Autor Zpráva
quickspider
Profil
Dobry den,
už dlouho nemůžu vyřešit problém s mezerou pod obrázkem v IE. zde je ukázka: http://kuban.wz.cz.
Nad obsahem je zaobleny okraj a ten v Opeře i firefoxu je napojený na obsah, ale v IE ne. Daný obrázek má v css identifikátor .ram_up, obsah - .ram_down

.ram_up {
float : right;
margin:17px 15px 0 0;
background : url('obr/background/line_up.png') no-repeat;
width : 852px;
height : 7px;
padding : 0px;
}
.ram_text {
float : right;
margin: 0 15px 0 3px;
background : transparent url('obr/background/line.png') repeat-y;
width : 852px;
padding: 0 ;
}
.ram_down {
float : right;
margin:0 15px 0 0;
background : transparent url('obr/background/line_down.png') no-repeat;
width : 852px;
height : 15px;

}


děkuji
Bubák
Profil
Nepřišel jsem na příčinu, DIV "ram_up" je prázdný.
Problém odstraní jedna z následujících CSS deklarací pro DIV "ram_up".
Doporučil bych použít druhou deklaraci, protože u ní je na prvý pohled zřejmé, co dělá.
font-size: 0;
overflow: hidden;
Trejpa
Profil
quickspider:
Internet Explorer v quirku ignoruje nastavení height pod výšku řádku danou velikostí písma. Nastavení font-size: 0; tedy sníží výšku řádku i s výškou objektu (samostatné snížení line-height nepomůže). Nejmenší výška, které lze takto dosáhnout, jsou dva pixely.

Nebo můžeš vložit na začátek (tj. i před reklamu) stránky DTD, které přepne IE do standardního režimu (přidat ke stávajícímu adresu DTD souboru nebo ho zaměnit za prosté <!DOCTYPE HTML>).
quickspider
Profil
Trejpa:
díky,
použil jsem ten font-size:0. přidat dalši adresu k doctype se mi nepodařilo, zkousel jsem je oddělit čárkou i vložit další doctype.
Trejpa
Profil
quickspider:
přidat dalši adresu k doctype se mi nepodařilo, zkousel jsem je oddělit čárkou i vložit další doctype.
Asi jsi to s tím DOCTYPE nepochopil úplně.
1) Reklama WZ by ideálně neměla být na úplném začátku stránky, ale až za <body>. K označení místa pro reklamu použij značku <!--WZ-REKLAMA-1.0-->.
2) Tou adresou jsem myslel plný formát DOCTYPE, ve tvém případě:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
3) Vložení více DOCTYPE je nesmysl.

Odkaz na DTD (definici typu dokumentu) má jediný oficiální význam. Udává validátoru, podle jakých pravidel má dokument validovat. Prohlížeče je na nic nepotřebují, ale využívají je k přepínání vykreslovacích režimů.

Pokud neuvedeš žádné DOCTYPE (nebo to tvé bez adresy), budou prohlížeče v quirku (zpětně kompatibilní režim).
Pokud uvedeš <!DOCTYPE HTML> (nebo to, co jsem napsal výše), budou prohlížeče ve standardním režimu.
Aby to fungovalo, musí být DOCTYPE na začátku stránky, tedy ne za reklamou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0