Autor Zpráva
moom
Profil
Lidi zlatí už si tady půl dne lámu hlavu nad tím jak udělat logo na stránce, umístěné na fixním místě,
aby při skrolování stránky zůstalo zarovnané k top: 0px, ale aby při zmenšení velikosti prohlížeče se
ve vodorovném směru odsunulo spolu s obsahem doleva. Aby se obsah (content) neposunul pod logo.
Existuje prosím nějaké řešení? Zde je prosím ukázka

Děkuji, děkuji, děkuji
Keeehi
Profil
Pokud to správně chápu, tak pokud je okno pro obsah moc úzké, tak se má logo schovat za levý okraj. Pokud ano, tak jsem to řešil zde. Oříznutí přebytečné grafiky
moom
Profil
Děkuji za pomoc, ale nastudoval jsem odkaz, ale vůbec nepochopil jak mně může pomoct.
Prosím o popokopnutí :)
Keeehi
Profil
Na tom webu, o kterém se v té diskuzi mluví je kolem světle modré hlavní části cca 10px stín. Pokud je okno prohlížeče úzké, tento stín se schovává. Pokud to s logem uděláte stejně jako je vyřešený ten stín, bude se taky schovávat za okraj.
moom
Profil
Keeehi: děkuji za odpověď, ale jestli jsem se koukal správně, tak má
DIV wrapper šířku 900 plus padding 20px vpravo a vlevo, tedy wrapper má celkem
940px. To je jasné, že se pak schovává celý kontejner, protože má faktickou šířku 940px.

Bohužel to vůbec neřeší mojí otázku, kde má logo position: fixed,
Když se skroluje stránka dolů tak zůstává na místě, což je správně, ale otázkou je,
jestli se při skolování do strany dá nastavit aby element umístěný skrze "fixed" zůstal
třeba u levé hrany jeho rodičovského elementu a né držel stále svoji levou hranu fixně
umístěnou ke straně prohlížeče.
panther
Profil
moom:
v tom pripade nechce fixne pozicovany element (vuci oknu prohlizece), ale absolutne vuci rodici. Pri scrollovani men top podle offsetu JavaScriptem. Ciste reseni v pouhem CSS udelat nejde (nejde mit jednu souradnici fixni (vuci viewportu) a druhou absolutni (vuci levemu hornimu okraji wrapperu)).
moom
Profil
panther: Paráda, to mě nenapadalo, vyzkouším jQuery. Tedy už jsem pomocí něj
nastavil zkušebně top na 10px, ale jak kurňa nastavit, aby se měnila pozice podle scollování...
Elementy jsem dal plout vlevo: Viz ukázka
Přesouvám tedy téma do místnosti JavaScript.

Jo a jQuery jsem napsal takto:

$(function() {
        $(".logo").offset({ top: 10 });
});
panther
Profil
moom:
tam by melo byt neco jako...
$('.logo').animate({top: parseInt($(document).offset().top) + 30 + 'px'}) // 30px odshora, misto document tam mozna bude jiny selektor, ted si nejsem jisty, nepouzivam
moom
Profil
Vyzkouším, otestuji, zatím díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0