplním ale jak to mám vyplnit, když to dělám pro někoho ?
Plaváček
Profil
Michal Kolesa

Studuj: http://www.nic.cz/page/313/
Radek9
Profil
Michal Kolesa:
Poraďte mi nějaké nekomerční projekt natvorbu webu, abych se něco přiučil
JakPsatWeb.cz
JakNaWeb.cz
Interval.cz
Budulinek
Profil
Michal Kolesa
Koukám na jednoho registrátora a chtějí jméno, přijmení, adresu, mail a telefon. Když bych to dělal pro sebe je jasné co vyplním ale jak to mám vyplnit, když to dělám pro někoho ?

že by jeho jméno??? Co takhle začít používat to, co máš na krku...
Michal Kolesa
Profil
Nemyslel jsem teoriii. ale praxi. tedy aby mě někdo dal zakázku a stál za mnou a když se mu nebude něco líbit, tak aby mi jednu fláknul. (obrazně řečeno). Až budu mít za sebou 20 webů tak samozřejmě budou vypadat jinak. Lépe se dělá když máte zpětnou vazbu.
Joker
Profil
Michal Kolesa:
Nabídněte tvorbu webů za reference.
jakubroz
Profil
O tom je to ale taky, zakázky si musíš shánět sám. Nikdo za tebe všechno dělat nebude ;-)
Michal Kolesa
Profil
kde mám schánět zakázky ?
Budulinek
Profil
proto je potřeba si to nejdřív vyzkoušet... Udělat si vlastní stránky (portfolio, stránky o tom, co tě zajímá, cokoli, co je ti blízké) a na těch se naučit, jak funguje zřízení domény, platba, upload na server, správa hostingu.... Hlavně se naučit dělat stránky (můžeš pro rodinu, kamarády) a až to bude mít úroveň, až si budeš jistej, že tyhle věci jsou pro tebe triviální záležitostí, pak začni uvažovat o tom že bys mohl tyto své služby nabízet za peníze.

Pořád uvažuješ tak nějak od konce, a vidíš jen ty zakázky. K těm je ale nelehké dojít a stojí za tím někdy i roky dřiny. Nejde si říct "budu dělat weby" a hned začít vydělávat. Musíš se nejdřív naučit základy, mít nějakou tu invenci, být kreativní (pokud chceš dělat i do grafiky) a hlavně znát problematiku. Ty nevíš témeř nic a hned chceš zjišťovat jak to funguje se zakázkama. To je pro tebe zatím zbytečné. Začni od začátku, uč se, čti a spousta věcí přijde sama. Až budeš schopen vytvořit web, který budeš schopen prodat, nebudeš už muset klást tak hloupé dotazy.

Mimoto si uvědom, že platí rčení "špatná stránka je horší než žádná stránka" a ty nejsi momentálně schopen, podle toho, co jsi tu předvedl a podle tvé osobní stránky, udělat ani špatnou stránku. Nechci tě nijak urážet, jen říkám svůj názor, ale sám se zamysli a řekni si, zda-li jsi schopen s tím, co umíš obstát v tomhle světě, kde je konkurence opravdu hodně silná?
Nox
Profil
Michal Kolesa
Vyplníš tam údaje a jméno toho, kdo má být vlastníkem. Což bude při zakázkách v podstatě vždy klient.
Jinak souhlasím s tím, že by to chtělo víc znalostí

Michal Kolesa
www.webtrh.cz
diskuse.jakpsatweb.cz
Michal Kolesa
Profil
A pro koho mám ´dělat stránky, když kamarády nemám (ve škole mě pořád šikanovali dokonce i holky), máma dělá v pojišťovně a vlastní stránky mít nesmí táta dělá na vrátnici a osobní stránky nechce (na co by mu byly)
Radek9
Profil
Vem si třeba mě. Já se učím dělat weby 5 let. Od té doby jsem se hodně naučil, ale nabízet stránky, byť jen za referenci jsem se odvážil až za těch pět let, kdy jsem si neustále četl návody, všechno si testoval do té doby, než jsem to pochopil. Jak psal Budulinek, jsou v tom léta dřiny, které se ale opravdu jednou vyplatí.
Budulinek
Profil
Michal Kolesa
tak zkoušej fiktivní firmy, osobní stránky... Já na škole dělal z legrace stránky neexistující společnosti podnikající v ne příliš oblíbeném oboru - šlo o ********* a podobné legrácky. Byl tam vozový park, novinky - prostě všechno jako u skutečné firmy, ale bylo to pojato s humorem... U kamarádu to mělo docela úspěch a stránky sledovali... Teď už sice neexistují, ale rád na ně vzpomínám.

Zkus taky něco takového. Nepotřebuješ klienta, abys tvořil. Vymýšlej, zkoušej... Zkus se podívat na stránky nějakých menších podnikatelů a cvičně ty stránky předělej podle sebe. Nemusíš tak vymejšlet obsah a máš to v podstatě jako od klienta. Dělej na tom tak dlouho, dokud nebudeš spokojen, pak se vrhni na další stránky. V budoucnu ti to může být ku prospěchu...

EDIT
sakra, nějak mi to zahvězdičkovalo ten obor - no znáte to, koho zavoláte, když máte plnou jímku? H.....cuc, přece
« 1 2 »

0