Autor Zpráva
nanya
Profil *
Zdravím,

věděl by někdo z vás, jak udělat, aby se při přejetí myši na odkaz změnila barva, ale ne celého odkazu, ale jen té linky? (text-decoration: underline) Existuje na to nějaká vlastnost?
jenikkozak
Profil
Odstraň text-decoration a nahraď ji spodním rámečkem - border-bottom, tomu se pak dá měnit barva.
joe
Profil
nanya:
Obsah odkazu dej do dalšího tagu, například do <span>. Pak už nebude problém obarvit to podtržení.

jenikkozak:
podtržení a dolní rámeček je rozdíl
nanya
Profil *
Tak to je zajmavé, to jsem ani nevygooglil.. díky za help, funguje to :-)
nanya
Profil *
joe: rozdíl to asi je, nicméně mi šlo spíš o overline, čili rámeček nahoře, a dělání borderu je pro mě lepší než dávat další tag, ať už span, nebo div...

tím border-bottom /top/ to funguje jak má, a ve všech prohlížečích:-)
jenikkozak
Profil
joe:
podtržení a dolní rámeček je rozdíl
Naštěstí tu nikdo netvrdil opak.
panther
Profil
jenikkozak:
svým způsobem jsi opak tvrdil ty. Při hoveru by „podtržení“ dělané borderem nehezky poskakovalo. To záměr asi nebyl.
joe
Profil
nanya:
a dělání borderu je pro mě lepší než dávat další tag
V čem?

jenikkozak:
Naštěstí tu nikdo netvrdil opak.
Proč naštěstí?

panther:
Při hoveru by ‚podtržení‘ dělané borderem nehezky poskakovalo.
Neposkakovalo, pokud by odkaz zůstal zobrazený jako inline, což ve výchozím stavu je.
panther
Profil
joe:
Neposkakovalo, pokud by odkaz zůstal zobrazený jako inline
poskakovalo, display na to nemá vliv.

Text-decoration se vykresluje výše než spodní border. Má-li element podtržení a 1px border, jsou vidět obě linky. Pokud je budeš při hoveru měnit, bude podtržení tvořené spodním bordem vždycky níž, než podtržení dělané vlastností text-decoration.

Můžeš si to vyzkoušet, jestli mi nevěříš. Vím co píšu a proč to píšu.
joe
Profil
panther:
Vím, že spodní rámeček je níž, než klasické podtržení, už na to narážím ve #3 příspěvku. Pokud ale budu zobrazovat jen spodní rámeček bez podtržení, nic poskakovat nebude.

poskakovalo, display na to nemá vliv.
Pokud bude odkaz zobrazený jako inline-block, tak při zobrazení rámečku odsadí další text.

Taky vím co píšu, možná nechápu co vlastně myslíš.
panther
Profil
joe:
aha, už vím, jak to bylo myšleno. [#2] jsem pochopil trochu jinak.

Přesto, podtržení je podtržení a rámeček je rámeček (rozdíl viditelný např. u písmen, která jdou pod linku).


nanya už je ale spokojen s odpovědí, vše podstatné bylo též řešeno. Asi bych ukončil tuto debatu tím, že border != underline a ani nevypadá hezky :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0