Autor Zpráva
Saaw
Profil
Zdravim, stred stred stranky www.propark.sk mi v IEcku bez compatibiliti view centruje viac na pravo, ale tym ze prava cast webu je trochu sirsia ako lava, tak by to malo centrovat viac nalavo, vie mi niekde povedat kde v CSS by mohla byt zrada? Stred stranky mam pomenovany ako hlavna.php. Pripajam cast css pre ie ktora by sa mala tykat jej pozicie.. Dakujem za rady
#stred {
	position: relative;
	overflow: hidden;
	margin-left:167px;
	font-size: 11px;
	width:533px;
	float:none;
	z-index:auto;
	text-align:left;
}
xmark
Profil
Saaw:
Proč máš na té stránce 3x <body>?
Saaw
Profil
lebo tam mam este medzi tym online system..
_es
Profil
Saaw:
lebo tam mam este medzi tym online system..
A ako to súvisí s tou trojitou značkou body?

Možno ti pomôže Relativní pozicování trápí začátečníky
xmark
Profil
No super. Navrhoval bych smazat, naučit se základy a pak začít znovu.
Ale je možné, že i tohle ti tady někdo dá dohromady.
Saaw
Profil
Niesom programator, neviem to ani sa to nemam cas ucit, som rad ze mi to ako tak funguje.. Ja by som momentalne potreboval radu len ohladne toho rozhadzovania stredu v IE. Casom sa naucim ak budem stihat ako veci funguju..
Railbot
Profil
Saaw:
Takže ty nemáš čas se to učit, ale po zdejších diskutujících chceš, aby s tebou marnili čas a radili ty, i když sám neprojevuješ sebemenší snahu.

Doporučoval bych firemní web nechat udělat někým, kdo tomu rozumí. Máte tam i zakázané SEO techniky, web je zralý na penalizaci.
Saaw
Profil
Ano pan profesional, kazdy raz zacina.. A momentalne nemam cas na nejake vychodne rady o snahe a podobne. Nenutim nikoho sa tym zaoberat, len som slusne poziadal ci mi vie niekto poradit, viac nechcem a nejake SEO techniky ma momentalne vobec nezaujimaju.. Takze ak mi nevies relevantne poradit, tak dakujem, ale nemusis sa do toho fora vyjadrovat. Az sem pridem za ucelom toho ze sa to mam snahu naucit lebo to do zivota budem potrebovat, potom mozeme komunikovat na urovni. Teraz potrebujem LEN napravit jednu chybu v IE, nic viac. Kto vie poradit a je ochotny, tomu vopred dakujem. Kto ochotny nie je, ale radsej sa tu bude somnou natahovat o niecom comu absolutne nerozumiem tak tomu dakujem vopred ze si svoje komentare odpusti..
Chamurappi
Profil
Reaguji na Saawa:
Teraz potrebujem LEN napravit jednu chybu v IE, nic viac.
Když víš, že „compatibiliti view“ závadu odstraní, tak ho zapni <meta> značkou a máš po problémech, ne?

Jestli ten podmíněný stylopis pro Explorer řeší nějaké problémy se staršími Explorery, možná ho novější Explorer nepotřebuje a naopak je v něm zdrojem problémů. Takže bych na tvém místě zkusil upřesnit tu podmínku. Víc se mi to teď zkoumat nechce, jsem programátor, nemám čas ani chuť ztrátet čas a chuť, pokud z druhé strany cítím nezájem a neúctu.
Petr ZZZ
Profil
Saaw:
Pobavilo mě zjištění, že očekáváš pomoc s kódem a přitom odchytáváš pravé myšítko, aby pokud možno nebylo možné se na kód podívat.
Saaw
Profil
Dakujem za radu.
Urcite nejde o nezaujem alebo o neuctu. Niesom programator, moje povolanie je na miliony kilometrov vzdialene od programatorstva. Dostal som ulohu redizajnovat web. Ten web som neprogramoval ja, ja som mu mal len spravit novy dizajn.. Nic viac.. Ja nemozem za chyby ktore tam su, je to vec cloveka co to robil predomnou. Ale to je jedno ako to je. Ide o to, ze som v casovej tiesni a niekto sa to do mna zacne navazat ze nemam cas sa ucit tak sa mam ist bodnut. Ja som ale nikoho neprosil aby ma ucil, ja som potreboval nazorne ukazat ze ked zmenim pismenko "A" na "B" tak mi to zacne fungovat.. Chapem ze ludia co sa tomu rozumeju krutia hlavou nad tym ked niekto niecomu nerozumie lebo sa tomu v zivote nevenoval a ani nepotrebuje venovat. Ak tuto vyssie kolegovia budu potrebovat zhodou okolnosti jednu drobnu radu z oblasti mojho povolania, a zavitaju na take specializovane forum, a ja tam zhodou okolnosti budem, nebudem ich mucit nejakymi dohovaraniami ze najprv sa to nauc a potom dolez, proste poviem im co potrebuju a vzivote na to forum uz zavitat nemusia lebo to bola jednorazovka...
Druha vec, prepac, ale ten 2. bod "zavaznych pravidiel" mam chapat ako vtip? Nutit niekoho aby pisal s diakritikou? Vsade na svete je bezne, ked sa do fora pise bez diakritiky a volnejsou formou.. Toto forum nie je snad diplomova praca alebo prezentacia pre vedenie spolocnosti.. Ak niekomu tak strasne vadi ze nepisem hacik nad kazdym pismenom, tak prosim pekne, dajte mi ban do konca mojho uboheho zivota... Slubujem ze sa tu uz nikdy neobjavim a nikoho nebudem urazat tym ze som si dovolil pisat bez hacikov. Potreboval som jednu radu, ktoru som mozno dostal v prispevku od chamurappiho a mozno nedostal, netusim, nevyznam sa v tom, budem to musiet vyskusat..
Saaw
Profil
Petr ZZZ:
web som ja neprogramoval, ja som ho len "zdedil" v takej forme v akej je, akurat som mu mal zmenit farbicky a to je vsetko..
xmark
Profil
Saaw:
ked zmenim pismenko "A" na "B" tak mi to zacne fungovat
Jde jen o to, že podobný kód se prostě nikomu nechce luštit. Tvoje představa, že je tam nutně jedna chyba, kterou dejme tomu zkušený kodér jednoduše najde, je dost naivní.

Dostal som ulohu redizajnovat web.
Bylo by lepší, kdyby firma zaplatila někomu, kdo umí trochu víc než ty.

Slubujem ze sa tu uz nikdy neobjavim a nikoho nebudem urazat tym ze som si dovolil pisat bez hacikov
Dík.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Saawa:
Nutit niekoho aby pisal s diakritikou?
Nutit někoho, aby četl zmrzačený text, je v pořádku? Kdybys psal pořádně, ušetříš čas všem, kdo tě budou číst. Obecně platí, že texty bez diakritiky čte méně lidí — ber to jako fakt. Ze strany tazatele je jakákoliv vědomá gramatická úchylka (nehledě na pravidla) netaktická. Všude na světě. Jinak tu proti volnější formě asi nikdo nic nemá.

ktoru som mozno dostal v prispevku od chamurappiho a mozno nedostal, netusim, nevyznam sa v tom, budem to musiet vyskusat..
Pak se nezapomeň pochlubit, jak má rada dopadla :-)
Petr ZZZ
Profil
Saaw:
Je ve tvém zájmu psát s diakritikou, pokud ti záleží na tom, aby tvůj dotaz četlo co nejvíc lidí.
Saaw
Profil
Toto je fakt divny web.. Vsetci sa tu ohanaju pravidlami ako keby to bola biblia namiesto toho aby som dostal aspon aku taku radu a mohol dat tomuto webu svaty pokoj nech si zije vo vlastnom svete.. Len tak pre zaujimavost, mate niekto nejaku statistiku ktora by dokazovala ze thready s diakritikou cita viac ludi? Osobne si myslim ze viac ludi cita thready kde sa riesi to co pozadoval pytajuci sa a nie tie kde kazdy dava XY linkov na to ako mam alebo nemam pisat. Mimochodom to vam fakt ide o to aby forum citalo co najviac ludi? Alebo vam ide o to, aby ste pomohli niekomu kto je na nizsom vyvojovom stupni v programovani ako zvysok tohto sveta?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Saawa:
namiesto toho aby som dostal aspon aku taku radu
Radu jsi dostal. Už jsi ji vyzkoušel?
Teď se ptáš na další otázku — tak nelamentuj nad tím, že ti odpovídám.

mate niekto nejaku statistiku ktora by dokazovala ze thready s diakritikou cita viac ludi?
Nejde změřit, jestli člověk dotaz přečetl. Část lidí se vyjádřila, že dotazy bez diakritiky nečte, a nikdo se nevyjádřil, že by mu čtení dotazů s diakritikou vadilo. Obzvláště odfláknuté dotazy (nečitelné chrchle textu bez diakritiky i interpunkce) mažeme, takže ty čte určitě méně lidí.

Mimochodom to vam fakt ide o to aby forum citalo co najviac ludi?
Brrrr, lidi… to by nám tu ještě scházelo.
Tobě jde o to, aby se našel někdo ochotný, kdo ti přesně a rychle poradí. Dobře čitelným a slušným projevem zvýšíš své šance.
panther
Profil
Saaw:
ty jsi tu hostem, není jediný důvod, abys nedodržoval místní zvyklosti a pravidla. Tím, že kolem sebe budeš kopat a dělat naschvály, si moc nepomůžeš - a tím spíše se ti odpovědi na původní dotaz nedostane. Stejně tak tvůj přístup - místo „Neumím, nechci se učit, udělejte to za mě“ můžeš projevit trochu vlastní snahy, i ostatní budou ochotnější ti pomoci - stejně jako všem dalším.

Alebo vam ide o to, aby ste pomohli niekomu kto je na nizsom vyvojovom stupni v programovani ako zvysok tohto sveta?
tady je hlavní problém v tom, že my po tobě nic nechceme. V pozici toho, kdo chce radu, jsi ty. Zkus se nad svým chováním, prosím, zamyslet.
Petr ZZZ
Profil
Saaw:
Vsetci sa tu ohanaju pravidlami
Točí se tu přes tři sta příspěvků denně, bez pravidel by to byla pěkná žumpa.

Zkus vyházet z kódu všechno mezi značkami <script> a </script> (ale udělej si zálohu – netuším, jaké scripty tam máš a čemu slouží). Možná se víc lidí na kód podívá, až nebude zakázané to pravé myšítko. A piš s diakritikou.
zvěřiňák
Profil
Saaw:
#stred {
position: relative;
overflow: hidden;
margin-left:167px;
font-size: 11px;
width:533px;
float:left;
z-index:auto;
text-align:left;
}
Takhle se mi to zobrazuje dobře v IE8 ve W7. Ostatní jsem nezkoušel.
Saaw
Profil
zvěřiňák:
Áno, to je presne to o čom som hovoril, nahradil som "A" písmenom "B" po presnej názornej ukažke a funguje to perfektne. Ďakujem moc. Takže sa kludne mohlo vynechať všetko vyššie a stačil len môj úvodný post, zvěřiňákov post a moj ďakovný post.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0