Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Zdarvím, mám problém s nastavením pevné šířky pro pravý panel a automatické šířky pro obsah (nalevo), Firefox to pochopí, jestli Opera taky tak to nevim, tam sem nekoukal ale IE 9 (a asi i ty starší) to nepochopí a vykreslí si to podle sebe (pravý panel nebude mít vždy 200px, ale když v obsahu bude něco širokýho (nad 500px, i když by měl mít 750px tak to už asi IE nějak vadí)), tak se neroztáhne obsah, ale zmenší se panel).
Základ vypadá asi takto:
<body>
  <table id="side">
    <tr>
      <td id="logo" colspan="2">
        //logo
      </td>
    </tr>
    <tr>
      <td id="content">
        //Obsah
      </td>
      <td id="panel">
        //Pravý panel
      </id>
    </tr>
    <tr>
      <td colspan="2" id="footer">
        //Patička
      </td>
    </tr>
  </table>
</body>
A v CSS mám pro ty id:
body {
  background: #f69000;
  text-align: center; /*Centrování #side pro IE*/
}
table {
  border-collapse: collapse;
}
#side {
  width: 950px;
  margin: auto;
  text-aling: left;
}
#logo {
  //Něco pro logo, rámeček, maximalní výška atd...
}
#content {
  width: auto;
}
#panel {
  width: 200px;
}
#footer {
  //Něco pro patičku...
}
Když nastavim u #content vlastnost width na 750 tak to bude fungovat i v IE 9, ale když si přepnu do administrace, kde ten panel nepotřebuju, tak ho tam nenechám phpkem vypsat a potom by to s šířkou obsahu 750 nevypadalo pěkně.
Yuhů
Profil
nedokážu ani po třetím přečtení pochopit dotaz.

Nastavuješ tabulku #side se šířkou 950px
pravý #panel má mít šířku 200px
levý #content tedy bude mít šířku 750px. Nevím, proč to tam není nastavené. To by mohlo způsobit část problémů.

IE bere někdy rozměry tabulky v defaultním nastavení orientačně, nikdy jsem tomu přesně nepřišel na kloub. Ale hodně často pomáhá nastavit table-layout: fixed; Zkus to.

A pokud se v buňce může objevit příliš široký obsah, je potřeba ho omezit pomocí vlastnosti overflow.
DarkMeni
Profil
Asi jsem to opravdu špatně popsal, snad to bude lepší, když ukážu příklad:
http://lovci-lamek.4fan.cz/test/test.html
Zkusil jsem, co to udělá, když tam bude něco širokýho, a i když to bylo kratší než 750px tak to v IE dělalo problém, a teď když tam mam overflow: auto a do buňky dám něco širšího než 750px tak to nějak nefunguje ani ve firefoxu (nedá se tam rolovací lišta), nejspíš sem někde udělal chybu a nemůžu jí najít.
table-layout: fixed na #side mi to z nějakého důvodu rozpůlí.
(#contentu sem nedal šířku, protože někdy sice bude 750px, ale jindy (třeba v administraci) tam panel není tak by měl mít 100%)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0