Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
V návaznosti na vlákno Dva sloupečky pomocí DIV bych se rád zeptal, proč dal Plaváček styly v hlavičce do komentáře <!-- -->, viz kousek kódu:
<html>
<head>
	<style type="text/css">
		<!--	html, body { margin:0; padding:0; }	-->
	</style>
</head>
<body>
</body>
</html>
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
proč dáváš styly v hlavičce do komentáře <!-- -->
Tipnul bych si, že něco jako úcta ke starým časům, kdy existovaly prohlížeče, které neznaly tag <STYLE>.
Petr ZZZ
Profil
[#9] Bubák
Díky. Znamená to, že komentář <!-- --> funguje jenom uvnitř <body> </body> jako komentář a v hlavičce ne? Ona tedy hlavička tak jako tak není vidět; asi mi není úplně jasná funkce komentáře - on má komentované zneviditelnit nebo znefunkčnit?
Joker
Profil
Petr ZZZ:
Znamená to, že komentář <!-- --> funguje jenom uvnitř <body> </body> jako komentář a v hlavičce ne?
Ne. Komentář právě funguje všude.
Jenže obsah značky <style> nebo <script> se nezpracovává HTML parserem, že.
Čili teoretický prohlížeč neznající značku <style> by bez toho komentáře její obsah, tj. samotný stylopis, vypsal do stránky.
Takhle by teoretický prohlížeč neznající značku <style> obsah značky považoval za komentář a ignoroval.

Naopak prohlížeč znalý značky <style> její obsah zpracuje jako CSS, kde se HTML komentářové značky ignorují.
(to samé platí pro značku <script>, kde se ovšem myslím <!-- považuje za jednořádkový komentář... a --> se dá zase do Javascriptového komentáře: // -->)

Je ale otázka, nakolik je to dnes užitečné, když všechny prohlížeče s měřitelným podílem na trhu značkám <script> a <style> rozumějí. Možná lepší řešení je dávat skripty a styly do externích souborů.
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Jde o poměrně obsáhlé nesovisející téma a nerad bych to tu zaplevelil. Pokud tě to zajímá, dej si samostatný dotaz.
Stručně, HTML komentář je uvnitř tagu.
Petr ZZZ
Profil
Joker, Bubák:
Děkuji za obě vysvětlení, která mi úplně stačí. Nicméně nové vlákno je dobrý nápad, založil jsem, už jsme zde v něm a děkuji moderaci za přesunutí příspěvků z původního vlákna Dva sloupečky pomocí DIV.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0