Autor Zpráva
amatak
Profil *
Jak vycentrovat text v buňce tabulky? - center nefunguje, furt se mě text ukazuje u horního okraje buňky. Pokud zadam do <style> text-align center nebo valign center nic se nezmění. Jak to zapsat do <style>? Děkuji.
Sir Tom
Profil
amatak:
Vertikální zarovnání:
vertical-align: middle;
amatak
Profil *
mohl bys me to napsat presne prosím? (do <style>) jen jestli to mám dobře- nepomáhá to
margin
Profil *
amatak:
center nefunguje, furt se mě text ukazuje u horního okraje buňky
Pokud není zarovnání obyčejné buňky deklarováno, tak se text zobrazuje vlevo nahoře. Pokud je to u tebe jinak, dej odkaz na živou ukázku, jinak nebude možné odhalit příčinu.
peta
Profil
amatak: Mohl bys sem presne poslat kod, ktery mas?
http://www.jakpsatweb.cz/css/vertical-align.html
Funguje jen u urciteho typu elementu. Pokud ti to nefunguje, pak je to mozna prave ten element, kde to fungovat nema. Vsechno je krasne popsane v linku, i co delat, proc to nejede...
Tvuj problem bych popsal takto: mam auto v garazi, neco na nem nefunguje, klic, co jsi mi dal na sroubek nepasuje. Zkus mi odpovedet na otazku, co mam na aute rozbite? (mozna za tohle moji reakci smzou, moderatori me priklady nemaji radi :) )
Amatak
Profil
color: white; text-decoration: none; text-align: center; vertical-align: middle;
margin
Profil *
peta:
Mohl bys sem presne poslat kod, ktery mas?
Už jsi ho dostal tak se ukaž.

Dávat sem tenhle kousek kódu opravdu nepomůže, chyba bude jinde. Bez živé ukázky to opravdu nepůjde.
Sir Tom
Profil
Amatak:
Tento kousek kódu nám nepomůže. V něm chyba není. Živá ukázka vypadá asi nějak takto:
<table>
 <tr>
  <td>text</td>
  <td>text</td>
 </tr>
</table>

(element, který má být zarovnaný + jeho okolí v kódu)
<style>
table tr td {text-align: center; vertical-align: middle; width: 50px; height: 50px;}
<style>

(stylopis, který ovlivňuje onen element)

- v tomto mém případě je tabulka s jedním řádkem a dvěma buňkami o rozměrech 50x50 - obsah buněk je horizontálně a vertikálně zarovnán...

EDIT: jelikož jsi použil styl text-decoration: none; napadlo mě, že jej aplikuješ na tag <a>. Je to pravda? V kódu máš v tabulku a v buňkách je odkaz <a> a v tomto odkazu je pak text?
Amatak
Profil
ano
Sir Tom
Profil
Amatak:
Styly
text-align: center; vertical-align: middle;

musíš aplikovat na buňku (<td>).
Pozor také na použití stylů margin, padding, position, display,... - tyto styly také mohou ovlivnit umístění obsahu.
Apeluji znovu. Napiš nám sem kód - bez něj ti težko poradíme...
Amatak
Profil
jj už mě to funguje. díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0