Autor Zpráva
ONdra28
Profil *
Ahoj,

Mám <ul> seznam...de nějak pomocí CSS nastavit rozměry jednotlivým <li> ? Zkoušel jsem width,height...nejde. Přiřazuju totiž <li> bg-image a ten se tam nevleze celej...potřebuju tedy změnit rozměry aby se tam vlezl
RockFire
Profil
Mělo by to jít normálně, ale zkus tedy kód níže. Pokud nepůjde, dej odkaz na živou ukázku

li
{
display: block;
height: XYpx;
width: YXpx;
}
panther
Profil
ONdra28:
ano, jde.
li {display: block; width: 200px; height: 30px; background: url('obrazek.jpg');}
ONdra28
Profil *
Hm nejede mi to Odkaz
panther
Profil
ONdra28:
proč tam máš „display: inline;“ namísto „display: block;“?

Řádkovým elementům nemůžeš nastavovat rozměry. Tvůj záměr byl poskládat položky vedle sebe, nech je vedle sebe plavat - float: left.

Pokud má element float, je blokový, není třeba pro něj již deklarovat vlastnost display
ONdra28
Profil *
Aha, nejede to protože už tam je display: inline...
ONdra28
Profil *
panther:

Jojo, dík..
Bubák
Profil
To je nová móda dělat hover tak, aby nefungoval v IE6? Proč neuděláš hover na odkazu, nic ti v tom nebrání.

Pro <li> namísto display: block;:
list-style: none;

Ve tvém případě to ve výsledku vyjde nastejno, ale aspoň deklaruješ to, co skutečně potřebuješ.
ONdra28
Profil
Bubák:

Díky za poznámku, IE je takovej všelijakej prohlížeč... proč prostě nemůže být jako Chrome,Safari,Firefox...
Microsoft se asi snaží odlišit od ostatních aby byl vyjímečný :D jenže je to spíš na škodu.
panther
Profil
ONdra28:
proč prostě nemůže být jako Chrome,Safari,Firefox...
možná je to proto, že je o jednu, možná dvě webové generace starší.

Auta před 20 lety (ano, IE6 není tak starý, ale ve webovém světě pokrok běží trochu rychleji) neměla tutéž výbavu, co mají dnes. Je něco divného na tomhle? Přitom je to totéž.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0