Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Dotaz je myslím zřejmý. Jde to ? A pokud ano, jak ? Zkoušel jsem zatím různé kombinace CSS vlastností height a line-height, ale nezabírá to.
br {
  line-height: xx;
  height: xx;
}
Moderátor Chamurappi: Před otazníkem se nikdy nedělá mezera.
Railbot
Profil
Nelze. <br> lze stylovat velice omezeně, například na něm funguje vlastnost clear. A tím to možná končí. Každopádně tvůj záměr je hovězina. Pro odsazení je tu margin a padding. Nenapadá mě k čemu jinému by bylo dobré nastavovat výšku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mufnu:
Lze. Dokonce i tato diskuse toho využívá — <br> tu má nižší line-height než běžný text, díky čemuž je série odřádkování nižší než stejný počet řádků. Šlape to ve všech rozšířených prohlížečích, pokud vím.
joe
Profil
Mufna:
Jde to ? A pokud ano, jak ? Zkoušel jsem zatím různé kombinace CSS vlastností height a line-height, ale nezabírá to.
Někde to jde, jinde ne. Záleží jaký máš prohlížeč. Pokud něco takového vědět, není lepší si to vyzkoušet sám?

Railbot:
Ty sis to evidentně ani nezkusil...
Bubák
Profil
joe:
Railbot zřejmě nezkusil prasárnu typu <br><br>, protože normální kodér běžně používá jedno odřádkování.
Pochopitelně, něco jiného je ošetření vstupu z formuláře.
Taurus
Profil
Lidé dobří, poslední dobou se tu mezi vámi rozmohlo slůvko prasárna, který není často adekvátní. Například i tady – v případě použití dvojtého br, což se může v krajnějších situacích hodit (i když mě teď nenapadá, že bych to použil)...

Moc se mi to nelíbí.
Str4wberry
Profil
Myslím, že to Bubák zmínil tím „něco jiného je ošetření vstupu z formuláře“. Když jsme u toho, tak ono i samotné jedno <br> nemá kodér neprase zase tak často důvod používat, takže jsem toho názoru, že to prasárnou můžeme nazvat. :–)

i když mě teď nenapadá, že bych to použil
Třeba zrovna před dovětkem „Moc se mi to nelíbí.“ máš dvě <br>.
Taurus
Profil
Myslel jsem to ve smyslu, kdy píšu web (formuláře pomiňme). Chtěl jsem jen naznačit, že kvůli pár nestandardním zápisům nemusí být hned člověk prasoidním. Prostě nemám rád ani bordel, ale ani striktnost.
Str4wberry
Profil
Ono ale nejde o to, že to je/není nestandardní zápis. Je to hlavně zápis nečistý.
Taurus
Profil
Chjo (málem jsem napsal chro) :-)
Pár (jednotky) nečistot v rozumné a odůvodnitelné míře dělá trochu svinčík, kdežto o prasárně bych mluvil, kdyby např. všechny nadpisy byly dělané spanem se strongem a web byl osazený reklamou. Všimni si kvantifikátorů. Ale dvě brčka? Přece nebudu mít při jednom, dvou použití prasárnu místo webu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Taura:
Někdy se tou prasárnou patrně myslí jen dílčí prasárna, či spíš prasárna v rámci možností. Web obsahující libovolný počet dílčích prasáren ještě sám nutně nemusí být prasárnou.

Mimochodem, před pár lety jsem tu některé diskutéry s oblibou otravoval otázkou, jak definují prasárnu, protože tenkrát byly mnohem rozmanitější názory na čistotu kódu (větší důraz na validitu a na konsorciem živené představy, menší důraz na sémantiku) a expresivní výrazivo mi svojí neurčitostí nedávalo žádný prostor ke konstruktivní opozici :-)
Bubák
Profil
Mohl jsem se vyjádřit diplomatičtěji, třebas takto: „<br><br> je konstrukce, která se zpravidla na webu pro svou neobvyklost nepoužívá “. Ale holt slůvko "prasárna" je podstatně kratší.

Chamurappi:
expresivní výrazivo mi svojí neurčitostí nedávalo žádný prostor ke konstruktivní opozici
Třeba je to někdy, ať už vědomě nebo podvědomě, jeden z důvodů použití takovýchto slov.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0