Autor Zpráva
zoomprojekt
Profil
Zdravim,
potřebuju poradit jak udělat, aby opacity 0.5 bylo pouze pro background-color a né pro celý div. Problém je v tom, že když do divu přidam opacity: 0.5 je průhledné úplně všechno včetně textu a cokoliv co do divu nacpu a to právě nechci, já chci, aby bylo průhledné pouze pozadí.
Díky za každou radu.
habendorf
Profil
Nejjednodušeji obrázkem.
zoomprojekt
Profil
Pokud jsi myslel vytvořit png černý rámeček průhledný z 50% a vložený jako pozadí do divu s nekonečným opakováním, tak díky, funguje to a pokud jsi to tak nemyslel, tak stejně díky, že jsi mě k tomu naved :D
DarkMeni
Profil
Jde to ale udělat nějak i tím opacity? A nebo nějakou jinou vlastností která udělá poloprůhledné pozadí a to ostatní neprůhledné.
Normálně by jsem to řešil taky obrázkem ale starším verzím Exploreru se png špatně vykreslují a navíc nemam editor který by takový poloprůhledný obrázek udělal.
pcmanik
Profil
DarkMeni:
Pravdepodobne bude treba 2 divy a to jeden s opacity a druhy s obsahom.
Bubák
Profil
pcmanik:
Pravděpodobně se ti DIV s opacity nebude natahovat podle obsahu, třebas délky textu.

DarkMeni:
Pro IE4 a vyšší jde použít třebas filter opacity a relativní pozice, stačí bez left a top.
Pro IE7 a vyšší a pro ostatní prohlížeče PNG obrázek, editorů je spousta, z těch zdarma třebas Paint.NET, GIMP, Inkscape.

nějakou jinou vlastností která udělá poloprůhledné pozadí a to ostatní neprůhledné
Background, ale podle CSS3, které umožňuje deklarovat průsvitné RGBA barvy. Ale to je hudba budoucnosti, protože mezi uživateli je spousta starších prohlížečů, které průsvitné barvy neumí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0