Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Všimnul jsem si toho s překvapením. Opera ani Firefox mi nepodporují css vlastnost zoom. Zoom umí Explorer už po mnoho verzí. I Webkit (Chrome) css vlastnost zoom umí.

Dělám někde chybu já, nebo Firefox a Opera skutečně css vlastnost zoom nepodporují? Přehledy podpory píšou, že skutečně ne, ale nevím, nakolik jim můžu věřit.
tiso
Profil
Yuhů: zoom je proprietárna vlastnosť IE, nie je súčasťou CSS špecifikácie.
Yuhů
Profil
Že není součástí specifikace, mi až tak nevadí. Spíš mě mrzí, že zřejmě není podporován ve FF a v Opeře. Mohl byste mi to prosím někdo nezávisle potvrdit?
Davex
Profil
Nezávisle potvrzuji,

Jako náhrada vlastnosti zoom bude pravděpodobně v CSS3 standardní vlastnost transform a v nových verzích prohlížečů proto existují proprietární vlastnosti:
-moz-transform: scale(2);  /* Firefox 3.5 */
-moz-transform-origin: left top;
-o-transform: scale(2);  /* Opera 10.5 */
-o-transform-origin: left top;
tiso
Profil
Yuhů: tak inak: nepodporujú, lebo... [#2]
Yuhů
Profil
Davexi, díky!

-moz-transform mi funguje. Ale -o-transform mi v Opeře 9.5 nefunguje. Máte někdo novější Operu na otestování? Chci si zatím pro testování nechat devět pětku.
Joker
Profil
Yuhů:
Máte někdo novější Operu na otestování?
V Opeře 10.10 (Linux) to taky nefunguje.

edit: Ovšem Opera 10.5 (s jádrem Presto 2.4) to skutečně bude podporovat.
Bubák
Profil
IE je opravdu jediný prohlížeč, který umí zoom.
Safari a Chtome umí CSS3 transformace (otáčení o libovolný úhel, zvětšení, zmenšení), netuším od které verze.
Firefox umí CSS transformace od, tuším, že od verze 3.5.
Chystaná Opera 10.5 (vyšly alfa a beta verze) umí také umí CSS transformace, opravdu fungují, testoval jsem.
Zatím jsem neviděl nic užitečného, jenom tuhle blbinku: http://zdrojak.root.cz/zpravicky/otoceny-google-v-css3/
Něco z historie, jsou tam odkazy: http://zdrojak.root.cz/zpravicky/firefox-implementuje-transformace-v-css/
Yuhů
Profil
Bubák:
IE je opravdu jediný prohlížeč, který umí zoom.

No tak minimálně ještě Chrome (a tedy zřejmě i Webkit) zoom bere.

Každopádně díky. Teď jsem upgradnul na verzi 10.10 a tam -o-transform ještě nefunguje.
Bubák
Profil
Yuhů:
No tak minimálně ještě Chrome (a tedy zřejmě i Webkit) zoom bere.
Sypu si popel na hlavu.

Nevybral jsem si k otestování vhodný tag, testoval jsem zoom na IFRAME, to v prohlížečích založených na WebKitu, na rozdíl od IE, nejde.
S odstavcem nebo se spanem opravdu šlo zoomovat jak v Safari, tak v Chrome.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
Škoda, že teď máme ve jménu standardizace zavedené tři různé názvy pro něco, co už před deseti lety docela triviálně pojmenoval Microsoft.
Davex
Profil
Po ustálení CSS3 bude místo čtyřech variant s prefixem jen jedna standardní vlastnost transform a podpora by měla být i v IE9. Tato vlastnost se nedá přímo srovnávat se zoom, protože má daleko širší možnosti.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
Po ustálení CSS3
Některé moduly CSS 3 čekají na ustálení už sedm let. Je pravdědpodobné, že se proprietární verze uchytí dřív, než dojde k ustálení. (Podobně to dopadlo s průhledností.)

Tato vlastnost se nedá přímo srovnávat se zoom, protože má daleko širší možnosti.
Což je přesně stejná chyba, jaké se kdysi dopustil MS s filterem. Naházení hromady různých hraček do jednoho pytle má víc nevýhod než výhod. Jakým způsobem zapneš zvětšení u dvou elementů naráz, z nichž jeden už je otočený pomocí transform: rotate a druhý zkosený pomocí transform: skew? Přibydou-li v CSS 4 další transformační funkce, jak se má k celé deklaraci chovat parser znající pouze CSS 3?

Osobně bych raději viděl samostatné vlastnosti zoom, rotate a skew. Bez závorek a bez anomální syntaxe.
Yuhů
Profil
Bubáku, děkuju za informaci, že webkig neumí zoomovat iframe. To by mě nenapadlo.

Chamurappi, založil jsi off-topic větev a převedl ji téměř do flamu, gratuluju k dobrému výkonu. :-)

Další hodnoty k transform si najdu, děkuju za nakopnutí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0