Autor Zpráva
opicakuz
Profil
Zdravím,
mohl by se mi tu někdo, prosím, podívat na můj web?

Můj problém vypadá takto:

Mám na webu RS, proto mám jen několik šablon (index, hledač, článek, atp.).

Vzal jsem šablonu pro článek (např. http://opicakuz.desitka.cz/132-cesta-nocni-tramvaji-je-vazne-sranda.html ) a pozměnil obsah #left tak, aby se namísto jednoho článku vypsaly perexy. Šablonu jsem uložil jako jinou, pro index ( http://opicakuz.desitka.cz ).

A teď nastává problém. První šablona se zobrazí normálně. Index však ne. Má rozhozené menu směr dolů a jednotlivé <li></li> v menu nesplývají.

Chápete to někdo?


Předem díky
Elcid
Profil
hledej neukončeny div..
na podstrance mas strukturu
<div id="content">
<div id="left"></div>
<div id="right"></div>
</div>

na indexu mas <div id="right"></div> vnorene nekde hluboko v left..
opicakuz
Profil
Vážně nechápu jak se to tam mohlo dostat. :-))))


Mockrát děkuji
Elcid
Profil
opicakuz:
zcela běžná věc :)
dobrá pomůcka je vývojové prostředí, které hlídá chyby a zvýrazňuje je.. používám netbeans, umí to i napovídat funkce, jen je náročnější na výkon..
opicakuz
Profil
No já mám Firebug (doplněk do FF), ale ten je slabší.

Neexistuje nějaké rozšíření pro Bluefish Editor?
Elcid
Profil
firebug je nepoužitelný v hledání chybějících tagů. FF asi nejvice ze všech prohlížečů doplňuje "chyby" takže ve firebugu se vše tváří v pohodě. Toto je optimální zdrojový kod a hledat v něm..
panther
Profil
Elcid:
FF asi nejvice ze všech prohlížečů doplňuje "chyby"
FF doplňuje nepovinné koncové (i počáteční) značky. jejich absence není chybou.
Elcid
Profil
panther:
div bych řekl je zrovna párový tag a žil jsem v domění že párové tagy se musí ukončit.. a i kdyby nemusel, tak FF je doplní, ale podle sebe což má za následek rozpadnutí stránky pokud někdo styluje div který neukončí.
panther
Profil
Elcid:
neuzavřené divy ukončuje na konci stránky před </body>, kde ten neuzavřený div ve skutečnosti končí.

Dodatek:
žil jsem v domění že párové tagy se musí ukončit
Žiješ ve špatném domnění :-) Pokud má párový tag nepovinnou koncovou značku, ukončí se, avšak tato značka nemusí být nutně zapsána:
<p>první odstavec
<p>druhý odstavec. A oba jsou ukončené.

Ani sis toho nevšiml, v mém příkladu výše se vyskytuje i <body>. Rovněž párové, ovšem s nepovinnou počáteční i koncovou značkou.
Elcid
Profil
panther:
Dík za nové obzory, je to logické :)
Na druhou stranu, budu pokračovat v ukončování i nepovinných tagů aby vše končilo, tam kde chci..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0