Autor Zpráva
jeford
Profil *
Na mnoha stránkách vidím efekt stínu. například zde je vidět: http://www.chmatakov.cz/ . Chtěl bych se zeptat jak se dá udělat a nebo je to dělané normálně obrázkem ?
panther
Profil
jeford:
kde je jaký stín? Já žádný nevidím.

nebo je to dělané normálně obrázkem ?
klikni pravým -> zobrazit obrázek. Uvidíš sám.
Bubák
Profil
panther:
klikni pravým -> zobrazit obrázek
Pokud je efekt stínu udělaný obrázkem, tak takový obrázek nenese informační hodnotu a proto se používá jako pozadí. Pak ho ve většině prohlížečů nejde takto jednoduše zobrazit.

jeford:
www.chmatakov.cz/img/new/bgstin.png
panther
Profil
Bubák:
a proto se používá jako pozadí.
pravda, tak ta volba je „zobrazit obrázek na pozadí“, alespoň ve FF (nebo to je výsledek nějakého doplňku?)

Já jsem ani ten stín nemohl najít, hledal jsem stín pod nějakým písmem, ne kolem stránky :-)
Bubák
Profil
panther:
Souhlas, ve Firefoxu to jde, a jak jsem si před chvíli otestoval, FF je jediný prohlížeč, který to umí, dokonce bez rozšíření.

V CSS jdou stíny udělat pomocí text-shadow a box-shadow, jde přidat i více stínů, ale podpora nic moc, neumí IE a starší verze ostatních prohlížečů. Hezky funguje i stín na objektu s CSS zaoblenými rohy.
Shulík
Profil
Bubák:
ale podpora nic moc, neumí IE
Pozor, v IE se dá použít -ms-filter. Viz www.smashingmagazine.com/2010/04/28/css3-solutions-for-internet-explorer/. Popřípadě použít behavior vlastnost a stín nasimulovat pomocí VML.

Stále je tu sice problém s tuším Operou a staršími verzemi Webkitu a Gecka, ale je otázka, nakolik má smysl se jimi zabývat.
jeford
Profil *
A není možné udělat nějaký efekt který funguje jak pro IE tak pro FF, Operu, Chromě a podobně ?
Railbot
Profil
jeford:
Obrázkem.
Bubák
Profil
Shulík:
Stále je tu sice problém s tuším Operou
Opera umí text-shadow minimálně od verze 9.50 a box-shadow minimálně od verze 10.50.

jeford:
Obrázkem (na pozadí) se to dělá "odjakživa", taky proto jsem ti dal odkaz na obrázek se stínem, který je použitý v tebou odkázané stránce.

Na stíny tu už pár dotazů bylo, zkus pohledat.
jeford
Profil *
takže efekt na obrázku jde ve všech prohlížečích ?
Bubák
Profil
jeford:
Ne, "jenom" asi v 99,5% prohlížečů, jako Firefox, IE, Chrome, Konqueror, Opera, Safari.
Dillo http://api.browsershots.org/png/original/c7/c73b3ea1dda2d75f53d21c8057b1bd08.png
Lynx www.totalvalidator.com/images/snapshot10838.png

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0