Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Nemůžu přijít na to, jak pomocí stylů nastavit sloupcům tabulky zvolenou šířku nebo zarovnání. Přímo pomocí atributů je to triviální věc (<col width="..." align="..." />), ale pomocí stylů se mi to nedaří. Jak na to?
Beavis
Profil
Anonymní
Mohl jsi trochu hledat..
Já osobně styluji jen
table

td

tr
Taurus
Profil
On je problém v tom, že pojem sloupec vlastně pro html/css neexistuje. Jsou jen tabulka -> řádek -> buňka. To, že v html můžeš nastavit šířku buňky a všechny ostatní v rámci téhož sloupce budou pak stejně široké, je vlastně jen výjimka. Nastavená je však pořád jen buňka.
panther
Profil
Taurus
že pojem sloupec vlastně pro html/css neexistuje.
kde jsi to četl? Ano, po řádcích se tabulka čte, nicméně o výše zmíněném tagu <col> jsi pravděpodobně neslyšel, co?
panther
Profil
Anonymní
tobě jsem zapomněl odepsat: O stylování tohoto elementu se tu již jednou psalo, nicméně, napatří k těm nejlépe stylovatelným.

Šířka by jít zadat měla (podle odkázaného vlákna), se zarovnáním textu nejspíše pohoříš. Toto bych neřešil a nechal tam atributy, které jsi uvedl. Co ti na nich vadí, když fungují a nemají plnohodnotnou CSS náhradu?
Anonymní
Profil *
**panther**: No hlavně jsem doufal, že jen dělám něco blbě a když tu chybu opravím, tak to začne fungovat. Výhodu by to pro mě mělo tu, že bych mohl všechno nastavovat centrálně na jednom místě (v CSS souboru).
Jan Tvrdík
Profil
Anonymní:
http://www.quirksmode.org/css/columns.html
Taurus
Profil
panther
Ha, dík, částečně jsem objevil Ameriku. Mám zafixovaný jen colspan a rowspan jako sloučení buňky/řádku, ale col samostatně jsem dodnes úspěšně přehlížel.
Omlouvám se za bludy.
Anonymní
Profil *
<b>Jan Tvrdík</b>: Čili to dělám dobře, ale standardizované to je úplně úchylně a k ničemu. Paráda. No ale aspoň vím, že tím nemusím ztrácet čas. Díky za info.
Bubák
Profil
V moderních prohlížečích funguje:
<style>
table {width: 100%;}
td  {background: #666;}
td+td  {background: #999;}
td+td+td  {background: #ccc;}
td+td+td+td  {background: #fff;}
</style>
  </head>
  <body>
<table border="1">
  <tr>
    <td>cosi</td>
    <td>cosi</td>
    <td>cosi</td>
    <td>cosi</td>
  </tr>
  <tr>
    <td>cosi</td>
    <td>cosi</td>
    <td>cosi</td>
    <td>cosi</td>
  </tr>
</table>

Pro starší IE můžeš stylovat pomocí col.

O stylování tohoto elementu se tu již jednou psalo
Vícekrát, třebas:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=38211

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0