Autor Zpráva
Babemeta
Profil
Mám takový malý problém:

Udělal jsem si menu, kde jsou odkazy vlastně celé obrázky (css) Odkaz

Ale v FF pokud na kliknu na ten jeden odkaz objeví se kolem něj tečkovaný rámeček, který po najetí zčervená. Nevíte jak se toho zbavit? Zkoušel jsem do hoveru border: 0px;, ale nefunguje to.
Díky
Plaváček
Profil
Babemeta:

Mělo by stačit toto:

a:focus {  
    outline: none;  
} 
Babemeta
Profil
Díky moc.
Plaváček
Profil
Babemeta:

Jenom jedna malá poznámka, než to uděláš. Nezapomeň, že existuje určité procento uživatelů, kteří k procházení webu používají klávesnici. Uprav tedy svůj stylopis tak, aby focus (tedy zaměření prvku) byl nějakým způsobem odlišen (nastav tedy a:focus - pro IE a:active - tak, aby bylo jasné, že element je "zaměřen").

Ten tečkovaný rámeček, který ti Firefox (ale nejen on) vyrobí, má svůj smysl pro návštěvníky. Viz http://zdrojak.root.cz/clanky/wcag-2-0-ovladatelnost-a-pristupnost-z-klavesnice/ nebo http://www.456bereastreet.com/archive/201004/whenever_you_use_hover_also_use_focus/ (anglicky)
Babemeta
Profil
Zdravím,
omlouvám se, že oživuji toto téma, ale přišlo mi zbytečné kvůli podobnému dotazu zakládat nové:

Tentokrát se jedná o tohle.

Potřeboval bych se v IE a Firefoxu zbavit rámečků kolem obrázků. V IE navíc po nakliknutí lightboxu nefunguje css kód pro změnu barev odkazů (vše pořád zůstává standartně modro-fialové).

Díky za rady
Tori
Profil
a img {
 border: 0px none;
}
Plaváček
Profil
Tori:

Postačí i kratší zápis:

a img {border:none}
Plaváček
Profil
Babemeta:

V IE navíc po nakliknutí lightboxu nefunguje css kód pro změnu barev odkazů (vše pořád zůstává standartně modro-fialové).

Oprav si tento podivný zápis

div.light:target a:link    {color: white; text-decoration: none;}
div.light:target a:visited    {color: white; text-decoration: none;}
div.light:target a:active    {color: white; text-decoration: underline;}
div.light:target a:hover    {color: white; text-decoration: underline;}
div.light:target a:focus    {outline: none;}


třeba takto:

.light a:link, .light a:visited    {color: white; text-decoration: none;}
.light a:hover, .light a:active, .light a:focus {color: white; text-decoration: underline;outline:none}
Babemeta
Profil
Díky moc všem :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0